Tudorova ekipa je noćna mora za favorite: Čolito srušio Juve, Srbin mu pomogao!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Darko Lazović asistent u fantastičnoj pobjedi Verone nad Juventusom za koju je najzaslužniji Đovani Simeone.

serija a verona pobijedila juventus Izvor: EPA/EMANUELE PENNACCHIO/ANSA

Ako postoji ekipa koja nema ni „mrvicu“ straha kada igra protiv favorita to je definitivno Verona.
Razbili su Lacio, pobijedili Romu, u porazima od Milana i Intera oni su bili ti koji su prvi tresli mrežu, a da su noćna mora za favorite potvrdili su i u suvotu uveče.

Ekipa Igora Tudora savladala je Juventus 2:1 na svom Bentegodiju uz još jednu sjajnu partiju Đovanija Simeona.

Popularni "Čolito" postigao je sva četiri gola u pobjedi nad Lacijom, a sada oba za trijumf nad „Starom damom“ kojoj Bentegodi definitivno ne leži.

U prethodnih pet mečeva Juventus je u Veroni upisao samo jednu pobjedu i po dva remija i poraza, a novi neuspjeh najavljen je u onom periodu igre koji po pravilu pripada Tudorovoj ekipi, bez obzira protiv koga da igraju.

Kao i nebrojeno puta ove sezone Verona je odlično otvorila meč,a poslije samo 14 minuta na semaforu je bilo 2:0, uz isto ime strijelca.

Đovani Simeone u razmaku od samo tri minuta dva puta zatresao je mrežu, u tome mu je pomogao Darko Lazović asistencijom za drugi pogodak.

Da Verona ima problema da sačuva rezultat potvrdila je i večeras dozvolivši Mekkeniju da deset minuta smanji na 2:1, međutim, Juventus nije uspio ono što je nedavno uradio Milan kada je preokrenuo na 3:2.

Imala je "Stara dama" šansi za izjednačenje, Montipo je u 90. minutu fantastičnom odbranom zaustavio šut Dibale, ali je i Kalinić na drugoj strani propustio sjajnu priliku da sve riješi.

Nakon drugog vezanog poraza uz remi prije toga sa Interom, definitivno se može reći da je Juventus u krizi.

Deveto mjesto na tabeli sa 15 bodova iz 11. kola učinak je nakon kojeg će se mnogi zapitati da li Masimilijano Alegri treba da ostane na klupi "Stare dame".