Zadužio DESETKU i odmah riješio meč – On je Milanov džoker za gostovanja!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Španac pogodio za uspješno otvaranje sezone "rosonera".

Serija A Sampdorija - Milan 0-1 Brahim dijaz Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA

Dok se Juventus "okliznuo" na startu nove sezone Serije A svi ostali favoriti upisali su pobjede, pa i Milan, koji je u posljednjem meču prvog kola savladao Sampdoriju.

Ekipa Stefana Piolija u kojoj nije bilo Ibrahimovića i Kesija nije oduševila, ali je pogodak Brahima Dijaza bio dovoljan za minimalnu pobjedu 1:0 i tri boda na Luiđi Ferarisu.

Španac na pozajmici iz Real Madrida preuzeo je "desetku" koju je prošle sezone nosi Čalhanoglu i odmah pokazao da će i ove sezone biti Piolijev džoker na gostovanjima.

Naime, Dijaz je svih pet golova u Seriji A postigao na gostovanjima, a tu tradiciju nastavio je u Đenovi pogotkom u devetom minutu, uz ne baš najbolju reakciju Audera.

Na drugoj strani Majk Manjan, koji je zamijenio Đanluiđija Donarumu, bio je siguran večeras i u par navrata odlično je intervenisao i dao doprinos šestom uzastopnom meču Milana bez primljenog pogotka.

Imao je malo i sreće poput situacije iz prvog poluvremena kada je Manuel Gabijadini pogodio prečku.

Nije to najveći peh za nekadašnjeg fudbalera Juventusa i Napolija, pošto je izgleda ozbiljnije povrijedio zglob, pa ga je zamijenio Valerio Vere.

Upravo on je propustio sjajnu priliku da pokvari slavlje Milana tri minute prije kraja kada je na pet metara od gola promašio cijelu loptu.