Nestvaran preokret HSV-a u Kupu! Gubili 0:2, izjednačili u 90+1, pa poslije penala izborili polufinale!

Kakav povratak HSV-a protiv Karlsruea!

hsv u polufinalu kupa njemačke Izvor: FOCKE STRANGMANN/EPA

Već poslije žrijeba četvrtfinala DFB Pokala, postalo je jasno da ćemo bar jednog učesnika drugoligaškog ranga gledati u nastavku borbe za trofej, obzirom da su se sastali HSV i Karlsrue.

Na kraju su odluku o tome dalu produžeci i penali, a mjesto među četiri najbolja tima izborio je domaćin!

HSV – Kalrsrue 2:2 (0:1), 3:2 poslije penala
/Glacel 52, 90+1 - Hajze 40, Hofman 51/

Karlsrue je postigao prvi gol na meču. Učinio je to, sjajnim udarcem iz slobodnog udarca, Filip Hajze pet minuta prije odlaska na odmor.

Poslije pet minuta nastavka, njegov imenjak Hofman je uduplao prednost, a onda je Robert Glacel samo dva minuta kasnije vratio domaće u igru.

Od 71. minuta HSV je zaigrao sa igračem više jer je isključen Kristofer Kobald, potom i promašio penal preko Sonija Kitela, a onda u prevom od šest minuta nadoknade ponovo pogodio preko Glacela i uveo meč u produžetke!

Nije bilo pogodaka u dodatnih 30 minuta, pa se pristupilo izvođenju penala, koje je HSV riješio rezultatom 3:2!

Karlsrue je iskoristio prva dva penala, HSV nije svoj prvi - ali je domaćin i iz toga uspio da se izvuče!

Naredna tri penala HSV je pogodio, dok je isto toliko Karlsrue promašio - posljednji na startu pete serije, kada je neprecizan bio reprezentativac Finske Danijel O'Šonesi.

Posljednjeg učesnika polufinala dace okršaj Bohuma, za koji nastupa jedan od najboljih strijelaca ovog takmičenja Miloš Pantović, i Frajburga.

/Beker 45+1, Foglzamer 75 - Kjere 21/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!