Inter (ponovo) rutinski protiv Beneventa: "Poker" golova na Meaci, slijedi "vatra" u novom Derbiju Italije!

Poslije Milana i Juventusa, još jedan kandidat za najviši plasman je uspješno odradio svoj dio posla ove subote.

Serija A 20. kolo Inter Benevento 4 0 Izvor: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

U prvoj utakmici dana, Milan je nadigrao Bolonju i pritisak prebacio na Inter, koji je na "Meaci" ugostio Benevento.

Uspješno su se "nerazuri" izborili sa imperativom i došli do druge pobjede u sezoni nad timom koji vodi bivši as "rosonera" Filipo Inzagi:

INTER – BENEVENTO 4:0 (1:0)
/Improta 7 a.g., Martinez 57, Lukaku 67, 78/

Vidjeli smo sjajno napadačko raspoloženje Intera pred prvu od dvije borbe za mjesto u finalu Kupa Italije protiv Juvea – baš kao i u prvom kolu, kada je protiv Beneventa u gostima trijumfovao rezultatom 2:5.

Dva gola za "nerazure" postigao je Romelu Lukaku, jedan je bio djelo Lautara Martineza koji je prekinuo prvenstveni golgeterski post – a sve je krenulo autogolom Beneventa, kada se Rikardo Improta nije snašao pred svojim golom.

Prednost je poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu ovjerio Lautaro Martinez, postigavši prvi gol u Seriji A poslije četiri kola "posta".

Tri puta je poentirao na početku godine, u duelu sa Krotoneom, a onda ga "lopta nije slušala" u duelima sa Sampdorijom, Romom, Juventusom i Udinezeom.

Tad je već bilo jasno da "Pipo" Inzagi sa izabranicima neće uspjeti da napravi uslugu bivšem klubu iz igračkih dana i neporažen završi ovaj duel, do čijeg kraja je, štaviše, Benevento još dva puta morao da vadi loptu iz mreže.

Oba puta ga je na to, rekli smo, primorao Romelu Lukaku.