"Ludnica" na Olimpiku, Lacio od 0:3 do 3:3!

Dva gola u razmaku od 60 sekundi postigli su "lacijali“ u drugom poluvremenu, a onda u sudijskoj nadoknadi stigli do boda protiv Atalante koja je na poluvremenu vodila 3:0!

Više od sat vremena navijači Lacija gledali su katastrofalnu igru svog tima, rezultat 0:3 na semaforu nakon prvih 45 minuta doveo ih je do očaja, ali su se na kraju ipak radovali.

Ćiro Imobile zabio je sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi za 3:3 i veliko slavlje na rimskom Olimpiku, uprkos činjenici da su domaćini osvojili samo bod.

Atalanta je za 37. minuta zabila tri gola, a onda prosula sve u drugom poluvremenu u kojem je u razmaku od samo 60 sekundi primila dva gola, da bi De Ron u sudijskoj nadoknadi srušio Ćiru Imobila koji mu to nije oprostio.

Lacio – Atalanta 3:3 (0:3)
/Imobile 69, 90+3 Korea 70 - Muriel 23, 28, Gomez 37/

Fudbaleri Atalante 56 minuta bili su izjednačeni sa Juventusom na liderskoj poziciji na tabeli u subotu poslijepodne.

Toliko su plavo-crni iz Bergama držali vođstvo u "ludom“ meču odigranom na rimskom Olimpiku.

Domaći fudbaleri nisu se vidjeli u prvom poluvremenu, a gosti su to znali da iskoriste i već u 37. minutu na semaforu je stajalo 0:3.

Luis Muriel doveo je goste u vođstvo u 23. minutu, a pet minuta kasnije povisio na 2:0 uz malo sreće. Kolumbijac je ubacio loptu u šesnaesterac iz slobodnog udarca, a ona je prošla kroz „šumu“ nogu  i završila u mreži.

Kada je Papu Gomez u 37. minutu zatresao mrežu za 3:0 činilo se da je sve gotovo, ali bio je to tek uvod u još „luđe“ drugo poluvrijeme.

MILIK VODIO NAPOLI

Golovima Arkadijuša Milika, Napoli je na "San Paolu" očekivano lako slavio protiv Verone 2:0.

Preokret Lacija krenuo je u 69. minutu, kada je Palomino oborio Imobilea u svom šesnaestercu, a napadač nebesko-plavih iskoristio jedanaesterac i smanjio na 3:1. Gosti se nisu ni oporavili od ovog udarca, a već u narednom minutu Korea je zabio za 3:2 i vratio neizvjesnost u ovaj meč.

Ekipa Simonea Inzagija krenula je na sve ili ništa, umalo i primila četvrti pogodak, kada su fudbaleri Atalante igrali „viktorije“ pred njihovim golom, a onda stigla do izjednačenja!

Još jednom je čovjek odluke bio Imobile i ponovo poslije jedanaesterca koji je sam izborio.

De Ron je napravio prekršaj za najstrožu kaznu, Strakoša je pročitao gdje će Italijan da šutira, ali je udarac bio prejak i lopta je od njegove ruke završila u mreži za konačnih 3:3.

Atalanta je tako prekinula niz od tri vezane pobjede u prvenstvu, dok će Lacio ipak slaviti drugi uzastopni remi.