Sjajni Ćiro Imobile - het-trik za poluvrijeme, Atalanta se okliznula protiv Mihine Bolonje

Iznenađenje na stadionu u Bergamu.

lacio specija 6:1 ćiro imobile postigao tri gola, atalanta bolonja 0:0 Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Drugi put u karijeri, Ćiro Imobile stigao je do het-trika u prvom poluvremenu. Prvi put je to učinio 2018. protiv SPAL-a, a ove subote je bio više nego raspoložen protiv Specije.

Lacio je na "Olimpiku" slavio više nego ubjedljivo 6:1, a sjajni napadač Rimljana postigao je tri gola u prvih 45 minuta, pritom promašivši penal minut prije nego što će kompletirati het-trik.

Sjajni golgeter bio je strijelac i proteklog vikenda u pobjedi protiv Empolija (3:1), čime je prvi put u karijeri uspio da veže golove na dva uvodna meča u sezoni.

Iako su gosti poveli već u 4. minutu susreta preko Danijelea Verdea, Imobile je već u narednom napadu izjednačio na 1:1, a zatim pogađao u 15. i drugom minutu nadoknade.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Felipe Anderson povisio je na 4:1, nakon čega su gosti ostali bez isključenog Kevina Amijana i bilo je jasno da će doživjeti pravu rezultatsku katastrofu.

Za 5:1 pogodio je debitant u timu Lacija, Elsejid Hisaj, da bi konačnih 6:1 postavio Luis Alberto pet minuta prije kraja meča.

Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Istovremeno su u Bergamu Atalanta i Bolonja odigrali meč bez golova.

Svi su očekivali da će se mreže tresti na stadionu "Renato Dal’Ara", ali favorizovani domaćin nije uspio da probije dobro postavljenu odbranu tima Siniše Mihajlovića.