DFB pokal

RB Lajpcig odbranio trofej Kupa Njemačke (VIDEO)

DFB pokal neće mijenjati vlasnika!

epa10671154 Marcel Halstenberg of Leipzig (R) and Daichi Kamada of Frankfurt (L) in action during the DFB Pokal cup final soccer match between RB Leipzig and Eintracht Frankfurt, in Berlin, Germany, 03 June 2023. EPA-EFE/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.
Izvor: FILIP SINGER/EPA

Fudbaleri RB Lajpciga su osvojili drugi pehar u Kupu Njemačke i to drugu godinu zaredom!

Nakon što su prošle godine podigli trofej savladavši nakon boljeg izvođenja penala ekipu Frajburga, u subotu uveče u Berlinu su bili bolji od Ajntrahta iz Frankfurta.

RB LAJPCIG - AJNTRAHT 2:0 (0:0)

Golove odluke za izabranike Marka Rosea postigli su Kristofer Nkunku i Dominik Soboslaj u drugom poluvremenu što je bilo dovoljno da odbrane titulu u DFB pokalu.

Nkunku je poslije solo akcije u 71. minutu pogodio mrežu frankfurtskog tima - formalno mu je asistirao Španac Dani Olmo, ali francuski napadač je sam nanizao dvojicu protivničkih igrača, a onda savladao golmana Kevina Trapa - 1:0.

Francuz je bio zaslužan i za drugi pogodak koji je razriješio dileme, asistiravši Mađaru Dominika Soboslaja - 2:0.

Bilo je ovo drugo uspješno finale RB Lajpciga, dok je ekipi iz Frankfurta ovo bila deveta prilika da podignu pehar, koji su osvajali pet puta (1974, 1975, 1981, 1988, 2018.), a još četiri puta su igrali finale - 1964, 2006, 2017 i 2023.