Nakon Bajerna i Borusija Dortmund se oprostila od Kupa! Lajpcig koban po „milionere“

Autor Haris Krhalić

Poznati su svi učesnici polufinala Kupa Njemačke.

timo verner Izvor: CLEMENS BILAN/EPA

Nakon što je Frajburg sinoć napravio veliko iznenađenje u eliminisao ekipu Bajerna iz kupa, i drugi favorit za titulu u ovom takmičenju je eliminisan u četvrtini finala.

Kobna po Borusiju Dortmund bila je ekipa Lajpciga koja se slavila sa 2:0.

Prva pogodak na utakmici postigao je Timo Verner u 22. minutu, da bi "tačku na i" stavio Kampl u osmom minutu sudijske nadoknade. Treba dodati kako je prilikom postizanja gola, golman Borusije Kobel bio na suprotnoj strani jer je prethodno napustio svoj gol i pridružio se svome timu u napadu prilikom izvođenja kornera.

Danas je odigrana još jedna utakmica, a prolaz u polufinale osigurala je i ekipa Štutgarta koja je savladala Nirnberg rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak postigao je Milot u 83. minutu.

Četvrti i posljednji učesnik polufinala Kupa Njemačke je ekipa Ajntrahta.

Inače, titulu brani upravo Lajpcig koji je prošle godine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao Frajburg.