Debakl Borca u Mostaru! Zrinjski ponovo pregazio crveno-plave!

Mostarci dali devet golova Borcu u dva duela ove sezone.

Zrinjski Borac uživo prenos 16 kolo premijer liga bih Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Umjesto derbija između lidera na tabeli i aktuelnog šampiona - debakl Borca u Mostaru!

Lider na tabeli, Zrinjski više nego ubjedljivih 4:1 savladao je u 16. kolu Premijer liga BIH ekipu Borca, koja je uspjela samo da u finišu utakmice ublaži katastrofu.

Devet golova dao je Zrinjski Borcu u dva meča ove sezona, a nakon 4:0 na poluvremenu u subotu uveče djelovalo je da će Borac upisati najteži prvenstveni poraz još od 2000. godine.

Dva od ta četiri postigao je najbolji igrač Zrinjskog, Nemanja Bilbija, koji je stigao do 13. pogotka ove sezone. Prije njega mrežu mladog Ćetkovića načeo je Malekinušić, a Savić se pobrinuo za četvrti.

Borac je odigrao dobro praktično samo prvih par minuta u kojim je napravio dvije poluprilike, ali je potom Zrinjski preuzeo kontrolu i od tog "nesrećnog" 13. minuta krenuo da rešeta mrežu Ćetkovića.

Bez Stojana Vranješa, crveno-plavi nisu u napadu napravili gotovo ništa, ali možda još više brine loša igra zadnje linije u kojoj su se ove subote našli Marko Jovanović i Strahinja Bošnjak.

U 16 prvenstvenih utakmica ove sezone što zbog povreda i suspenzija, što odlukom trenera, Borac je koristio čak osam različitih štoperskih parova, ali je i dalje jedna od najlošijih odbrana sa 21 primljenim golom, odnosno jednim manje nego što su postigli crveno-plavi.

Borac je upisao treći poraz ove sezone, ali ujedno i prvi pod vođstvom Nemanje Milajnovića koji je vodio Borac na 15 utakmica u svim takmičenjima.

Zrinjski se na drugoj strani 12. pobjedom u sezoni učvrstio na prvoj poziciji sa 39 bodova, odnosno osam više od Tuzla sitija, koji ima i utakmicu manje.

20:56

Kraj utakmice u Mostaru: Zrinjski - Borac 4:1!

20:46

GOOOL! Zrinjski - Borac 4:1!

Borac je smanjio na 4:1. Brzu akciju Borca završio je Vušurović koji se ubacio iza štopera i matirao Čondrića.

20:43

Mijenja i Miljanović

Kulašin i Begić su u igri. Teren su napustili Zakarić i Mols.

20:41

Nove izmjene kod domaćih

Prskalo ulazi umjesto Bašića, Mašić mijenja Malekinušića

20:35

Moraitis prijeti

Grčki napadač prvo je zaprijetio kada je vukao loptu, pa se na kraju spetljao i njegovu loptu pokupio je Čondrić. Nedugo zatim je šutirao, ali i taj udarac brani golman Zrinjskog.

Lukić!

Napadč Borca našao se u dobroj prilici u 57. minutu nakon brzo izvedenog slobodnog udarca Zakarića, ali nije Lukić najbolje zahvatio loptu na nekih osam-devet metara od gola i ona je završila pored gola

20:12

Savić daleko iznad gola!

Pokušao je Savić iz daljine u 51. minutu, ali vrlo neprecizno!

20:07

Počelo je drugo poluvrijeme!

Magdić je zamijenio Jakovljevića u ekipi Zrinjskog.

19:49

Kraj prvog poluvremena!

19:47

Konačno šansa za Borac!

Jovanović je poslao loptu za Ćoriću na desnom krilu, ali odličan centaršut u peterac izblokirala je odbrana Zrinjskog u korner.

19:42

GOOOL! Zrinjski - Borac 4:0!

Novi gol Zrinjskog! Malekinušić je probio u šesnaesterac po desnoj strani vratio u sredinu, a Savić je pogodio. Lopta je na putu do mreže kako se čini zakačila i štopera Borca Bošnjaka!

19:36

GOOOL! Zrinjski vodi 3:0!

Zrinjski vodi 3:0 protiv Borca. Ogromnu prednost imaju Mostarci poslije samo pola sata igre. Poslije ubacivanja iz auta lopta je proslijeđena na drugu stativu gdje se našao Bilbija i drugi put na ovom meču zatresao mrežu Ćetkovića!

19:29

GOOOL! Zrinjski - Borac 2:0!

Zrinjski vodi 2:0 protiv Borca! Zakarić je oborio Memiju u šesnaestercu i sudija Peljto pokazao je na bijelu tačku. Siguran sa bijele tačke bio je Nemanja Bilbija za svoj 12. gol u sezoni!

19:19

GOOOL! Zrinjski - Borac 1:0!

Zrinjski vodi 1:0 protiv Borca od 13. minuta! Bila je to polukontra domaćih, Malekinušić je povukao loptu, a onda odličnim udarcem sa distance matirao Ćetkovića!  Ovo je njegov drugi gol ove sezone.

19:14

Žuti karton za Jakovljevića

Štoper Zrinjskog dobio je žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Vušurovićem. Zbog toga će defanzivac "plemića" propustiti naredni prvenstveni meč.

19:07

Čondrić ponovo brani!

Nova odlična intervencija Čondrića. Zakarić je izveo korner, a lopta je došla do Jovanovića koji šutira sa pet metara, međutim, golman Zrinjskog ponovo spašava svoj gol!

19:06

Vušurović!

Borac je prvi zaprijetio. Nakon slobodnog udarca sa lijeve strane lopta se odbila do Vušurovića koji dobro šutira, ali Čondrić odličnom intervencijom brani!