"Bleki" pocrvenio: Sa igračem manje, bunker Fiorentine nije izdržao - Juventus slavio u nadoknadi!

Golom Huana Kvadrada u 91. minutu "stara dama" minimalno slavila protiv Fiorentine.

juventus - fiorentina 1:0 serija a 13. kolo huan kvadrado strijelac, nikola milenković crveni karton Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Bila je Fiorentina nadomak osvajanja boda u Torinu, ali se po ko zna koji put Juventus provukao.

Nakon što je Nikola Milenković u svega sedam minuta zaradio dva žuta, odnosno crveni karton, "viola" se orijentisala na odbranu svog gola. Djelovalo je da će zadržati egal do kraja, ali onda je u 91. minutu Huan Kvadrado pogodio za pobjedu "stare dame".

JUVENTUS - FIORENTINA 1:0 (0:0)

Drugi put ove sezone timu Maksa Alegrija desilo se da u prvom poluvremenu ne uputi šut ka golu rivala (prvi put protiv Sasuola), nisu ga imali ni nakon 70-ak minuta, a onda su gosti ostali sa igračem manje.

Uslijedila je žestoka defanziva kluba iz Firence, Federiko Kjeza u 80. minutu bio je blizu gola, ali je pogodio prečku, ali ta situacija kao da je bila uvod u ono što se desilo desetak minuta kasnije.

Kolumbijac je u prvom minutu nadoknade "izlomio" Kristijana Biragija, a onda skoro iz mrtvog ugla provukao loptu pored loše postavljenog golmana Fiorentine Pjetra Teraćana.

Nije bilo mnogo prilika iz kategorije stopostotnih na ovoj utakmici, ali je zanimljiva situacija viđena na pauzi između dva poluvremena.

Naime, arbitar Simone Soca dobio je informaciju od Aleandra Di Paola u VAR sobi nakon što je odsvirao kraj prvog poluvremena. Na pauzi je pregledao snimak kako bi utvrdio da li je Danilo ugrao rukom, ali je smatrao da nije bilo elemenata za kazneni udarac za goste.

Šta vi mislite, da li je Fiorentina trebalo da dobije penal?