Morata "ispravio" Ronaldov nevjerovatan kiks, Sergej spasao Lacio u nadoknadi

Srećom po Juventus, veliki promašaj Kristijana Ronalda nije uticao na ishod meča.

kristijano ronaldo veliki promašaj juventus - đenova sergej milinković savić gol lacio Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse

Nestvaran promašaj Kristijana Ronalda na meču sa Đenovom!

Ipak, srećom po Juventus, ali i Portugalca, na pravom mjestu u nastavku akcije našao se Alvaro Morata i sproveo loptu u praznu mrežu za 2:0, tako da kiks Ronalda nije uticao na ishod meča.

Pogledajte šta u gol nije uspio da pretvori najskuplji igrač "bjankonera".

Juventus je bez većih problema savladao Đenovu 3:1, ali pitanje da li je ovaj trijumf došao kasno, s obzirom da Inter gazi sve pred sobom i sve je bliže da prekine dugogodišnju dominaciju "stare dame".

Prije i poslije Moratinog gola pogađali su Dejan Kuluševski i Veston Mekeni, dok je počasni gol za goste bio djelo Đanluke Skamake.

Velika tri boda Laciju u Veroni donio je Sergej Milinković-Savić u drugom minutu nadoknade.

Mučili su se Rimljani, čak su preko Felipea Kaiseda povel, ali "ispriječio" se VAR pa je pogodak korpulentnog napadača iz Ekvadora poništen. Činilo se da će meč na "Bentegodiju" biti okončan najnepopularnijim rezultatom, ali u 92. minutu Srbin je sjajno skočio i donio tri veoma važnih boda "nebesko-plavim" u borbi za Ligu šampiona.

Veoma važan trijumf ostvario je i Napoli u gostima protiv drugog đenovskog tima.

Sampdorija nije imala rješenja za raspoložene Napolitance, koji su golovima Fabijana Ruiza i Viktora Osimena stigli do 10. trijumfa u posljednjih 11 mečeva protiv današnjeg rivala.