Sarajevu bod, Širokom Brijegu bod - gledaocima na "Koševu" NIŠTA!

Raskvašen teren nije bio saveznik fudbalera Sarajeva i Širokog Brijega.

sarajevo - široki brijeg 0:0 premijer liga bih 7. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Prvi duel 7. kola m:tel Premijer lige BiH na "Koševu" odigrali su Sarajevo i Široki Brijeg, a mreže nakon 90 minuta nisu se zatresle.

Derbi susret donio je tvrd fudbal na obje strane, a težak teren natopljen vodom nije bio saveznik fudbalera, koji su pokušavali da zaprijete golu rivala, ali publika u Sarajevu nije vidjela mnogo prilika, pa je na kraju meč završen početnim rezultatom.

SARAJEVO - ŠIROKI BRIJEG 0:0

Širokobriježani su se većinom orijentisali na kontranapade, u nastojanju da konačno nakon osam godina dođu do slavlja na "Koševu". Najbolja prilika za goste viđena je u 34. minutu. Čuljak je ubacio, Ljanos je pokušao, ali je Dizdarević odlično intervenisao.

Samo dva minuta kasnije, stopostotna prilika na drugoj strani terena. Trako se našao u sjajnoj poziciji nakon centaršuta Bodula, ali je pogodio prečku, pa se na odmor otišlo netaknutih mreža.

Sudija Sabrija Topalović imao je mnogo posla, pokazao je već četiri žuta kartona.

Derbi nije opravdao očekivanja ni u nastavku.

Publika je ostala uskraćena za ozbiljnije prilike, tako da su i jedni i drugi morali da se zadovolje po jednim osvojenim bodom.

Sarajevo je tako prekinulo seriju od tri uzastopna trijumfa, dok su Širokobriježani svakako zadovoljniji ovim remijem, s obzirom da su se koliko-toliko iskupili za prošlosedmični domaći poraz od Veleža.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro (83. Ahmetović), Hebibović, Bodul (83. Imamović), Ramić, Bagarić (70. Dervišagić), Palić, Kurdić, Dupovac, Trako (87. Buljubašić), Kobiljar (70. Cmiljanić). Trener: Goran Sablić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Obšivač, Čuljak, Ljanos (81. Medić), Mašić, Paponja (62. Vukoja), Brekalo (90+3. Lasić), Lukić (46. Vujinović), Begić, Jurić, Musa. Trener: Jure Ivanković.