Miha i Bolonja bez sreće u Torinu, Danilo "poništio" Ronalda, ne i Pjanića

Ni Siniša Mihajlović nije uspio da popravi statistiku Bolonje protiv Juventusa - u 21. vijeku samo jedan trijumf protiv "stare dame".

Siniša Mihajlović vratio se na klupu Bolonje, ali ni ohrabrujući povratak srpskog stručnjaka nije pomogao gostima da izbjegnu poraz na gostovanju "staroj dami".

Iako nije briljirao, Juventus je slavio 2:1 (1:1), te tako Bolonju ostavio na samo jednom trijumfu u međusobnim susretima u 21. vijeku.

Bolonja je u prethodna 32 meča samo jednom savladala Juventus, i to 2011. godine u Torinu 2:0, uz osam remija i čak 23 poraza.

Sve je krenulo po planu za aktuelnog šampiona Italije.

Pred početak duela, predstavljen je specijalni dres Kristijana Ronalda sa brojem 700, odnosno brojem pogodaka koje je postigao u karijeru, a Portugalac se već u 19. minutu potrudio da "pokvari" tu brojku, i to nakon greške defanzivne linije Bolonje.

Ali, samo sedam minuta kasnije Bolonja je uspjela da se vrati odličnim pogotkom Danila.

I drugom golu u mrežu Lukaša Skorupskog kumovala je slaba koncentracija u redovima gostiju. Sjajno se Pjanić snašao nakon smušene reakcije odbrane Mihajlovićevog tima. Odbijala se lopta po šesnaestercu gostiju, bh. reprezentativac dobro je ispratio karambol, a onda precizno pogodio cilj.

Nije u nastavku bilo mnogo prilika, a ni uzbuđenja sve do samog finiša.

Veliku šansu za izjednačenje propustio je Rikardo Orsolini šest minuta prije kraja meča, kada iz idealne pozicije nije uspio da pogodi za 2:2.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, dvije ogromne šanse za Federika Santandera. Paragvajac je prvo uzdrmao prečku, lopta se ponovo odbila do njega, pokušao je "makazicama", ali Đanluiđi Bufon fenomenalnom intervencijom osujetio je goste u pokušaju da dođu do velikog boda.

Juventus je tako zabilježio sedmi prvenstveni trijumf, jasno je da će sačuvati lidersku poziciju i nakon osmog kola, dok Bolonja ostaje u "zlatnoj sredini".