Fudbal

"Gorak" rođendan i debi Piolija - Milan u 90+2 bez tri boda!

Na debiju Stefana Piolija, Milan je remizirao sa Lećeom rezultatom 2:2

U pretposljednjoj utakmici osmog kola Serije A, posrnuli Milan je na San Siru ugostio povratnika u Seriju A, Leće, čija se misija u tekućoj sezoni zove ''opstanak''.

Shodno tome, Liveranijev tim bi, vrlo vjerovatno, iz večerašnjeg duela ''potpisao'' osvajanje bar jednog boda – i do njega je stigao duboko u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena!

MILAN – LEĆE 2:2 (1:0)
/Čalhanoglu 20, Pjontek 81 – Babakar 62, Kalderoni 90+2/

Osmo kolo Kalča ponudilo je još jednog trenera koji je imao tu čast da na dan rođendanske fešte debituje u novom klubu. Riječ je o Milanovom Stefanu Pioliju, ali će i njemu rođendanska torta biti biše gorka nego slatka.

Pioli se zvanično na listu trenera sedmostrukog šampiona Evrope upisao na 54. rođendan, a ''vatreno krštenje'' neće pamtiti po rezultatskom uspjehu, iako su njegovi izabranici dva puta bili u rezultatskon prednosti.

Od prvog minuta okršaja sa Lećeom, ''rosoneri'' su krenuli sa pritiskom, a u situaciji kad se igra ''viktorija'' pred golom rivala, pogodak u ranoj fazi meča bio je više nego logičan slijed stvari.

Lukas Bilja uputio je jednu dubinsku loptu skoro sa polovine terena, istu je između dva čuvara prihvatio turski ofanzivni fudbaler, a onda, skoro iz ''mrtvog'' ugla, matirao Brazilca Gabrijela, koji ama baš ništa nije mogao da učini kako bi spriječio ispis rezultata 1:0 na semaforu San Sira.

Milan je tokom prvog poluvremena uputio ČAK 12 udaraca na gol rivala, što je timski rekord u tekućoj sezoni

Praktično ni iz čega, Leće je izjednačio i uveo Milan u probleme. U želji da otkloni opasnost u svom šesnaestestercu, Andrea Konti je u 62. minutu igrao rukom, a arbitar Fabricio Paskva, nakon konsultacija sa VAR tehnologijom, odlučio da pokaže na – bijelu tačku!

Donaruma je pročitao gdje će šutirati Senegalac Kuma Babakar, koji je, na žalost domaćih tifoza, ''položio popravni ispit'' i smjestio loptu u mrežu za 1:1.

Inače, nivo igre Milana drastično je opao u drugom poluvremenu.

U prve dvije trećine tog dijela igre, Piolijev tim je samo dva-tri puta pokušao da matira gostujuću odbranu, a najbliže postizanju gola bio je možda i najbolji pojedinac Milana večeras, Čalhanoglu, pogodivši prečku iz kornera u 66. minutu.

Izgledalo je da je stvari spasio Poljak Krištof Pjontek, kojeg je Pioli na teren poslao 14 minuta ranije, a kojem je za gol asistirao ko drugi nego Čalhanoglu, ali je San Siro po drugi put utihnuo u drugom od ukupno šest minuta sudijske nadoknade, kada je ''projektil'' Marka Kalderonija odsjeo u mreži za konačnih 2:2!