Majstorija Ilića, ali debitant Korea je junak na "Bentegodiju": Inter preokretom do slavlja

Verona vodila protiv prošlosezonskog osvajača "skudeta", ali je na kraju ostala bez ičega.

ivan ilić gol za veronu protiv intera 1:3 Izvor: EMANUELE PENNACCHIO/ANSA (add new) (add new)

Aktuelni šampion Inter gostovao je na "Bentegodiju" i bio apsolutni favorit u "Gradu Romea i Julije", ali su fudbaleri Verone odigrali veoma borbeno i nisu lako položili oružje pred svojim navijačima.

Uspjeli su čak i da povedu fenomenalnim golom Ivana Ilića, ali je prošlosezonski osvajač "skudeta" u nastavku dodao gas, te uz sjajnu partiju debitanta Hoakina Koree, koji je postigao dva gola, stigao do trijumfa 3:1.

Poigravala se odbrana "nerazura" u 15. minutu, očajan pas uputio je Samir Handanović prema svojim Marcelu Brozoviću, što je ispratio Ivan Ilić i fenomenalnim golom obradovao saigrače i navijače Verone.

Zanimljivo da je Ilić i u prethodnom meču sa Interom u Veroni bio strijelac, u decembru prošle godine, a tim iz Milana i tada je uspio da slavi.

Nikada u istoriji Verona nije uspjela da savlada Inter. Do večeras su doživjeli čak 17 poraza, uz tek četiri remija i kao da su se uplašili pobjede.

Samo stotinak sekundi u nastavku bilo je potrebno gostima da dođu do izjednačenja. Precizan je bio Lautaro Martinez.

Izvor: EPA/EMANUELE PENNACCHIO/ANSA

A onda je uslijedio Korein šou. Interovo pojačanje iz Lacija u svom prvom nastupu u dresu novog kluba postigao je dva gola i osigurao trijumf svom timu. Pogađao je u 83. i 94. minutu, te tako produžio agoniju Verone u duelima sa Interom.