Lana šesta u finalu sa rekordom BIH: Manje od pola sekunde dijelilo ju od SREBRA!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Lana Pudar isplivala nacionalni rekord i bila nadomak prve medalje.

lana Izvor: Facebook/Fan Page/Lana Pudar

Mlada plivačica iz Mostara Lana Pudar nastavila je sa dobrim nastupima na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Kazanju, a malo je nedostajalo da se domogne i prve medalje.

Bh. plivačica završila je nastup u finalu na 100 metara delfin kao šestoplasirana pošto je ovu dionicu isplivala u vremenu 56.78, odnosno 94 stotinke sporije od nove šampionke, Sare Sjestrem.

Pudar je tako postavila rekord BIH, a jako malo joj je nedostajalo da se domogne prve medalje.

Za drugoplasiranim plivačiciama Anon Ntuntunaki i Anastasijom Škurdaji koje su završile trku sa identičnim vremeno 56.35, zaostala je samo 43 stotinke.

Lana će imati još jedna nastup na Evropskom prvenstvu pošto je ranije izborila polufinale na 50 metara delfin.

Ova trka na rasporedu je u 18.18 danas.

Reprezentativci BiH iz banjalučkog kluba Olimp, Emir Muratović i Nikola Bjelajac, u subotu su završili nastupe na Evropskom prvenstvu.

U disciplini 100 metara slobodnim stilom, obojica su isplivali svoje lične rekorde. Muratović je ovu dionicu otplivao za 48,36 sekundi, a Bjelajac za 49,10. Adi Mešetović ovu trku završio je u vremenu od 50,40.