Kiks Crvene zvezde na Marakani: Podvig Mladosti iz Lučana sa desetoricom

Autor Haris Krhalić

Crvena zvezda odigrala neriješeno protiv Mladosti iz Lučana u Superligi.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Fudbaleri Crvene zvezda su u okviru drugog kola Superlige Srbije odigrali neriješeno protiv Mladost iz Lučana - 2:2.

Iako su gosti nakon prvih 45. minuta imali dva gola prednosti, na kraju su se ipak morali zadovoljiti podjelom bodova na Marakani, a treba dodati kako je Mladost od 68. minuta igrala sa igračem manje.

Domaći tim je bolje ušao u utakmicu, u nekoliko navrata zaprijetio, ali su gosti u 19. minutu stigli do prednosti. Mladost je povela preko Endiaja, a iako je linijski sudija signalizirao ofsajd, nakon VAR provjere pogodak je priznat.

Novi šok na Marakani vidjeli smo tačno 19 minuta kasnije kada je u 38. minutu poslije gužve u kaznenom prostoru nakon izvedenog slobodnog udarca najbolje se snašao Ćirković i pogodio za veliku prednost svoga tima.

U 68. minutu isključen je Ljubomirac, a crveno-bijeli su zaostatak smanjili u 85. minutu kada je Duarte pogodio glavom nakon asistencije Jovanovića.

Nakon isteka 90. minuta sudija je pokazao da će se igrati još sedam minuta nadoknade, a Zvezda je izjednačila u 91. minutu, Endiaj je bio najviši u skoku i postavio konačnih 2:2.