Nova blamaža Murinjove Rome: "Vučica" potopljena u Veneciji!

Autor Goran Arbutina

Roma gubi korak za vodećim, Murinjo bjesnio na klupi.

Serija A Venecija - Roma 3-2 Izvor: EPA/Alessio Marini

Samo par dana nakon neuspjelog revanša Bodo/Glimtu za debakl u Norveškoj, Žoze Murinjo i njegova Roma doživjeli su novu blamažu.

"Vučica" je poražena 3:2 na gostovanju Veneciji gdje su se šokovi za goste redali bukvalno od početka do kraja utakmice.

Ni "blickrig" Rome u finišu poluvremena i pogoci Šuomurodova i Ejbrahama za preokret na 2:1 nisu bili dovoljni za trijuf, pa čak ni bod protiv najneefikasnije kekipe Serije A.

Već u trećem minutu Kaldara je iznenadio goste pogotkom za vođstvo 1:0, a dva minuta kasnije novi šok – penal za Romu poništen je zbog ofsajda.

Tek u finišu prvog poluvremena fudbaleri Rome umirili su temperamentnog Portugalca sa dva gola u razmaku samo četiri minute.

Šomurodov je prvo poravnao na 1:1, a potom asistirao Ejbrahamu koji pogađa za preokret Rome - 2:1.

Žoze Murinjo već duže vrijeme trpi opravdane kritike, ali će one tek da se pojačaju poslije drugo poluvremena u Veneciji u kojem je njegova ekipa još jednom pokazala da ima problem sa realizacijom.

Čak 25 šuteva, od čega deset u okvir gola, uputili su njegovi fudbaleri, pogađali su i prečku, ali je golove dala Venecija! I ne jedan već dva!

Brajan Kristante je skrivio jedanaesterac u 65. minutu, a Matija Aramu nije propustio priliku da obraduje domaće navijače golom sa bijele –tačke – 2:2.

Desetak minuta kasnije, u jeku napada gostiju i nakon dva velika promašaja Ejbrahama, novi šok – 3:2!
David Okereke izašao je sam pred Rui Patrisija i matirao ga za potpuni preokret domaćih i novu brigu za Žozea Murinja.

Nakon 12 odigranih utakmica Roma ima isto toliko bodova zaostatka za vodećim Napolijem, koji tu prednost može da poveća pobjedom protiv Verone.