Uživo

17-GODIŠNJI Marčetić odveo Borac u polufinale Kupa BiH! PREKID na Koševu - Rožman i Ibričić POVUKLI ekipu sa terena!

Borac je vodio 1:2 u finišu meča kada su trener i sportski direktor Sarajeva odlučili da povuku ekipu sa terena nezadovoljni suđenjem Matea Muse.

Izvor: FK Borac

Borac je treći polufinalista Kupa BiH!

Crveno-plavi su rezultatom 1:2 savladali Sarajevo na Koševu, u utakmici koja je prekinuta nekoliko minuta prije planiranog kraja, a sve iz razloga što igrači bordo tima nisu htjeli da završe meč!

U posljednjim minutima su trener i sportski direktor Sarajlija Simon Rožman i Senijad Ibričić, nezadovoljni odlukama sudije Matea Muse, odlučili da povuku ekipu sa terena, nakon čega je arbitar iz Čitluka označio kraj utakmice.

Do tada, meč je obilježio dvostruki strijelac, 17-godišnji Stefan Marčetić, član juniorske selekcije crveno-plavih. Momak koji tek u decembru proslavlja 18. rođendan pogađao je u 23. i 60. minutu, a posebno će se pričati o prvom golu.

Povukao je Kulašin jedan kontranapad, proigravši Marčetića koji se namjestio na udarac i sa 17-18 metara "pocijepao" mrežu iza leđa Lovre Rogića.

Drugi gol, pola sata prije kraja, postigao je glavom nakon centaršuta Davida Vukovića, a u međuvremenu se tresla i crveno-plava mreža.
Poslije deset minuta igre u nastavku, Sebastijan Erera Kardiona je u svom šesnaestercu faulirao Mirzu Mustafića, a Musa je dosudio penal koji je u gol pretvorio Hamza Čataković.

Sarajevo je, inače, meč završilo sa desetoricom na terenu jer je direktan crveni karton, nakon samo nekoliko minuta provedenih u igri, dobio Renan De Oliveira.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

SARAJEVO: Rogić, Duraković (od 57. Kapetanović), Buljubašić (od 84. Matanović), Čataković (od 70. Penjaranda), Kjereme (od 70. Anđušić), Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Đuričković, Mustafić (od 57. De Oliveira). Trener: Simon Rožman.

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić (od 84. Pejović), Erera Kardona, Vuković, Kvržić, Vranješ (od 60. Blagaić), Kulašin (od 77. Hrelja), Terzić (od 60. Fićović), Nišić, Marčetić (od 60. Lukić). Trener: Vinko Marinović.

19:22

ZAVRŠENA JE UTAKMICA

I sudije sada odlaze sa terena!

Igrači Sarajeva su se vratili, ali samo da pozdrave svoje navijače.

Borac se tako plasirao u polufinale Kupa BiH!

19:20

Igrači Sarajeva odlaze u svlačionicu!

19:19

90+2' - PREKID!

Sada su ušli u teren trener i sportski direktor Sarajeva Senijad Ibričić i Simon Rožman, bordo tim ne želi da nastavi utakmicu nezadovoljan suđenjem Matea Muse!

Na terenu je i Ismir Mirvić, predsjednik Sarajeva!

19:17

Igraće se pet minuta nadoknade

Izazvala je ova odluka revolt domaćih igrača i navijača, koji su očekivali mnogo više pokazanih minuta na semaforu.

19:16

Žuti kartoni za Soldu i Đuričkovića nakon svega, a gužvi je prethodio faul nad Penjarandom.

Na drugoj strani je javnu opomenu dobio Pejović.

19:15

88' - Koškanje igrača dva tima

19:11

84' - Izlazi Ćelić, na terenu je Pejović

19:10

84' - Matanović na terenu umjesto Buljubašića

19:10

83' - Ukazuje se pomoć Ćeliću

19:08

81' - Žuti karton za Penjarandu

Krilni napadač iz Venecuele dobio je javnu opomenu zbog šutiranja lopte nakon sudijskog zvižduka. Odmah nakon njega, zbog prigovora je "požutio" i Nemanja Anđušić.

19:03

77' - Hrelja mijenja Kulašina

19:01

Još 15 minuta do kraja

18:59

18:56

70' - Dupla promjena u Sarajevu

Umjesto Kjeremea na terenu je Anđušić, a Čatakovića mijenja Penjaranda.

18:52

65' - Isključen je i trener golmana Sarajeva Luka Gobec

18:51

63' - Crveni karton za Oliveiru!

Ostaje Sarajevo sa igračem manje, direktan crveni karton je dobio Renan de Oliveira zbog udaranja u lice Ranka Jokića prilikom jednog duela.

18:48

60' - Tri izmjene u Borcu

Izlaze Terzić, Vranješ i Marčetić, na terenu su Fićović, Blagaić i Lukić.

18:47

59' - GOOOOOOL, 1:2! OPET MARČETIĆ!

Ponovo Borac vodi, drugi gol Marčetića!

Centrirao je Vuković, a Marčetić je nadvisio Đuričkovića i matirao Rogića!

18:45

58' - Žuti karton za Kapetanovića

"Požutio" je Kapetanović nedugo nakon ulaska u igru, a poslije faula nad Kulašinom.

18:43

57' - Dvostruka promjena u Sarajevu

De Olivera mijenja Mustafića, a Kapetanović je ušao u igru umjesto Durakovića.

18:42

55' - GOOOOL! 1:1!

Izjednačilo je Sarajevo, gol je postigao Čataković, nije se Milošević ni pomakao sa gol-linije!

18:41

54' - Penal za Sarajevo!

Mustafić i Erera su bili u duelu, pao je prvotimac domaćih u šesnaestercu Borca, a Musa je pokazao na bijelu tačku.

18:38

52' - Mustafić visoko preko gola

Beganović je prošao po desnoj strani, ubacio loptu za Mustafića koji šalje loptu daleko preko prečke.

18:37

49' - Žuti karton za Rožmana zbog prigovora

Tražio je trener Sarajeva od sudije Muse da dosudi penal nakon jednog duela u šesnaestercu, arbitar iz Čitluka se nije oglasio, a sve je završeno javnom opomenom za Slovenca.

18:32

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:16

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac od 23. minuta vodi protiv Sarajeva golom 17-godišnjeg Stefana Marčetića.

18:14

Igraće se dva minuta nadoknade

18:13

18:11

Navijači Sarajeva prozvali Almedina Ziljkića

Sada već bivši kapiten Sarajeva raskinuo je ugovor sa klubom, prethodno je bio suspendovan od strane klupskog rukovodstva zbog "neprimjerenog ponašanja", a danas su se parolom protiv njega oglasile Horde zla, najvatrenije pristalice bordo kluba.

Izvor: MONDO

18:06

37' - "Požutio" je Kjereme

Fudbaler iz Gane je faulirao Kvržića.

18:01

33' - Žuti karton za Vasilija Terzića

18:01

32' - Stativa Kulašina!

Stativu je sada pogodio Enver Kulašin, lako je moglo biti 2:0! Pobjegao je domaćoj odbrani, obišao Rogića na lijevoj strani, ali je pogodio okvir gola.

18:00

17:58

29 - Kjereme pored gola

Ponovo se Kjereme odlučio na jedan dalekometni pokušaj, ali je opet bio neprecizan.

17:55

27' - Hasić u Miloševića

Izveo je Hasić jedan slobodan udarac, lopta je prošla pored živog zida, ali je to lako odbranio Milošević.

17:52

23' - GOOOOOOL!

Vodi Borac na Koševu, kakav gol Marčetića!

Izgubilo je Sarajevo jednu loptu na polovini Borca, Enver Kulašin je povukao kontranapad, a potom ostavio loptu za Marčetića koji se namjestio na udarac iz daljine i sjajno matirao Rogića!

17:44

15' - "Požutio" je Ibričić

Žuti karton za sportskog direktora Sarajeva zbog jednog prigovora.

17:42

13' - Izbacuje Ćelić sa gol-linije!

Ćelić je sada spasio Borac!

Kjereme je pobjegao odbrani Borca, zaobišao Miloševića, šutirao, ali je Ćelić izbacio loptu sa gol-linije!

17:40

10' - Novi opasan napad domaćih!

Ponovo je bordo tim bio u prilici!

Hasić je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu za Mustafića koji loše šutira.

17:39

9' - Kjereme!

Šutirao je Kjereme iz daljine, ali je poslao loptu pored gola.

Smatrali su iz tabora Sarajeva da je Milošević okrznuo tu loptu u želji da interveniše, ali arbitri nisu tako mislili.

17:36

8' - Mirno u ranoj fazi meča

Nije bilo prilika u uvodnim minutima utakmice, ni na jednoj ni na drugoj strani.

17:28

1' - Počela je utakmica na Koševu!

17:26

Igrači dva tima izlaze na teren!

17:23

Zrinjski drugi polufinalista

Poslije Sloge Meridian, koja je u utorak iz daljeg takmičenja eliminisala Posušje, drugi učesnik polufinala postao je Zrinjski.

"Plemići" su i u drugoj utakmici trijumfovali nad Jedinstvom iz Bihaća, a više o tome pročitajte ovdje.

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

17:08

16:50

Arbitri?

Glavni sudija na ovom meču je Mateo Musa iz Čitluka, a pomoćnici su Jure Musa (Čitluk) i Damir Lazić (Brčko). Četvrti sudija je Prijedorčanin Luka Bilbija.

16:37

Evo za koga se odlučio Rožman!

U meču koji bi mogao da bude presudan za njegovu budućnost na klupi Sarajeva, trener Simon Rožman odlučio se na sljedeću postavu:

SARAJEVO: Rogić, Duraković, Buljubašić, Čataković, Kjereme, Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Đuričković, Mustafić. Trener: Simon Rožman.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

16:35

Lukić i Makarić na klupi, Marčetić prvi izbor u napadu!

Trener Borca Vinko Marinović odlučio je da na početku utakmice na klupi ostavi Jovu Lukića, kao i Milana Makarića, pa je prva napadačka opcija član juniorske ekipe Stefan Marčetić.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Takođe, na mjestu zadnjeg veznog igrača umjesto povrijeđenog Srđana Grahovca nastupiće Vasilije Terzić, kojem je primarna pozicija ofanzivnog veznog fudbalera. Tu je danas Stojan Vranješ.

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Erera Kardona, Vuković, Kvržić, Vranješ, Kulašin, Terzić, Nišić, Marčetić. Trener: Vinko Marinović.