Sjajan meč na Tušnju: Tuzla siti brzo stekao +2, Rudar imao bod u džepu – pa poklekao u 89. minutu!

Fudbalsku poslasticu priredili su večeras Tuzla siti i Rudar Prijedor!

m:tel premijer liga bih 7. kolo tuzla siti rudar prijedor Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Imao je Tuzla siti prednost od dva gola u 34. minutu meča sa Rudar Prijedorom, povratnik u premijerligaško društvo se nije predavao te se vratio u egal, ali nije izdržao do kraja – cijeli plijen ostaje na Tušnju!

TUZLA SITI – RUDAR PRIJEDOR 3:2 (2:1)
/Dofo 30, Mišić 34, M. Mehanović 89 – Jakupović 44, Dojčinović 64/

Tim Husrefa Musemića, koji zbog isključenja u meču sa Zrinjskim nije mogao da komanduje ekipom pored terena, postigao je dva pogotka za veoma kratko vrijeme – u intervalu od četiri minuta.

Prvi od četiri gola na večerašnjem meču postigao je Argentinac u taboru Tuzla sitija Agustin Dofo.

Dobio je loptu na desnoj strani, te našao način da je, u gužvi, "provuče" pored odbrane i čuvara mreže gostiju Nemanje Šćekića.

Vrlo brzo su Tuzlaci, uz Zrinjski jedini neporaženi tim prvenstva, uduplali vođstvo. Poslije udarca Belmina Mešinovića, uzdrmala se prečka gola "rudara", a najprisebniji u gostujućem petercu bio je Sulejman Krpić.

Ipak, da se Rudar neće predati, postalo je jasno u pretposljednjem minutu, kada je Nevresa Fejzića matirao Demir Jakupović, asistent kod gola Prijedorčana u krajiškom derbiju protiv Borca.

Vratili su se gosti potpuno u igru golom Sergeja Dojčinovića u 64. minutu, ali posljednja linija nije izdržala do kraja.

Poslije jedne gužve u šesnaestercu ispred Nemanje Šćekića, najprisebniji je bio rezervista Mirzad Mehanović, postavivši konačnih 3:2, pa Tuzla siti nakon šest mečeva ima 16 bodova.

Rudar Prijedor, sa druge strane, ima pet bodova.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Moris, Nukić, Mehidić, Gavrić, Mišić, Džafić, Dofo, Mešinović, Krpić. Trener: Husref Musemić.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Pekija, Pavlović, Dojčinović, Sajak, Burazor, Smajić, Marić, Jakupović, Santos, Mandić. Trener: Nikica Milenković.