Gol Srbina nedovoljan za uspjeh Verone: Ranijeri "ubo" sa izmjenama, rezervisti "pogurali" Sampdoriju ka pobjedi

Srpskog asa nisu ispratili saigrači

serija a 31. kolo sampdorija verona gol darko lazović Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Srpski internacionalac Darko Lazović postigao je ovog popodneva treći gol u Seriji A.

Početkom aprila poentirao je protiv Beneventa, sredinom marta protiv Sasuola, a danas u duelu sa Sampdorijom.

Ipak, njegov pogodak iz rane faze meča nije bio dovoljan Veroni da se stigne bar do boda protiv potencijalno novog kluba sadašnjeg trenera Crvene zvezde Dejana Stankovića:

SAMPDORIJA – VERONA 3:1 (0:1)
/Jankto 46, Gabijadini 73 penal, Torsbi 82 – Lazović 13/

Nekadašnji ofanzivac Beograđana, za koje je nastupio 140 puta i postigao 32 gola te skoro isto toliko i namjestio (30), odigrao je danas 65. meč za Veronu i jubilej ukrasio pogotkom u ranoj fazi meča.

Mrežu tima kojim trenutno komanduje Klaudio Ranijeri pogodio je u 13. minutu, što je bilo dovoljno da se na odmor između dva poluvremena ode pri vođstvu, ali ne i da se stigne do pobjede.

Čim se krenulo sa centra u nastavku, Đenovljani su ponovo bili u egalu – bila je to "krivica" Jakuba Jankta, koji je postigao peti gol u sezoni, a prvi u 2021. godini.

Na startu drugog dijela, Ranijeri je izvršio tri izmjene, poslavši na teren Kandrevu, Baldea i Gabijadinija, a upravo je taj trojac kumovao drugom pogotku.

Kandreva je na desnoj strani proigrao Baldea, koji je fauliran u šesnaestercu, a odgovornost za dosuđeni penal preuzeo je Gabijadini.
Da Verona u ovom meču neće uspjeti da izvuče povoljan rezulat, postalo je jasno u 82. minutu, kada je Torsbi iskoristio veliku grešku golmana Silvestrija.

U isto vrijeme, sastali su se "fenjeraš" Krotone i Udineze, tim koji je daleko od zone ispadanja – a od danas još dalje, zahvaljujući trijumfu rezultatom 1:2.