Sergej nije imao sreće, ali Lacio neće mnogo da žali: "Boginja" lako "ukroćena"

Tim iz Bergama odigrao neprepoznatljivo loše i dopustio "nebesko-plavim" da lagano odnesu sve tri boda u Rim.

Atalanta - Lacio 1:3 Serija A 20. kolo Sergej Milinkovi-Savić pogodio stativu Izvor: Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse

Odavno Atalanta nije izgledala loše kao što je to bio slučaj u današnjem meču 20. kola Serije A.

Odlični tim Simonea Inzagija odigrao je taktički sjajnu utakmicu i stigao do pobjede, vjerovatno mnogo lakše nego što je to iko mogao da očekuje, iako krajnji rezultat ne oslikava pravo stanje na terenu.

ATALANTA - LACIO 1:3 (0:1)

MONDO U ANTALIJI

Lacio je poveo već u trećem minutu, kada je Adam Marušić iz daljine opalio po lopti i postigao prelijep gol.

U 20. minutu Sergej Milinković-Savić nije bio precizan iz slobodnog udarca, da bi 12 minuta kasnije imao sjajnu priliku da uveća prednost Rimljana.

Sjajan pas uputio je Ćiro Imobile, Sergej je glavom šutirao veoma precizno, ali je golman Atalante Pjerluiđi Golini vrhovima prstiju uspio da skrene loptu, koja je pogodila stativu i odbila se u polje.

Koliko je domaćin stajao loše u prvih 45 minuta govori podatak da je jedino Duvan Zapata pokušao da ugrozi gol Pepea Rejne, ali Španac nije imao mnogo problema i zaustavio je taj šut.

SRBI U SERIJI A

Filip Đuričić odigrao je 75 minuta u remiju Sasuola sa Kaljarijem (1:1), dok su Vladimir Golemić (Krotone) i Ivan Radovanović (Đenova) bili starteri i na terenu proveli svih 90 minuta. Meč na stadionu "Ecio Ušida" u Krotoneu, koji je završen sigurnom pobjedom Đenove 3:0, Miloš Vulić (Krotone) odgledao je s klupe za rezervne igrače.

Početak i drugog poluvremena pripao je gostima.

Imobile je sjajno glavom "izbacio" odbranu Atalante, Hoakin Korea izašao je sam pred domaćeg čuvara mreže, zaobišao ga i rutinski pogodio za 0:2.

Mogli su gosti iz Rima dokusuriti grogiranog rivala, Manuel Lacari i Imobile promašili su dvije povoljne prilike, pa je kazna stigla u 79. minutu.

Tračak nade domaćinu donio je Mario Pašalić, koji je smanjio na 1:2. Prethodno je Luis Murijel pogodio stativu, a Hrvat odbijenu loptu pospremio u gol.

Izvor: Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse

Ipak, par trenutaka kasnije ponovo se zatresla mreža Atalante. Milinković-Savić započeo je akciju, Andreas Pereira asistirao je zatim Vedatu Murićiju za konačnih 1:3. Bio je to sjajan potez Inzagija, jer je obojicu poslao na terenu samo tri minuta ranije.

Lacio se tako Atalanti revanširao za nedavni poraz 3:2 u Kupu Italije.