Fudbal

Poraz Borca u Prijedoru: Rudar prekinuo seriju Banjalučana!

Prijedorski Rudar je u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske. Prijedorčani su u posljednjem meču osmine finala eliminisali banjalučki Borac rezultatom 3:1 (2:1).

Fudbaleri Borca prekinuli su seriju od četiri vezane pobjede, sve u Premijer ligi BIH.

Prvi poraz poslije ove sjajne serije doživjeli su u utakmici osmine finala Kupa RS od Rudara iz Prijedora.

Prijedorčani su na svom terenu slavili 3:1 protiv crveno-plavih koji su danas nastupili u prilično "šarenom sastavu".

Trener Borca Branislav Krunić odlučio je odmori većinu prvotimaca, pa na ovom meču nije igrao nijedan igrač iz startnih jedanaest sa prošlog derbija protiv Tuzla sitija, a priliku su dobili mlađi igrači i oni sa manjom minutažom.

Uprkos tome, Banjalučani su bolje otvorili meč i poveli već  trećem minutu.

Arbitar Velimir Drinić iz Modriče dosudio je kazneni udarac za Banjalučane, koji je u vođstvo sa "kreča" pretvorio Vladimir Volkov.

Ipak, rano primljeni pogodak nije poremetio Prijedorčane. Već do odlaska na odmor uspjeli su da stignu i prestignu prednost rivala.

Prvo je na isteku pola sata igre egal domaćinu donio Ognjen Jaćimović, da bi mladi Danilo Marmat u posljednjim trenucima prvog poluvremena osigurao potpuni preokret.

Ukoliko želite da učestvujete u anketi posjetite Mondo Pređi na sajt

RUDAR PRIJEDOR - BORAC 3:1 (2:1)
/Jaćimović 30, D. Marmat 45, Pekija - Volkov 17 pen/

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Matović, Milović, No. Petrović, Pekija, Burazor, Jaćimović, Pavlović, Dojčinović, D. Marmat, Zekanović. Trener: Igor Janković.

BORAC: Trkulja, Volkov, Radulović, Jakupović, Turanjanin, Arsić, Mirić, Marković, Bosančić, Runić, Vujaklija. Trener: Branislav Krunić.

U drugom dijelu. Prijedorčani su bolju igru krunisali i trećim pogotkom, a strijelac je bio Nemanja Pekija.