Sarajevu tri boda u Bijeljini - Radnik oštećen za evidentan jedanaesterac (FOTO)

Početkom drugog poluvremena sudija Aleksandar Njegomirović propustio da dosudi kazneni udarac za domaćina.

radnik - sarajevo 0:1 premijer liga bih 16. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Gosti su trijumfovali i u drugom današnjem meču 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Poslije pobjede Širokog Brijega u Trebinju (3:1), bodove sa strane donijeli sui fudbaleri Sarajeva, koji su minimalnim rezultatom porazili Radnik u Bijeljini golom Andreja Đokanovića u 17. minutu.

RADNIK - SARAJEVO 0:1 (0:1)

Ipak, utisak je da su domaći oštećeni za kazneni udarac, koji je propustio da dosudi sudija Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora.

Meč na Gradskom stadionu u Bijeljini odigran je po izuzetno teškom, raskvašenom terenu, a u skoro neregularnim uslovima bolje su se snašli gosti.

Jedini gol viđen je u 17. minutu, kada je mladi čuvar mreže Bijeljinaca Samed Hodžić izuzetno loše reagovao.

Đokanović se pametno odlučio za šut čim je došao u situaciju da ima otvoren put prema golu. Lopta je prevarila Hodžića, koji nije dobro reagovao i ona mu je završila iza leđa.

Utakmica nije dobro počela za domaće, jer su nakon samo devet minuta ostali bez Nikole Popare. Jedan od najboljih igrača Radnika zbog povrede svoje mjesto morao je da ustupi Aleksandru Vasiću.

Nedugo zatim Sarajevo je povelo, što je dodatno otežalo posao timu Vladimira Đurića.

U drugom poluvremenu Radnik je bio mnogo bolji, u nekoliko navrata blizu da dođe do izjednačenja, ali ostalo je 0:1.

Sporni detalj viđen je u 54. minutu, kada je šut Todorova Ševelj izblokirao laktom, očigledno "proširivši" tijelo isturenom rukom, ali se Njegomirović nije oglasio.

Izvor: Screenshot

Nastavljeni su ataci domaćih, Mile Todorov ponovo je pokušao u 76. minutu, ali je izblokiran, da bi u samom finišu golman Sarajlija Belmin Dizdarević odbranio šut rezerviste Bojana Batara.

U posljednjem minutu sudijske nadoknade Aleksandar Vasić je šutirao, lopta je okrznula Numana Kurdića i otišla pored gola. Bila je to posljednja prilika na meču.

Radnik nakon novog, već 10. poraza u sezoni, ostaje zakucan za dno tabele, dok je Sarajevo trenutno trećeplasirani tim prvenstva.

RADNIK: Hodžić, Sušić (66. Tahrić), Popara (9. Vasić), Motika, Urošević (66. Nikić), Blagojević, Ristanović (76. Batar), Pantelić, Šubert, Todorov, Hasukić (46. Marković). Trener: Vladimir Đurić.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Đokanović, Ahmetović (84. Bagarić), Bodul (60. Velkoski), Ševelj (84. Trako), Palić (71. Oremuš), Kurdić, Dupovac, Kobiljar (60. Cmiljanić). Trener: Goran Sablić.

Pogledajte uslove u kojima su igrali Radnik i Sarajevo...