Lendri Noko i Džordan Lojd donijeli preokret crveno-bijelima u posljednja tri minuta.

Infarkt završnica: Zvezda se vratila iz mrtvih, Igokea ispustila 11 poena prednosti u posljednjoj četvrtini Izvor: MNPRESS

Nevjerovatan meč u "Pioniru"!

Crvena zvezda se borila sa odličnom Igokeom, sa svojim lošim procentima šuta i na kraju se izborila. I to isključivo na mišiće i borbenost Lendrija Noka i Džordana Lojda!

Zvezda - Igokea 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17)

Gosti iz Laktaša imali su konstantnu prednost od prve četvrtine do posljednja tri minuta. U posljednjem kvartalu imali su "plus 11" (54:43), a u 37. minutu vodili su 60:52.

Ipak, uporni centar Lendri Noko nije dozvolio igračima Zvezde da stanu, već je konstantno hvatao važne ofanzivne skokove i davao saigračima uvijek nove šanse da ostanu "u životu". Kada je uspio da konsoliduje crveno-bijele, pridružio mu se Džordan Lojd i sa 16 poena "vukao" domaće u veliki preokret u završnici.

Povreda Kuridže

Krilni centar Crvene zvezde Marko Jagodić Kuridža pao je na parket u drugoj četvrtini i nije mogao da se osloni na koljeno. Napustio je parket uz pomoć saigrača i sa bolnom grimasom.

Međutim, nervozni Radonjićev tim je na srce uspio da se izbori sa svojim lošim nastupom, u kojem je pogodio samo 10 šuteva za dva poena (i isto toliko za tri), uz šut iz igre 33,9 odsto.

Igokea je u takvoj situaciji mirno vodila, nije bila ugrožena ni kada u trećoj četvrtini čak sedam minuta nije pogodila iz igre, ali je u završnici potpuno ostala bez rješenja. Entoni Klemons odigrao je odličan meč, ubacio 16 poena, ali kada se "lomilo" nije bilo igrača koji će povesti goste iz Laktaša ka još jednom trijumfu protiv Zvezde ove sezone.

Crvena zvezda - Igokea
Izvor: ABA j.t.d./YouTube

ZVEZDA: Hol, Volden 16, Lojd 18 (4/7 za tri), Uskoković (0/4 za tri), Davidovac 4 (6 sk), Lazić 2, Rit, Dobrić 9, Simonović 3 (7 sk), Kuridža 2, Kuzmić 6, Noko 9 (11 sk).

IGOKEA: Vulić 2, Klemons 16 (3/5 za tri), Jovanović 8, Grej 4, Simanić, Jošilo 7, Talić 9, Ilić 3, Pot 9, Karmajkl 8, Fundić, Kondić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:01

Kraj!

Zvezda je pobedila Igokeu i još je u igri za mesto broj 1!

Zvezda - Igokea 69:66!

18:56

Traje drama, Dobrić koristi samo jedno bacanje!

Tajm-aut je za Igokeu na 20 sekundi do kraja i pri vođstvu crveno-belih 68:64.

18:54

Zvezda se sada pita - burno i van terena!

Lojd je iskoristio dva penala (65:62), posle čega je fauliran Karmajkl, ali se u trenutku požalio da su mu ispala kontaktna sočiva, pa je umesto njega ušao u igru Vulić. I promašio je oba bacanja!

Simonović je potom iznudio prekršaj i doneo Zvezdi 67:62 na pola minuta do kraja.

Izvor: MNPRESS

18:48

Zvezda prvi put vodi od 1/4!

Lojd krade loptu presečenim dodavanjem, a Lendri Noko ponovo hvata ofanzivni skok i ponovo pogađa pod prekršajem.

Izjednačio je na minut i 39 sekundi do kraja, pa iskoristio slobodno bacanje za 63:62.

18:46

Počinje DRAMA! Lojdova trojka uz faul

Amerikanac je ubacio sa distance uz prekršaj i na dva minuta pre kraja postavio rezultat: Zvezda - Igokea 60:62!

Čeka nas buran finiš!

18:45

Noko održava Zvezdu u životu!

Ponovo je uhvatio ofanzivni skok i sada iznudio i prekršaj uz pogodak.

Rezultat je sada 56:60, na dva i po minuta do kraja

18:43

Igokea mirno čuva vođstvo!

Promašili su Noko, pa Simonović, ali je lopta posle ofanzivnog skoka došla do Voldena, koji je pogodio trojku za 52:58.

Odmah potom, Amerikanac je napravio jeftin faul daleko od koša i tako "častio" Klemonsa slobodnim bacanjima.

Igokea vodi 60:52 na tri i po minuta do kraja.

18:40

Važna trojka Klemonsa i serija grešaka Davidovca

Amerikanac je dao svoju treću trojku, na pet minuta do kraja, za vođstvo Igokee 57:49!

Davidovac je potom "vezao" još jednu grešku, jer je posle "duple" bacio loptu aut, nespretnim dodavanjem.

Još četiri minuta do kraja.

18:36

Agresivna odbrana Zvezde i trojka Voldena!

Volden i Simonović odigrali su presing na Klemonsu pod košem Igokee, uzeli mu loptu, pa je Zvezdin Amerikanac dao trojku iz ugla.

Sada trener Igokee Dragan Bajić zove tajm-aut na šest i po minuta pre kraja. Rezultat je 49:54.

18:32

Igokea ponovo vodi 11 razlike!

Igokea je ponovo na dvocifrenom plusu.

Stiven Grej dao je težak šut za tri za vođstvo gostiju 54:43! Još sedam i po minuta do kraja.

18:29

Dobrić promašuje bacanje, glasno se buni

Tražio je Zvezdin bek prekršaj pri polaganju, a sudije se nisu oglasile, dok je on promašio. Na drugoj strani, brzo je Jovanoviću dosuđen prekršaj u napadu.

Centar Igokee pogodio je u narednom napadu protiv svog bivšeg tima, za "plus 8" gostiju (51:43).

Još osam i po minuta do kraja.

18:24

Zvezda ima samo SEDAM pogodaka za dva za tri četvrtine

Crveno-beli se žestoko muče u napadu, pa Igokei nije bilo ugroženo vođstvo iako sedam minuta nije pogodila iz igre.

Posle tri četvrtine, rezultat je Zvezda - Igokea 43:49.

18:19

Uskoković promašuje, Pot pogađa - Igokea se odbranila

Plejmejker Igokee kaznio je uzastopne promašaje mladog organizatora igre Zvezde i vratio gostima mirnu prednost.

Radonjić je pozvao tajm-aut u 29. minutu, pri vođstvu Igokee 47:39.

18:17

Zvezda "stegla" odbranu, vratila se u meč

Kori Volden ubacio je težak šut za tri poena za 39:43 u 27. minutu.

Igokea je u prvih sedam minuta postigla samo poen, iako domaći to nisu konkretizovali osetnijom serijom.

18:02

17:53

Igokea vodi na poluvremenu maksimalnih "plus 12"

Posle dve četvrtine, rezultat je:

Zvezda - Igokea 30:42 (19:22)

ZVEZDA: Volden 5, Lojd 8, Davidovac 2, Dobrić 6, Kuridža 2, Kuzmić 6, Noko 1.

IGOKEA: Vulić 2, Klemons 8, Jovanović 2, Jošilo 7, Talić 9, Ilić 3, Pot 7, Karmajkl 4.

17:48

Loša vest za Zvezdu - povredio se Jagodić-Kuridža

Zvezdin krilni centar dobio je udarac u koleno, pao je i posle nije mogao da osloni na tu nogu.

Uz pomoć saigrača je napustio teren, a grimasa je pokazala da tri veliki bol.

Izvor: TV Arena sport/screenshot Izvor: TV Arena sport/screenshot

17:40

Neverovatan promašaj Davidovca, Igokea na "plus 11"

Volden je sjajno pronašao Davidovca u reketu, a on je promašio čist zicer. Ilić je na drugoj strani zakucao za vođstvo Igokee 39:30, posle čega je Davidovac napravio i faul u borbi za ofanzivni skok.

Igokea je tako došla do maksimalnih "plus 11" u 19. minutu - 30:41.

Gosti stvaraju Zvezdi ogromne probleme kombinovanom odbranom.

17:33

Radonjić zove tajm-aute, Igokea kontroliše meč

Tim Dragana Bajića u seriji je 9:0 i na polovini druge četvrtine vodi 31:22!

Darko Talić, Stefan Pot i Marko Jošilo povećali su prednost gostiju i primorali Radonjića da još jednom pozove tajm-aut.

17:29

Zakucavanje kje je "razmrdalo" derbi

17:18

Čvrst početak derbija, Igokea vodi posle 1/4

Nakon uvodnih 10 minuta, gosti iz Laktaša imaju vođstvo 22:19.

Zakucavanje Džekija Karmajkla u 5. minutu za 6:7 kao da je trglo utakmicu nakon sporog uvoda. Od tada se borba rasplamsala, a on je dobio u jednom trneutku udarac zbog kojeg je morao na klupu.

Odlični Entoni Klemons ubacio je dve trojke i ukupno osam poena u prvoj četvrtini i najviše zahvaljujući njemu tim Dragana Bajića vodi u "Pioniru".