Rezervisti ovjerili pobjedu Širokog Brijega: Potopljen teren i kiša golova u Trebinju!

Široki u gostima savladao ekipu Leotara.

Leotar - Široki Brijeg 1:3, PL BiH, 16. kolo Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje/Čedomil Mucović

U prvoj utakmici 16. kola m:tel Premijer lige BiH Leotar je u Trebinju dočekao ekipu Širokog Brijega.

Zbog obilnih padavina koje su u nekoliko posljednjih dana pogodile BiH uslovi na terenu su jako nepovoljni za igru, ali smo uprkos tome vidjeli pet golova, četiri priznata, a jedan poništen.

LEOTAR - ŠIROKI BRIJEG 1:3(1:1)

Ekipa Širokog Brijega je u premijernoj utakmici 16. kola dominirala terenom cijelu utakmicu, a trener Širokobriježana Jure Ivanković je dobrim izmjenama ovjerio pobjedu svoje ekipe.

Pritisak gostujuće ekipe urodio je plodom u 15. minutu. Nakon kornera lopta se odbila na vrh kaznenog prostora, a Tonći Mujan se našao pravom mjestu i postigao pogodak za vođstvo gostiju sa "Pecare" od 0:1.

Ubrzo igrači Širokog Brijega su postigli novi gol, ali je pogodak defanzivca Bože Muse poništen.

Pri samom kraju prvog poluvremena Leotar je uspio da stigne do izjednačenja preko Miloša Aćimovića i s tim rezultatom se otišlo na odmor u poluvremenu - 1:1.

Na samom startu drugog dijela susreta na "Policama", Leotar je mogao da dođe i do preokreta, međutim, Miloš Sekulović se našao u dobroj šansi, ali je pogodio stativu.

Gosti su ubrzo kaznili ovaj promašaj, Daniel Lukić se našao u ulozi asistenta, a Kristijan Medić pogodio je za novo vođstvo Širokog Brijega - 1:2.

U 70. minutu gosti su praktično "ovjerili" pobjedu! Konačnih 1:3 postavio je Ivan Ikić koji je iskoristio dubinsku loptu Ivana Paponje i savladao domaćeg golmana - 1:3.

Ovom pobjedom Široki Brijeg je, barem privremeno, zauzeo četvrto mjesto dok je Leotar ostao na osmoj poziciji.

U posljednjoj utakmici između ova dva tima Široki je odnio pobjedu rezultatom 2:0. Oba gola su viđena u finišu meča kada je Ivan Ikić pogodio u 86. minutu, a zatim i Daniel Lukić u sedmom minutu sudijske nadoknade.