"Srpski" Kalčo derbi nije prošao bez "vatre": Milenković isključen, Vlahoviću poništen gol! (VIDEO)

Trojica Srba počela meč Torino - Fiorentina, nije ga završio niti jedan.

Torino - Fiorentina 1:1 Serija A 20. kolo Nikola Milenković crveni karton, Vlahoviću poništen gol Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fudbalerima Torina ni dva igrača više nisu pomogla da savlada Fiorentinu. Naprotiv, teškom mukom uspjeli su doći do boda, i to u posljednjim trenucima susreta.

"Viola" je golom Franka Riberija povela, iako je od 61. minuta igrala sa desetoricom, a od 72. minuta i sa devetoricom!

Kada je Gaetano Kastrovili pri rezultatu 0:0 isključen, domaćinu se otvorila prilika da konačno, nakon 11 prvenstvenih utakmica u nizu, slavi na svom stadionu, ali je  Riberi samo šest minuta kasnije sjajno pogodio za vođstvo tima iz Firence.

Fiorentina je u 72. minutu ostala bez još jednog igrača.

Andrea Beloti iskusno je nasamario Nikolu Milenkovića, srpski internacionalac glavom je odgurnuo Italijana, zbog čega je kažnjen crvenim kartonom! Beloti je, s druge strane, dobio samo žuti.

Domaći su stihijski napadali, pogodili i prečku (Vilfrid Singo), a onda je upravo Beloti u 88. minutu pogodio za konačnih 1:1.

Osim Milenkovića, večeras je na terenu u timu Fiorentine bio i Dušan Vlahović, koji je početkom drugog poluvremena čak postigao i gol, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

U redovima domaćina Saša Lukić igrao je do 75. minuta, kada je zamijenjen, dok je teren osam minuta kasnije napustio i Vlahović.

Iako nije slavio, Torino je ovim bodom konačno pobjegao iz zone ispadanja, dok Fiorentina ostaje u "zlatnoj sredini".