Šou Zapate i Vlahovića u Firenci: Srbin ipak morao da čestita boljem

Napadačka linija tima iz Bergama briljira i ove sezone - postigli su 71 gol, više i od lidera Intera.

duvan zapata dva gola, dušan vlahović strijelac dva gola fiorentina atalanta 2:3 Izvor: Tanjug/Jennifer Lorenzini/LaPresse

Kada u napadu imate Duvana Zapatu, razloga za brigu nema.

Korpulentni Kolumbijac večeras je na "Artemio Frankiju" bio ključna figura - postigao je dva gola, imao priliku i za het-trik, te je bio najzaslužniji za trijumf Atalante protiv Fiorentine.

Iako je dvostruki strijelac Dušan Vlahović za samo deset minuta "istopio" prednost gostiju od dva gola, Josip Iličić iz penala osigurao je trijumf gostima - 2:3 (0:2).

Fenomenalni tim iz Bergama tako je stigao do 71. gola u sezoni, te je efikasniji čak i od vodećeg Intera (69), koji je na pragu osvajanja titule. Od ukupnog broja, Zapata je postigao 13, dok je na prvom mjestu Luis Murijel sa 18 pogodaka.

Izvor: Tanjug/Jennifer Lorenzini/LaPresse

Nije Fiorentina izgledala dobro u prvom poluvremenu, ali je nošena sjajnim Srbinom u nastavku uspjela da se vrati. Vlahović je pogodio prvo u 57, a zatim i 67. minutu te "violu" od 0:2 ekspresno doveo do 2:2, čime je stigao do 15. pogotka u sezoni.

Ipak, bilo je to praktično sve od domaćina na ovom meču, koji su morali da pruže ruku boljem rivalu i čestitaju mu na pobjedi, jer je Martinez Kvarta nedugo nakon izjednačenja igrao rukom u svom šesnaestercu, a Iličić nije propustio priliku da ovaj poklon pretvori u pobjedu kojom je "boginja" zadržala četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu šampiona.

Pobjeda gostiju mogla je biti i ubjedljivija, ali je Nikola Milenković u nekoliko navrata sjajno reagovao i zaustavio napadače Atalante da postignu još koji gol.