Fudbal

Šok statistika Erlinga Halanda - spojio samo dva pasa na meču: Gvardiola ga platio 60.000.000 €, a on ne može da doda!

Erling Haland je u prvom kolu Premijer lige dao dva gola. U drugoj je uspio da upiše samo dva uspješna pasa!

Izvor: Profimedia

Mančester siti je dominriao, ali Erling Haland nije! Norveški napadač plaćen 60.000.000€ u prvom kolu protiv Vest Hema bio je impresivan i dao je dva gola, ali u duelu sa Bornmutom se skoro i nije video na meču!

Pobijedio je Siti sa 4:0, a Norvežanin ne da nije dao gol, već je na cijelom meču uspio da poveže dva uspješna pasa! Ipak, čak i na takvom meču uspio je da ostavi trag.

Prvi uspješan pas došao je na samom početku meča kada je Holand izveo početni udarac i dodao do prvog do sebe, a drugi je stigao u 19. minutu kada je asistirao za gol Ilkaju Gindoganu. Nakon toga je stigao prelijep pogodak kevina de Brjunea, a do 74. minuta kada je Holanda zamijenio Alvarez bilo je 4:0.

Moraće Haland u narednim mečevima ipak više da liči na onog igrača iz prvog kola kada je bio nerješiva enigma za defanzivce Vest Hema ako želi da ubijedi Gvardiolu da je napravio pravi potez kada ga je skupo platio.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!