Uspjeli su

Velika pobjeda Ukrajine, još jedan meč do Mundijala! Usred rata je napravila podvig za pamćenje

Dugo će pamtiti ovaj trijumf

Izvor: FoNet/AP/Scott Heppel

Reprezentacija Ukrajine došla je nadomak plasmana na Mundijal u Kataru! U Škotskoj je pobijedila domaćina 3:1 i usred rata u svojoj zemlji ostvarila pobjedu koja je približila na 90 minuta do plasmana na Mundijal. Nju će odigrati protiv Velsa 5. juna u Kardigu i ko ode ide na Svjetsko prvenstvo.

Golovima Andreja Jarmolenka i Romana Jaremčuka, Ukrajinci su do poluvremena vodili 2:0, potom je Kalum Mekgregor dao Škotskoj nadu golom za 1:2, ali je Artjom Dovbik postavio konačnih 3:1 za Ukrajinu posljednjim udarcem na meču.

Ukrajinci su imali podršku 3.500 navijača, a izašli su na teren ogrnuti u zastave svoje zemlje. Dok je bila intonirana njihova himna, na video bimu Hampden parka bile su ispisane njene riječi. Ukrajinci su samo jednom nastupili na Mundijalu, 2006. u Njemačkoj i tada su stigli do četvrtfinala, dok Škotska čeka plasman od 1998. i čekaće i dalje.

Ko pobijedi u narednoj utakmici igraće na Svjetskom prvenstvu u Grupi B, uz Englesku, Iran i SAD.