KONAČNO!

Austrijski Srbin obradovao Mihajlovića: Bolonja poslije osam mjeseci slavila u gostima!

Roberto D’Aversa morao je da stisne ruku srpskom stručnjaku.

Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA/ANSA

Od marta su fudbaleri Bolonje tražili pobjedu u gostima i konačno su je večeras dočekali.

Nakon mnogo uzbuđenja na stadionu "Luiđi Feraris" u Đenovi, tim Siniše Mihajlovića slavio je 2:1 (0:0), te tako prekinuo seriju od devet uzastopnih gostovanja na kojima nije zabilježio trijumf.

SAMPDORIJA - BOLONJA 1:2 (0:0)

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, a onda se od starta nastavka "otvorilo".

Matijas Svanberg doveo je goste u vođstvo u drugom minutu drugog poluvremena i taj rezultat bio je aktivan sve do finiša.

Izgledalo je da će Bolonja uspjeti da zadrži vođstvo, ali se u 77. minutu Morten Torzbi odlično snašao, te iz veoma teške situacije ugurao loptu u mrežu gostiju.

Ipak, slavlje domaćih nije potrajalo. Marko Arnautović dva minuta kasnije pogodio je za 1:2. Kratko je trajala neizvjesnost jer su u VAR sobi provjeravali da li je bilo nedozvoljene pozicije, ali je gol ipak priznat.

Reprezentativac Austrije, koji po ocu vuče srpske korijene, tako je obradovao Mihajlovića, čiji tim je novim trijumfom nastavio pohod ka gornjem dijelu tabele, dok Sampdorija ostaje u zoni ispadanja.