Igralo se na jedan gol na Meaci, Konte i Inter sve bliže "skudetu"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Naingolan, Godin i Asamoa do 77. minuta branili su se protiv svog bivšeg kluba, a onda je bek "neroazura" zabio gol vrijedan tri boda.

Igralo se na jedan gol na Meaci, Konte i Inter sve bliže "skudetu"! Izvor: TANJUG/AP/LUCA BRUNO

Milan je pobjedom nad Parmom u subotu smanjio zaostatak za Interom, ali u nedjelju on ponovo iznosi 11 bodova!

Inter je na Meaci upisao 11. pobjedu u nizu savladavši "davljenika" Kaljari rezultaom 1:0, nakon prave opsade protivničkog gola, ali onda i mučenja u finišu meča.

Sve do 77. minuta Rađa Naingolan, Dijego Godin i Kvando Asamoa branili su se u pravom „bunkeru“, a nakon što napadači nisu uspjeli da ga probiju učinila su to dva beka, odnosno bočna igrača.

Rezervista Ašraf Hakimi probio je po desnoj i poslao loptu kroz peterac za Matea Darmijana koji je konačno uspio da savlada odličnog Guljelma Vikarija.

Ovo je tek drugi pogodak nekadašnjeg fudbalera Mančester junajteda za Inter, ali izuzetno važan u trci za "skudeto", o čemu govori i veliko slavlje Antonija Kontea i cijele klupe pored terena.

Nakon pomalo i lažne skromnosti Konte je tek prošle nedelje otvoreno govorio o "skudetu", a nakon 11. recke u nizu on se, čini sve bliže.

Njegova ekipa moraće da u istom ritmu nastavi i u preostalih osam kola, kao što je i u finišu utakmice morala da izdrži nalet Kaljarija, koji je krenuo na sve ili ništa.

Ekipi sa Sardiniji očajnički trebaju bodovi u borbi za opstanak, ali za razliku od prethodnog duela na Meaci, kada su uspjeli da osvoje bod, ovog puta ipak nisu mogli da savladaju Handanovića.

Najbliži tome bio je Pavoleti koji je imao nekoliko šansi, ali nije zatresao mrežu, kao ni Žoao Pedro, najbolji strijelac ekipe koji je ostao na učinku od 13 golova.