IZNENAĐENJE u Seriji A: Sampdorija porazila kandidata za titulu, Interu "presudili" njegov sadašnji i bivši igrač!

"Nerazure" savladali njihov igrač na pozajmici u Sampdoriji i član Intera u pretprošloj sezoni.

Serija A 16. kolo Sampdorija Inter 2 1 Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Veliko iznenađenje u 16. kolu Serije A!

Inter, jedan od kandidata za Skudeto, imao je priliku da zasjedne na prvo mjesto dok Milan ne odradi svoj meč ove runde protiv Juventusa, ali taj plan je "pao u vodu" već u prvom poluvremenu:

SAMPDORIJA – INTER 2:1 (2:0)
/Kandreva 23 penal, Balde 38 – De Fraj 65/

Bio je to PRVI poraz tima Antonija Kontea u Seriji A još od 17. oktobra i Derbija dela Madonina, a od tada, pa do ovog popodneva, vezao je 11 mečeva bez neuspjeha (devet pobjeda i dva remija).

Na kraju, pokazalo se da su Interu presudili – njegov sadašnji i bivši član...

Prvi gol za Sampu, iz penala, postigao je Antonio Kandreva, koji do kraja sezone odrađuje pozajmicu u klubu iz Đenove.

Drugi, postignut 15 minuta poslije prvog, djelo je Keitea Baldea, koji je u plavom-crnom dresu igrao u sezoni 2018-19, na pozajmici iz Monaka, postigavši za to vrijeme pet golova na 24 utakmice u Seriji A.

A da stvar bude i gora po Inter, koji je do kraja meča samo ublažio poraz, možda se ništa od ovoga ne bi ni desilo da je Aleksis Sančez u 12. minutu iskoristio priliku da poentira iz penala...

Šutirao je Čileanac prilično "mlako", pa Emil Audero nije imao problema da zaustavi taj pokušaj.

Rimski vječiti rivali rutinski su odradili posao protiv svojih protivnika.

Izvor: Tanjug/Luciano Rossi/LaPresse

Roma je rutinski trijumfovala nad Krotoneom u gostima (1:3), a gol i asistenciju zabilježio je Henrik Mkitarjan.

Jermenski reprezentativac tako se pridružio malom ali odabranom društvu fudbalera u ligama petice koji imaju sedam i više golova i asistencija u sezoni.

Osim asa Rome, to je pošlo za rukom još samo dvojici igrača – Bruni Fernandešu (Mančester junajted) i Hariju Kejnu (Totenhem).

Lacio je prvu pobjedu u 2021. godini upisao nad Fiorentinom (2:1), uz počasni gol Dušana Vlahovića za Violu sa 11 metara, dok "Boginja" iz Bergama nije imala većih problema protiv Parme (3:0).

Gosta je "načeo" Luis Muriel, pa je Kolumbijac tako pogađao na četiri posljednja nastupa u Seriji A, što mu je pošlo za rukom prvi put u karijeri!