Ajntraht ispustio pobjedu bez srpskog buntovnika: Augzburg igrao protiv sebe pa doživio poniženje, spektakl u Štutgartu!

Tim iz Frankfurta bez Filipa Kostića imao tri boda u džepu ali ih je ispustio u 86. minutu… Dva autogola Augzburga, odličan meč na Mercedes-Benc Areni!

bundesliga 3. kolo 2021 2022 Izvor: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Filip Kostić razbjesnio je rukovodstvo Ajntrahta odlukom da bojkotuje treninge, u želji da bude prodat u italijansku prestonicu.

Zbog toga se danas nije našao u sastavu za meč sa Arminijom, u kojem je tim Olivera Glasnera bio na korak od tri boda, ali je pobjedu ispustio u završnici:

ARMINIJA – AJNTRAHT 1:1 (0:1)
/Vimer 86 - Hauge 22/

Srpski internacionalac jedan je od lidera Ajntrahta, ali kad je do njega stigla informacija da postoji interesovanje Rome i Lacija, odlučio je da "stavi veto" na obavljanje treninga.

Bez njegovih usluga, Ajntraht je zahvaljujući Jensu Haugeu, polovinom prvog poluvremena, poveo na stadionu u Bilefeldu, ali je u finišu meča, u 86. minutu, golom Patrika Vimera ostao bez prve pobjede u novoj sezoni.

Za to vrijeme, prethodni Ajntrahtov rival Augzburg igrao je protiv sebe u duelu sa Bajerom...

"Farmaceuti" su trijumfovali rezultatom 1:4, pri čemu su postigli - dva pogotka!

Izvor: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Veliki posao za njih odradili su lijevi bek i napadač domaćih Jago i Florijan Niderlehner, koji su u ranoj fazi meča zatresli vlastitu mrežu, dok su pobjedu u drugom poluvremenu ovjerili Patrik Šik i Florijan Virc.

Odličnu utakmicu odigrali su na Mercedes-Benc Areni Štutgart i Frajburg – viđeno je pet pogodaka, sve u prvom poluvremenu!

Korejanac Jeong Vu-Jeon matirao je domaće dva puta u uvodnim minutima i tako postao prvi dvostruki strijelac za Frajburg u Bundesligi u prvih deset minuta meča.

Na listi strijelaca mu se kasnije pridružio Lukas Holer, ali da stvari za Frajburg , koji je na kraju drugi put u sezonu upisao "trojku", ne idu glatko u nastavu meča, pobrinuli su se Konstantinos Mavropanos i Hamadi Al-Gadiui u finišu prvog dijela.

Ipak, tri boda su ostala u rukama gostiju, koji su zabilježili najbolji klupski start u Bundesligi ikad!