Žoao Pedro nastavlja da rešeta: Nejmar, Firmino i ostale brazilske zvijezde gledaju mu u leđa!

Brazilac nastavio golgetersku seriju i stigao do 10. ovosezonskog gola u Seriji A.

Kaljari - Benevento 1:2 Serija  A 16. kolo Žoao Pedro najefikasniji Brazilac od 2020. godine Izvor: Tanjug/Alessandro Tocco/LaPresse

Fudbaleri Kaljarija poprilično su golgeterski raspoloženi, ali daleko lošija defanziva koštala ih je boljeg plasmana u dosadašnjem dijelu sezone (33 primljena gola, uz Torino i Krotone najlošija odbrana lige).

Ofanzivna igra koju preferira Euzebio di Frančesko viđena je i u današnjem duelu sa Beneventom, a uprkos vođstvu, klub sa Sardinije nije uspio da stigne ni do boda.

KALJARI - BENEVENTO 1:2 (1:2)

Sve zanimljivo viđeno je u prvih 45 minuta.

Domaći su bili bolji i zasluženo poveli golom njihovog najboljeg strijelca Žoaa Pedra, koji je postigao već 10. gol ove sezone. Zanimljivo, od početka 2020. godine do danas, Pedro je najefikasniji Brazilac u Ligama petice sa 15 golova!

Ipak, gosti su uspjeli da preokrenu rezultat za samo tri minuta. Marko Sau pogodio je za izjednačenje, da bi Alesandro Tuja minut prije odlaska na odmor osigurao Beneventu potpuni preokret.

Pokušao je Di Frančesko, u čijem timu je zaigrao i povratnik Rađa Naingolan, još ofanzivnijom igrom u drugom dijelu doći barem do boda, ali nije uspio.

Kaljari je tako zabilježio i devetu prvenstvenu utakmicu bez trijumfa (četiri remija i pet poraza), dok Benevento nastavlja sa dobrim partijama i trenutno je u sredini tabele, daleko od opasne zone, što je svakako primarni cilj "vještica" i ove sezone.