Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane - Kornelijus rafalno po Đenovi!

Sjajni Danac ušao s klupe i prvim het-trikom u karijeri, za osam minuta, zapečatio sudbinu Đenove, vrlo vjerovatno i njihovog trenera Aurelija Andreacolija.

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane, stara je narodna poslovica koja se u potpunosti može primijeniti na večerašnji duel Parme i Đenove, u kojem su domaći slavili ubjedljivo 5:1 (3:0).

Naime, Roberto Ingleze već nakon 12 minuta meča na "Enio Tardiniju" morao je zbog povrede van terena, a zamijenio ga je Andreas Kornelijus i bio je to ključni momenat susreta.

Uprkos mnoštvu prilika fudbalera Parme, gosti iz Đenove uspjeli su odoljeti 38 minuta, a onda je uslijedilo 12 minuta "mraka", u kojima se mreža Đenovljana zatresla čak četiri puta.

Prvo je Juraj Kucka probio bedem gostiju, i to na asistenciju ove sezone sjajnog Dejana Kuluševskog, nakon čega je uslijedio "rafal" Kornelijusa.

Sjajni Danac je u finišu prvog poluvremena postigao dva, a onda početkom nastavka i treći pogodak (još jednom asistirao Šveđanin makedonskih korijena Kuluševski), čime je kompletirao svoj prvi het-trik u karijeri. I to za svega osam minuta.

U posljednjih šest prvenstvenih mečeva, Đenova je od mogućih 18 bodova osvojila samo jedan (0:0 protiv Bolonje).

Nakon minusa od četiri gola, nakratko se probudio i tim Aurelija Andreacolija, koji je zbog loših rezultata i pretposljednjeg mjesta u Seriji A veoma blizu otkaza, te je vrlo vjerovatno da mu je večerašnji susret bio posljednji na klupi Đenove.

Još jedan rezervista, Andrea Pinamonti, koji je na poluvremenu zamijenio Gorana Pandeva, nakon čega je kapitensku traku preuzeo Ivan Radovanović, upisao se u strijelce, smanjivši zaostatak na 4:1.

Ipak, tu nije bio kraj. Fenomenalnu partiju, poslije dvije asistencije, golom za konačnih 5:1 krunisao je Kuluševski, i to nakon katastrofalne reakcije odbrane indisponiranih gostiju

Parma je nakon ove "petarde" na solidnom osmom mjestu, dok nestvarno zvuči podatak da posljednja dva mjesta u Seriji A "drže" klubovi iz Đenove...