Dobojska Sloga se plasirala u polufinale Kupa BiH!

Autor Haris Krhalić

Sloga nadoknadila zaostatak iz Posušja i plasirala se u polufinale Kupa BiH.

Sloga Doboj Posušje Kup BiH Izvor: Facebook/FK Sloga Meridian

Nakon što su prvom meču četvrtfinala Kupa BiH poraženi u Posušju rezultatom 3:2, fudbaleri dobojske Sloge u revanš susretu slavili su rezultatom 2:0 i plasirali se u narednu fazu ovog takmičenja. Dobojski tim je već u 17. minutu "poravnao" ukupan rezultat da bi do kraja prvog poluvremena stigli i do gola prednosti, koju su sačuvali do samog kraja.

Sloga – Posušje 2:0 (2:0)
/Varga 17, Redžić 35/

Prvu veliku priliku na utakmici imalo je Posušje u 16. minutu kada je Vinko Rozić sam izašao pred Nemanju Ščekića, ali golman Sloge odlično brani njegov pokušaj.

Kazna za propušteni zicer stigla je samo minutu kasnije. Boris Varga je odlično gađao i iskosa pogodio suprotni gornji ugao za vođstvo Dobojlija.

U 35. minutu bilo je 2:0. Dejan Vidić je poslao dugu loptu, Ivan Marić se pokušao graditi, ali Ajdin Redžić ipak stiže do lopte i matira Nikolu Ilinčića.

Bio je to i konačan rezultat prvog dijela.

U 61. minutu gosti su mogli smanjiti prednost Dobojlija, ali udarac Mandića sa pet metara od gola zaustavlja prečka. Deset minuta kasnije Lučić je pokušao sa 30-ak metara, međutim njegov pokušaj zaustavlja Ščekić.

I u 82. minutu okvir gola je spasio domaći tim. Ovog puta je Maglica sa ruba šesnaesterca gađao, ali lopta još jednom pogađa prečku.

Sloga je ovim trijumfom izborila plasman među četiri najbolja tima najmasovnijeg takmičenja u BiH, prvi put nakon 2015. godine.