Bavarci "slomili" crveno-bele u završnici za konačnih "plus 15"

Zvezda pala u Nemačkoj, srušili je Lulić i Trinkijeri: Kad se lomilo, Bajern je razbio! Izvor: MN PRESS

Zvezda je odigrala tri borbene i ravnopravne četvrtine u Audi domu, a onda je u poslednjih pet minuta potpuno podbacila!

Bajern - Zvezda 74:59 (18:14, 15:17, 22:20, 19:8)

Crveno-beli su tri puta vodili u Nemačkoj (najubedljivije krajem druge četvrtine, 31:26), ali je svaki put usledio snažan odgovor Bajerna i predugački prazni intervali Beograđana. Pre svega u napadu.

Kada je poslednji put Bajern oduzeo Zvezdi vođsto, učinilo se da će početkom poslednje deonice potpuno preuzeti kontrolu nad tvrdim i pretežno defanzivnim duelom. Međutim, crveno-beli su "na mišiće" poništili trojke Žan Mark Šiška i Vajlera Beba za 61:53, pa je četiri minuta pre kraja na semaforu pisalo 61:59.

Džordan Lojd pogodio je u tom trenutku svoj prvi (!) pogodak iz igre večeras i delovalo je da bi mogao da se razmrda u završnici. Međutim, dogodilo se sve suprotno i to je bio poslednji Zvezdin koš večeras.

Umesto njega, u poslednja dva minuta napadački ritam pronašao je Vladimir Lučić i postigao svoje prve koševe iz igre - po jednu trojku u 39. i u 40. Svojim drugim hicem, uz zvuk sirene, učinio je Zvezdin pad u finišu još neprijatnim, a razliku još ubedljvijom.

Bajern je ostvario prvu pobedu protiv Zvezde i produžio odličan start sezone, jer sada ima skor 5-2, dok je Zvezda pala na 2-4 i izgubila je na svim gostovanjima. A poslednja dva poraza, u Moskvi i u Minhenu, imaju sličnost da im je prethodio pad Obradovićevog tima u završnici.

Crveno-beli će posle ove utakmice nastaviti seriju gostovanja i usput će u avionu razmišljati o načinu da uklope novajlije u sistem, što očigledno neće ići tako glatko. Krilni centar Džoni O'Brajant postigao je večeras 17 poena uputivši 15 šuteva iz igre, dok je Džordan Lojd gađao 14 puta i pogodio samo dva (1/9 za tri poena).

Zvezdin plejmejker Kori Volden davao je veliku defanzivnu energiju protiv svog bivšeg trenera, ali dok je meč odmicao ni on ni bilo ko u crveno-belom nije bio pouzdana Obradovićeva opcija. A Bajern je tako "složen" tim da to ekspresno kažnjava na obe strane parketa. Zato i jeste najprijatnije iznenađenje evroligaške sezone i u ovom trenutku trećeplasirani na tabeli.

Baskonija - Asvel 86:88

Tabela: Barselona 6-1, Žalgiris 5-2, Bajern 5-2, Valensija 5-2, Fenerbahče 4-3, Olimpijakos 4-3, CSKA 4-3, Armani 3-3, Efes 3-3, Real 3-4, Zenit 2-1, Baskonija 2-3, Panatinaikos 2-3, Zvezda 2-4, Makabi 2-5, Asvel 1-3, Alba 1-4, Himki 1-6.

22:31

Lučićeva trojka za kraj - POBEDA BAJERNA 74:59

Trinkijeri je nacrtao specijal za kraj meča i prošlo je - Lučić je pogodio trojku iz ćoška i postavio konačnih "plus 15" domaćih

22:26

Lučić se "upisuje" iz igre - u jako važnom trenutku!

Srpski reprezentativac pogodio je trojku za Bajern minut i po pre kraja, za maksimalno vođstvo domaćih - 68:59.

Saša Obradović je pozvao tajm-aut.

22:21

Zvezda se vraća u meč - biće uzbudljiv finiš?

Čvrsto, "na mišiće", crveno-beli vratili su se u meč uoči poslednja četiri minuta. Džordan Lojd večeras nije u ritmu, ali je konačno pogodio iz igre u 36. minutu, da postavi Zvezdinih "minus 2".

Prethodno su O'Brajant i Volden koristili slobodna bacanja.

22:13

Važne trojke Bajerna - "plus 8" u 34. minutu

Pogodio je Šiško i doveo Bajern u dobru poziciju pred završnicu. Odmah potom, pogodio je i Vajler-Beb, za 61:53. To je maksimalno vođstvo Nemaca u ovom "tvrdom" susretu.

22:06

Volden je uporan, Bajern vodi i posle 3/4

Bavarci odlaze na poslednju pauzu sa prednošću 55:51

21:57

Bajern ponovo kreće snažnije

Bajern je sada u naletu - Rejnolds je zaokružio seriju domaćih na asistenciju Šiška i primorao Obradovića da zatraži tajm-aut u 27. minutu, pri rezultatui 49:46

21:53

Priznata je O'Brajantova trojka!

Krilni centar je pogodio uz zvuk sirene, a loptu je izbacio u poslednjoj desetinki napada!

Crveno-beli na polovini treće četvrtine vode 46:44 i do kraja ima još 13 i po minuta košarke.

21:45

Volden trgao Zvezdu!

Defanzivna reakcija crveno-belih nagrađena je u napadu - trojkama Korija Voldena i Marka Jagodić Kuridže za novo vođstvo Beograđana - 39:38.

Sada Trinkijeri zove tajm-aut, u 23. minutu.

21:43

Ni početak 3/4 nije Zvezdi doneo dobro

Obradović je menjao petorku, tražio tajm-aut, ali i dalje traje veliki Bajernov nalet.

Bavarci su posle najveće Zvezdine prednosti (31:26) napravili seriju 15:1 i potpuno preuzeli kontrolu utakmicom.

U toku je 22. minut.

21:23

- Poluvreme, Bajern - Zvezda 33:31 -

BAJERN: Vejler Bab 2, Boldvin 11, Rejnolds 4, Lučić 3, Đedović 3, Zipser 2, Džonson 2, Grant 6. Timski: 8/15 za dva, 4/14 za tri, 5/7 sl. bacanja, 15 skokova (13-2), 8 asistencija, 2 ukradene, 4 izgubljene lopte.

ZVEZDA: O'Brajant 11, Hol 6, Volden 4, Lojd 4, Jagodić-Kuridža 4, Teri 2. Timski: 7/21 za dva, 3/8 za tri, 8/9 sl. bacanja, 16 skokova (13-3), 2 asistencije, 1 ukradena, 5 izgubljenih lopti.

21:19

Zvezda gubi loptu i jeftino pušta Bajernu preokret

Lojd je izgubio posed, Boldvin je istrčao kontru i Bajern je nastavio seriju, pa sada ima prednost na 21 sekund do kraja prvog dela - 33:31.

Neće biti zadovoljan Saša Obradović igrom svog tima pred pauzu.

21:18

Tehnička Laziću - izjednačenje

Zvezdin kapiten napravio je dva faula u kratkom periodu, a drugim je uveo Bajern u bonus, pa reagovao i dobio tehničku.

Lučić je iskoristio penale i postavio 31:31. Brzo se istopila Zvezdina prednost od pet poena.

Još 37 sekundi do poluvremena

21:06

O'Brajant neprestano napada koš - Zvezda vodi 26:24

Krilni centar je šutnuo devet puta, pogodio pet  puta. Na početku 16. minuta izjednačio je sa linije penala - 24:24, a onda ponovo doneo vođstvo gostima, 26:24.

20:57

Zvezdina serija 9:0

Sudije su pregledale snimak i dosudile nesportski faul Žan-Mark Šišku pri vođstvu Bajerna 20:14 u 12. minutu.

Volden je stao na liniju penala, iskoristio oba šuta, a nekoliko minuta kasnije doneo je preokret - 20:21.

Zvezda je odigrala dve dobre odbrane, ušla u ritam i Amerikanac je potom ušao u reket i mirno poentirao za "plus 1".

U toku je 13. minut.

20:45

O'Brajant "namešta ruku" - izjednačenje

Novi krilni centar Zvezde pogodio je u uzastopnim napadima, za rezultat 14:14 uoči poslednjeg minuta četvrtine.

Odmah potom, Rejnolds je odgovorio košem iz reketa za 16:14.

20:44

Sporiji ritam i vođstvo Bajerna

Nekoliko uzastopnih poseda nije bilo pogodaka u Audi domu.

Treneri menjaju petorke, a sada na semaforu stoji vođstvo Bajerna 14:12. U prethodnom napadu, O'Brajant ga je još jednim pogotkom prepolovio sa "minus 4" na "minus 2".

U toku je osmi minut.

20:39

Ravnopravan početak - 9:10

Bajern je za dva i po minuta poveo 7:2 trojkama Saše Granta i Vejda Boldvina, a crveno-beli su do kraja petog minuta preokrenuli na 10:9 u svoju korist. U tom naletu Beograđana pogađali su Lengston Hol (dve trojke) i Džoni O'Brajant.