POTOP UNION BERLINA ZA DVA MINUTA! Ajntraht u polufinalu Kupa – Francuz nastavio da popravlja statistiku!

Ajntraht je na krilima Randala Kolo Muanija izborio plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu.

ajntraht u polufinalu kupa  Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Ajntraht je prvi učesnik polufinala Kupa Njemačke!

Za rivala je tim iz Frankfurta imao Union Berlin, prošlosezonskog polufinalistu i ekipu koja ove sezone ravnopravno konkuriše za titulu. Međutim, ovog utorka su "Unionisti" djelovali veoma loše, što je za posljedicu imalo eliminaciju iz kup-takmičenja:

AJNTRAHT – UNION BERLIN 2:0 (2:0)
/Kolo Muani 11, 13/

Na posljednjih devet mečeva u svim takmičenjima, Ajntraht je uknjižio samo jednu pobjedu, i to 18. februara, u prvenstvenom duelu sa Verderom (2:0).

U međuvremenu je poražen od današnjeg rivala, u posljednjem kolu prije reprezentativne pauze, međutim ovog utorka se vratio na pobjednički kolosijek pred niz derbija u narednim danima (Bajer, Borusija Menhengladbah, Borusija Dortmund).

Union Berlin neće dvije godine zaredom igrati u polufinalu Kupa Njemačke, a "krivac" za takav rasplet je Randal Kolo Muani.

Francuski napadač od dolaska iz Nanta prošlog ljeta bilježi sjajne brojke, a u današnjem duelu sa Union Berlinom je postigao dva gola za dva minuta i tako stigao do 19. pogotka u svim takmičenjima, na 37 utakmica!

Na Kup Njemačke "otpada" pet pogodaka, a u današnjem duelu je matirao rivala u ranoj fazi utakmice.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

U 11. minutu je iskoristio sjajno proigravanje petom Marija Gecea, da bi praktično u narednom napadu, poslije izgubljene lopte Union Berlina na sredini terena, krunisao kontranapad i kaznio bespotrebno istrčavanje Lenarta Grila sa gol-linije.

Na kraju je tim rezultatom i završen meč, iako je Ajntraht mogao još koji put da zatrese mrežu rivala.

Kolumbijac Rafael Bore međutim nije imao tu sreću da se pridruži Francuzu na listi strijelaca - u 20. minutu mu je poništen pogodak zbog ofsajda, da bi samo osam minuta kasnije uzdrmao prečku.

Bio je ovo, inače, tek drugi okršaj ova dva kluba u istoriji Kupa Njemačke, a prvi još od avgusta 2007. godine. I tada je trijumfovao Ajntraht, ali na gostujućem terenu, i ubjedljivije nego danas (1:4).

RB Lajpcig – Borusija D. (20.45)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!