Antalija 2021 prijateljska utakmica Borac Kizilkum UŽIVO

Poraz Borca u prvoj provjeri: "Minimalac" Kizilkuma, "crveno-plavi" imali dobre periode tokom meča!

Prva prijateljska utakmica u Antaliji završena je porazom od uzbekistanskog superligaša rezultatom 1:0.

Antalija 2021 prijateljska utakmica Borac Kizilkum UŽIVO Izvor: MONDO/Goran Arbutina

U prvoj prijateljskoj utakmici u Antaliji, Borac je poražen od uzbekistanskog Kizilkuma rezultatom 0:1.

Meč je riješen na ulasku u posljednjih 30 minuta, kada je kapiten Uzbekistanaca Đuraev probio i poslao loptu između Borčevih štopera, a loptu prihvatio Vatsadze i matitrao mladog golmana Borca Luku Damjanovića.

Trener Marko Maksimović na današnjem meču nije računao na Lukića, Jovanovića, Pavlovića i Ćorića, a priliku od prvog minuta su dobili: Lakić, Dujaković, Vojnović, Ćosić, Subić, Mols, Meleg, Vranješ, Čavić, Ziljkić i Mehanović.

U drugom poluvremenu, još su igrali: Damjanović, Borovčanin, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Tahrić, Georgiev, Bosančić, Zakarić i Šikanjić.

Kizilkum je skoro cijeli meč odigrao u istoj postavi, a vrijedi svakako reći da se radi o ekipi koja je trideset dana u Antaliji i već u završnoj fazi priprema.

U prvih 25-30 minuta Uzbekistanci su imalu blagu inicijativu, ali bez većih prilika, da bi se u posljednjih 15 minuta tog dijela igre Borac probudio i u dva navrata zaprijetio preko kapitena Stojana Vranješa.

Na startu nastavka, Maksimović je izmijenio postavu, Borac je preuzeo inicijativu, međutim u trenucima kad je pritiskao odbranu Kizilkuma, Uzbekistanci su poveli.

Nedugo poslije vodećeg gola rivala, Dejan Uzelac je bio u sjajnoj šansi, ali je lopta izbačena sa gol-linije, dok je dobru priliku desetak minuta prije kraja propustio i Boban Georgiev, šutiravši direktno u golmana, iako je možda mogao da uposli i Gorana Zakarića, koji je bio u boljoj situaciji na desnoj strani.

Narednu utakmicu u Antaliji Borac igra u srijedu, 3. februara, kada će odmjeriti snage sa rumunskom Čikzeredom.

Šestog februara, rival će biti ukrajinski velikan Šahtjor, a pripremni period u Antaliji biće zaključen 12. februara, okršajem sa ekipom Krila Sovjetov.

BORAC: Lakić, Dujaković, Vojnović, Ćosić, Subić, Mols, Meleg, Vranješ, Čavić, Ziljkić i Mehanović. Još su igrali: Damjanović, Borovčanin, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Tahrić, Georgiev, Bosančić, Zakarić i Šikanjić.

N A J A V A

Drugog dana udarničkog rada u Antaliji, fudbaleri Borca odigraće prvu prijateljsku utakmicu (početak u 15.30 časova).

Obzirom da se, zbog loših vremenskih uslova, "izjalovilo" odigravanje utakmice sa Leotarom u Trebinju, odlučeno je da se u ranoj fazi priprema u Turskoj pronađe adekvatan rival za kontrolni meč – a izbor je pao na uzbekistanski Kizilkum.

Klub čije ime u prevodu znači "Crveni pijesak" (isto ime nosi i pustinja u ovoj zemlji) takmiči se u uzbekistanskoj Superligi, a u sezoni završenoj u decembru, zauzeo je 11. mjesto u konkurenciji 14 ekipa, uz 25 bodova.

Osim Uzbekistanaca, Borac će 3. februara, uz direktan prenos posredstvom TV Arena sport, odmjeriti snage sa rumunskom Čikzeredom, dok je sljedeća subota planirana za spektakl – okršaj sa višestrukim šampionom Ukrajine i učesnikom Lige šampiona, Šahtjorom iz Donjecka.

Posljednji rival, 12. februara, biće ruski klub Krila Sovjetov.

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč Borac – Kizilkum UŽIVO!

17:24

Kraj

Završen je meč, Borac je poražen od Kizilkuma rezultatom 1:0 u prvoj kontrolnoj utakmici u Antaliji.

Meč je riješen u 61. minutu kada je kapiten Kizilkuma Đuraev probio i poslao loptu između stopera Borca a Vatsadze matirao Damjanovića.

17:24

Raščišćeno poslije kornera Kizilkuma

U prvom minutu nadoknade, Kizilkum je izveo korner, ali je odbrana Borca raščistila situaciju.

Odmah potom, Kiličev dobija karton.

17:14

Milojević u ofsajdu

U 82. minutu Milojević je šutirao glavom poslije slobodnjaka, golman brani - ali je dosuđen ofsajd.

17:13

Najbolja šansa za Borac!

Najbolja prilika za Borac do sada!

Georgiev je probio po lijevoj strani, a onda slabo šutirao u golmana...

Možda bi bilo bolje da je uposlio Zakarića na desnoj strani.

17:11

Zaprijetlili su Uzbekistanci!

U 78. minutu munjevita kontra Kizilkuma, jedan igrač pao u šesnaestercu, ali nije bilo faula.

17:08

Centaršut Borca, bez opasnosti po gol rivala

Petnaest minuta prije kraja centrirao je Zakarić, loptu je uhvatio čuvar mreže Kizilkuma, u narednim sekundama Kujundžić presijeca napad protivnika.

17:02

Evo kako je to izgledalo...

16:57

Uzelac u dobroj šansi!

Mogao je Borac odmah da anulira prednost rivala...

Uzelac je pokušao nakon kornera, lopta je izbijena u polje ispred gol-linije!

16:55

GOOOL, VODI KIZILKUM!

Uzbekistanci su poveli u 61. minutu...

Bila je to brza akcija Kizilkuma koju je završio Vatsadze.

16:52

Pritisak Borca

Banjalučani u ovom trenutku vrše pritisak, ali konkretnih prilika nema.

16:51

Treći žuti karton u Borcu

Poslije Molsa i Šikanjića, žuti karton je dobio i Kujundžić.

u toku je 59. minut.

16:50

16:44

Šikanjić pravi probleme Kizilkumu

Mladi napadač ušao je u igru u drugom dijelu i pravi velike probleme odbrani rivala.

Prvo je u 49. minuzu izborio slobodan udarac nakon dobrog pasa Milojevića, ali je odbrana Kizilkuma izbila loptu, da bi dva minuta kasnije pao na 18 metara od gola rivala. Djelovalo je da je fauliran - ali dobija žuti karton zbog simuliranja.

16:37

Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljen je meč u Antaliji, Marko Maksimović je promijenio cijelu postavu...

16:24

Kraj prvog dijela

Završeno je prvo poluvrijeme, nema golova u Antaliji.

16:24

Borac ponovo opasan pred golom Kizilkuma!

U 44. minutu dobra prilika za Borac!

Vranješ i Ziljkić su bili na ivici šesnaesterca, ali Vranješ ne uspijeva da proslijedi loptu za saigrača.

U narednom minutu, Grigalašvili šutira pored gola.

16:21
Izvor: MONDO/Goran Arbutina

16:18

16:16

Veoma dobra prilika za Borac!

Vranješ je povukao kontru, dao loptu za Mehanovića, a nakon njegovog ubacivanja kapiten ne pogađa.

Izblokiran je pokušaj, lopta je otišla u korner, ali nikog nije bilo na drugoj poslije ubacivanja iz ugla.

Bila je to veoma dobra šansa za crveno-plave, u 38. minutu!

16:14

Borac zaprijetio preko Vranješa!

Prvi put su u 35. minutu zaprijetili i Banjalučani.

Vranješ je dobro šutirao nakon slobodnog udarca, lopta završava pored gola.

16:09

Ziljkić pročitao namjeru Kizilkuma

U 30. minutu Kizilkum je izveo korner, Uzbekistanci su pokušali kratku kombinaciju, ali je Ziljkić dobar u fazi odbrane i oduzima loptu.

16:06

Mols "požutio"

U 28. minutu prvi žuti karton za Borac, dobija ga novajlija Donald Mols.

16:01

Loš pokušaj Kizilkuma

Na polovini prvog dijela, slobodan udarac za Kizilkum na 25 metara, nakon lošeg ubacivanja i izbijene lopte jos lošiji šut, lopta odlazi daleko od gola.

15:56

Grigalašvili!

Grigalašvili se u 18. minutu dobro oslobodio na nekih 20 metara, a onda šutirao preko gola.

15:56

Gaf Uzbekistanaca sa Borčevim grbom...

Izvor: Screenshot

15:52

Žuti karton za Grigalašvilija

Član Kizilkuma je prvi zapisani fudbaler danas. Pao je u šesnaestercu Borca, ali nije dobio penal, već žuti karton zbog simuliranja.

15:50

Prvi korner za Kizilkum

U 12. minutu prvi korner za Kizilkum nakon centaršuta Mustafaeva, ali nema opasnosti po Lakićev gol.

15:49

Vojnović dobar u defanzivi

Igrao se 10. minut kada je Kukianidze poslao loptu za Sadiljoeva u šesnaesterac Borca, ali je Vojnovic dobro ispratio i oduzeo loptu.

15:47

Evo i sastava Kizilkuma

Nesterov, Bajdulaev, Ubajdulaev, Mustafaev, Đuraev, Tolmasov, Sadiljoev, Vatsadze, Grigalašvili, Kukianidze, Kiličev. Na klupi su: Makosin, Kasimov, Hirmetov, Veklič, Turopov, Usmonov, Hasanov, Kambarov.

15:44

6. minut - nema promjene rezultata

Iza nas je šest minuta igre, ništa konkretno se ne dešava na terenu u Antaliji...