Sergej asistent za Ćirin "jubilarac", Atalanta poslije dvije decenije pobijedila Juventus

U duelu braće Inzagi, mlađi Simone nadmudrio starijeg Filipa. Atalanta prekinula crnu seriju protiv aktuelnog šampiona.

sergej milinković savić asistencija ćiro imobile 150. gol u seriji a Izvor: Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Kakva utakmica na rimskom "Olimpiku"!

Osam pogodaka, jedan poništeni, tri jedanaesterca, od čega dva iskorištena i isto toliko autogolova, na utakmici Lacija i Beneventa.

Duel braće Inzagi pripao je mlađem Simoneu, koji je nadmudrio Filipa, sasvim očekivano, za slavlje Rimljana 5:3 (3:1).

Uspio je Sergej Milinković-Savić da se upiše među asistente, i to je sa golom "spojio" Ćiru Imobilea. Najbolji strijelac Lacija stigao je do jubilarnog, 150. gola u najjačoj italijanskoj ligi.

Postigao ga je tačno osam godina i 235 dana nakon prvenca. Zanimljivo, samo četvorica igrača u istoriji Serije A uspjeli su doći do istog učinka u kraćem periodu - Gunar Nordal (pet godina i 24 dana), Đuzepe Meaca (6, 98), Stefano (Ištvan) Njerš (7, 111) i Đuzepe Sinjori (8, 221).

Imao je Imobile šansu i za 151. pogodak, ali je pri rezultatu 4:1 promašio kazneni udarac i umalo da se to osveti domaćinu. Ipak, duboko u sudijskoj nadoknadi, Imobile je ipak stigao do drugog gola danas, za konačnih 5:3.

Prethodno je, sa "bijele tačke", precizan je bio Nikolas Viola, da bi par minuta kasnije mrežu Lacija pogodio i Đanluka Lapadula, ali je njegov gol nakadno poništen zbog prekršaja.

Ipak, gosti su u finišu ipak stigli do trećeg gola, pogodio je Kamil Glik, ali vremena za potpuni povratak nije bilo.

Ostalo je 4:3 do nadoknade, kada je uslijedio već opisani gol pomenutog Imobilea. Osim njega, za "nebeskoplave" precizan je bio Hoakin Korea (iz penala), dok su sopstvenu mrežu pogađali Fabio Depaoli i Lorenco Montipo.

Izvor: Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse

Očekivala se goleada u duelu Atalante i Juventusa, ali je u Bergamu postignut samo jedan pogodak, i to u samom finišu. Iako su gosti bili nešto konkretniji, uprkos činjenici da Kristijano Ronaldo zbog problema sa mišićem nije igrao, na kraju su ostali praznih šaka.

Tim iz Bergama tako je konačno, nakon punih 20 godina, uspio ostvariti pobjedu nad "bjankonerima" (posljednji put slavili 2. marta 2001).

Trenutak odluke viđen je u 87. minutu. Prvo je Ruslan Malinovski odlično izveo slobodan udarac, i to je bio prvi šut domaćih u okvir gola, ali je Vojček Šćesni uspio da odbrani. U nastavku akcije, 30-ak sekundi kasnije, ponovo je lopta stigla do Malinovskog, koji ovaj put pogađa cilj.

Bolonja Siniše Mihajlovića lako je izašla na kraj sa Specijom i slavila ubjedljivo 4:1, uz dva gola Matijasa Svanberga.