Sergej i društvo razočarali: Sa igračem više primili gol i ispali iz Kupa Italije

Sjajna Atalanta skoro cijelo drugo poluvrijeme igrala sa desetoricom, ali je uspjela da se plasira u polufinale Kopa Italija.

Atalanta - Lacio 3:2 četvrtinale Kupa Italije Kopa Italia Izvor: Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse via AP

Sjajna Atalanta imaće priliku da ponovi 1963. godinu, kada je osvojila svoj jedini trofej u Kupu Italije.

Tim iz Bergama večeras je na svom terenu slavio protiv Lacija 3:2 (2:2) iako je od 53. minuta igrao sa igračem manje, ali to mu nije smetalo da postigne treći pogodak. Imao je domaćin šansu i za četvrti, ali je Duvan Zapata promašio penal.

ATALANTA - LACIO 3:2 (2:2)
/Đimšiti 7, Malinovski 37, Mirančuk 57 - Murići 17, Aćerbi 34/

Da ćemo gledati izuzetno efikasan meč, bilo je jasno već u sedmom minutu. pepe Rejna uspio je da odbrani šut Hoze Palomina, ali Berat Đimšiti se najbolje snašao u gužvi i doveo tim iz Bergama u vođstvo.

Izjednačenje je stiglo deset minuta kasnije, kada je Vedat Murići sjajno pogodio glavom.

Iako je Atalanta do vođstva bila bolja, Rimljani su potpuno preuzeli stvari u svoje ruke poslije izjednačenja. Fantastičan solo prodor Frančeska Aćerbija, asistenta kod prvog gola gostiju, prethodio je vodećem golu Lacija.

Defanzivac "nebesko-plavih" manirom najboljih napadača prošetao se kroz odbranu Atalante i pogodio za 1:2.

Ipak, samo tri minuta kasnije Ruslan Malinovski vraća stvari na početak.

Od 53. minuta, zbog isključenja Palomina, Atalanta je igrala sa igračem manje, ali domaćinu to nije smetalo da četiri minuta kasnije ponovo povede, ovaj put golom Alekseja Mirančuka.

Izvor: Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse via AP

U 65. minutu penal - Vesli Hut srušio je Duvana Zapatu, ali je Kolumbijac propustio priliku da svoj tim odvede na dva gola prednosti. Pepe Rejna sjajno je reagovao i uhvatio "živu" loptu.

U drugom poluvremenu, uprkos igračkom suficitu, Sergej Milinković-Savić i društvo uputili su svega dva šuta u okvir gola protivnika, pa ne čudi što su ratoborni domaćini uspjeli sačuvati prednost i plasirati se u polufinale.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Napoli - Specija, koji je na program sutra, a u prvom meču biće gost.

Inter, koji je sinoć plasman među četiri najbolje ekipe u Kopa Italija osigurao trijumfom nad gradskim rivalom Milanom (2:1), čeka svog protivnika u polufinalu, a saznaće ga nakon večerašnjeg duela Juventusa i SPAL-a (20.45).

Mečevi polufinala na programu su već naredne srijede, 3. februara, a revanši sedam dana kasnije.