Olimpik "lak zalogaj" za Zrinjski: Mostarci kasne samo četiri boda za liderom pred međusobni okršaj!

"Plemići" su praktično rutinski stigli do vrijedne pobjede u borbi za plasman na evropsku scenu

olimpik - zrinjski, plbih, 26. kolo Izvor: FENA/Ivan Rozić

Bodovi su bili prijeko potrebni za oba tima jer se Zrinjski bori za plasman u evropska takmičenja, dok sarajevski "vukovi" grčevito vode bitku za opstanak u bosanskohercegovačkoj eliti.

Na kraju, razloga za zadovoljstvo imaju gosti, koji su poveli "na vrijeme", a potom poentirali na startu i kraju drugog dijela:

Olimpik - Zrinjski 0:3 (0:1)
/Filipović 8, Magdić 47, Ivančić 90+1/

Gosti su bolje ušli u utakmicu i poslije uvodnog pritiska poveli u osmom minutu nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca Miloša Filipovića sa nekih 18 metara.

Vezista mostarske ekipe prebacio je živi zid i lopta je odsjela iza leđa golmana Luke Kačavende - 0:1.

Uzvratili su "vukovi" tri minuta kasnije i bili nadomak izjednačenja kada je Ivan Čurjurić iskosa sa 20-ak metara sjajno šutirao, ali je saveznik "plemića" bila stativa.

Kapiten Mostaraca, inače Banjalučanin Nemanja Bilbija zaradio je žuti karton u 19. minutu što mu je treći, pa će propustiti narednu utakmicu protiv Sarajeva.

Sredinom prvog dijela, domaćin je stvorio novu šansu za izjednačenje - šutirao je Adnan Osmanović iz srca kaznenog prostora, međutim, na visini zadatka bio je golman Zrinjskog Miro Varvodić.

U uvodnim minutima drugog dijela, tačnije u 48. minutu, Miloš Filipović je današnjem učinku dodao i asistenciju.

Centrirao je sa desne strane ka Marinu Magdiću, a mladi štoper iz Osijeka je prevario Luku Kačavendu i u petom nastupu za "plemiće" postigao premijerni gol.

Konačnih i sigurnih 0:3 Zrinjski je postavio u prvom minutu nadoknade, kada je Ognjen Todorović nesebično uposlio Josipa Ivančića, kojem je na desnoj stativi preostalo samo da rutinski pogodi.

Poslije današnje pobjede, Zrinjski je izbio na treće mjesto premijerligaške tabele sa 48 bodova, četiri manje od lidera Sarajeva, a upravo će protiv bordo tima odmjeriti snage u gradu na Neretvi i biti u prilici da napravi dodatni "haos" u borbi za titulu.

Olimpik će, sa druge strane, u narednoj rundi gostovati Željezničaru, kojeg je već jednom savladao ovog proljeća na gostujućem terenu.
Polovinom marta, bilo je 0:1 za "vukove".

OLIMPIK: Kačavenda, Milović, Horić, Isić, Lekanić, Hasanović, Perišić, Gavrić, Čurjurić, Handžić, Osmanović. Trener: Slavko Petrović.

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Zlomislić, Enin, Filipović, Juranović, Bilbija, Mašić. Trener: Sergej Jakirović.