Zvezda pokazala moć u Francuskoj: "A" licenca stiže Asvelu, ali crveno-beli su bolji tim!

Kori Volden i Džordan Lojd su plesali u Vilerbanu i predvodili tim Saše Obradovića do prve evroligaške pobede na strani.

Evroliga 2020 2021 Asvel Crvena zvezda Izvor: MN PRESS

Sjajan nastup Crvene zvezde i jedna od njenih najubedljivijih pobeda u Evroligi!

Ekipa Saše Obradovića razbila je budućeg vlasnika višegodišnjeg ugovora sa najjačim takmičenjem, predvođena fantastičnim tandenom Kori Volden (20 poena) - Džordan Lojd (29).

Asvel - Zvezda 68:89 (21:17, 17:27, 15:23, 15:22)

Izuzev prve četvrtine, Beograđani su u Vilerbanu potpuno kontrolisali sve što se dogodilo na terenu francuskog tima. Bez Džonija O'Brajanta, koji nije imao pravo nastupa jer je ovaj meč trebalo da se odigra pre nego što je došao, Zvezda je odigrala timski, čvrsto u odbrani, potpuno fokusirano u napadu i u ritmu koji su apsolutno diktirali Lojd i Volden.

U večeri u kojoj su crveno-beli ubacili 11 trojki iz 19 šuteva, Lojd je sabrao indeks korisnosti 31, a Volden 32 i to tako što je uz 20 poena sabrao i pet asistencija i četiri ukradene lopte, bez izjedne izgubljene!

Bio je to zaista moćan nastup srpskog i "jadranskog" predstavnika, koji sada ima evroligaški skor 2-3 i novu energiju pred seriju teških mečeva. Narednu utakmicu odigraće u petak protiv Reala u "Pioniru" i ako odigra na ovom nivou Madriđanima sigurno neće biti lako.

Obradovićev tim doneo je večeras Zvezdi drugu najubedljiviju evroligašku pobedu u gostima u klupskoj istoriji.

Na tužan dan u kojem su se crveno-beli oprostili od prerano preminulog asa Milete Lisice, tim sa Malog Kalemegdana nije sebi dopustio nijedan pad i pokazao da je naučio lekciju u sličnim porazima protiv Žalgirisa, Himkija i Bajerna.

Ovog puta, Zvezda nije spuštala nogu sa gasa, već je do kraja ostala potpuno pribrana, Saša Obradović je energično vodio meč tako da je igrao odbrane sa svojim timom, a u napadu je plesao i tandem Volden-Lojd, ali i ostatak tima, pa su svi koji su večeras nastupili postigli bar po dva poena.

Bila je to noć crveno-belih u Vilerbanu. Na parketu na kojem su slavili i prošle godine još jednom su pokazali da "sklapaju kockice" i da se od Zvezdinog tima mogu očekivati velike stvari i u Evroligi.

Asvel: Frimen 14, Kaudi 3, Lakomb, Dio 7, Lomaz, Fal 7 (7 sk), Hejs 5, Bako 4, Lajti 11, Hauard 5, Jabusel 11, Strazel 1.

Zvezda: Ročesti 3, Hol 4, Volden 20 (3/5 za tri, 5 as, 4 sk), Lojd 29 (3/4 za tri, 5 ukr, 4 izg), Davidovac 5, Lazić 4, Rit 9, Dobrić 8, Simonović, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić 3, Teri 2 (7 sk).

Asvel - Zenit 20.45

Tabela: Barselona 6-1, Žalgiris 5-1, Bajern 5-2, Valensija 4-2, Fenerbahče 4-3, Olimpijakos 4-3, CSKA 4-3, Armani 3-2, Efes 3-3, Zvezda 3-4, Real 3-4, Zenit 2-1, Baskonija 2-3, PAO 2-3, Makabi 2-5, Asvel 1-4, Alba 1-4, Himki 1-6.

22:44

KRAJ UTAKMICE, UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDE

Konačan rezultat je Asvel - Zvezda 68:89!

22:34

Duop Rit za velikih "plus 20"!

Zvezdin centar se izvukao na šut sa distance i na asistenciju Jagodić-Kuridže postavio novi maksimalni plus - 80:60!

Sjajan nastup Obradovićevog tima u Vilerbanu.

Do kraja još četiri minuta.

22:31

Šou Voldena i Lojda!

Volden je utrčao u reket, Lojd je pratio njegov prodor i prihvatio asistenciju za "plus 17" (75:58).

Crveno-beli potpuno kontrolišu meč pre svega zahvaljujući svom vodećem tandemu.

22:26

Davidovac promašuje "otvoren" šut, Asvel smanjuje prednost

Jabusel je pogodio trojku za domaće, a Davidovac na drugoj strani promašio "otvoren" šut sa distance.

Ipak, na njegovu sreću Volden je u narednom napadu ušao do koša i pogodio za mirnih 15 razlike za Zvezdu, 73:58.

U toku je 34. minut.

22:21

Cela Zvezdina klupa je skočila

Saša Obradović je odigrao ovu odbranu zajedno sa svojim timom i pri vođstvu "plus 16" pozdravio defanzivni trud ekipe.

Ističe 31. minut.

22:16

- Kraj treće četvrtine, Asvel - Zvezda 53:67 -

22:14

Raste prednost Beograđana - "plus 16"!

Džordan Lojd je ukrao loptu domaćima, lako poentirao, a posle toga pogodio i sa linije penala.

Njegovim koševima Zvezda je stigla do maksimalne prednosti u 28. minutu, 67:51!

22:11

Davidovac za "plus 12"!

Krilni košarkaš Zvezde pogodio je iz ćoška da zaokruži odličnu sekvencu Obradovićeve ekipe.

Na početku 29. minuta crveno-beli imaju "plus 12" i tajm-aut da predahnu, jer je Ti-Džej Parker reagovao posle Davidovčevog pogotka.

22:08

Zvezda mogla na dvocifreni plus

Poveo je Volden napad crveno-belih pri vođstvu 58:51, ali je Teri napravio ofanzivni prekršaj pri postavljanju bloka.

U toku je 28. minut.

22:04

Volden, pa Lojd, pa Volden...

Američki tandem vuče crveno-bele u Vilerbanu, dok Asvel pokušava da smanji zaostatak.

Ročesti je pri vođstvu 56:51 pogrešio bacio loptu Davidovcu, pa će ona posle tajm-auta pripasti domaćima.

U toku je 26. minut.

22:02

Još jedna trojka Lojda - 54:48

"Prvi napadač" crveno-belih pogodio je i svoju drugu trojku večeras, za novih "plus 6" Beograđana u 25. minutu.

21:59

Zvezda održava prednost, važan pogodak Voldena - 49:44

Veliki doprinos eksplozivnog "pleja" crveno-belih u Vilerbanu. Ubacio je svoj deveti poen u 23. minutu za vođstvo crveno-belih "plus 5".

Veoma borben meč u Francuskoj

21:37

- Poluvreme, Asvel - Zvezda 38:44 -

Asvel: Frimen 9, Kaudi 3, Dio 4, Fal 2, Hejs 5, Bako 2, Lajti 6, Jabusel 7. Timski: 7/15 za dva, 5/12 za tri, 9/14 sl. bacanja, 16 skokova (12-4), 9 asistencija, 3 ukradene, 4 izgubljene lopte.

Zvezda: Ročesti 3, Hol 2, Volden 9, Lojd 14, Davidovac 2, Rit 6, Dobrić 3, Kuzmić 3, Teri 2. Timski: 9/22 za dva, 6/9 za tri, 8/10 sl. bacanja, 13 skokova (10-3), 12 asistencija, 3 ukradene, 4 izgubljene lopte.

21:33

Džordan Lojd opet za tri! Njegovih 14 poena pre pauze

Šuter crveno-belih postigao je 14. poen već u prvom delu meča. Sada je pogodio trojku, za Zvezdinih 44:36.

Na drugoj strani je uzvratio Alerik Frimen, a Saša Obradović je pozvao tajm-aut pola minuta pre poluvremena.

21:31

Loš faul Voldena, pa asistencija - 34:41

Jeftin faul Korija Voldena pri maksimalnom vođstvu Zvezde 39:33. Na njegovu sreću, Antoan Dio pogodio je samo jedno slobodno bacanje.

U narednom napadu, Volden je asistirao Ritu za novo maksimalno vođstvo Beograđana - 41:34.

Još minut i 15 sekundi do poluvremena.

21:28

Još jedna Voldenova trojka - preko Fala!

Najveća prednost crveno-belih u 17. minutu!

Zvezdin plejmejker ponovo je pogodio sa distance, s tim da je sada sa skoro osam metara, preko visokog centra domaćih.

Zvezda vodi 37:33 u 19. minutu.

21:22

Asvel preokreće, Hol uzvraća - 31:31

Francuzi su napravili mini seriju 5:0 i preuzeli prednost (31:29), ali je Zvezdin plejmejker Lengston Hol na drugoj strani ponovo izjednačio - 31:31.

U toku je 15. minut.

21:16

I Dobrić pogađa trojku - 26:29

Ročesti je pronašao u uglu Dobrića, a on se namestio i doslovno iz ćoška doneo crveno-belima ponovo "plus 3" u 14. minutu.

21:13

Ročesti pogađa trojku, Zvezda u seriji 7:0!

Odličan početak druge četvrtine za Beograđane.

Posle izjednačenja, odmah je stiglo i vođstvo, trojkom Tejlora Ročestija. Sada je Ti-Džej Parker pozvao prvi tajm-aut domaćih.

U toku je 12. minut.

21:11

Čvršća odbrana Zvezde - izjednačenje

Jače su zaigrali u defanzivi crveno-beli i odmah su za to nagrađeni. Kori Volden je doneo izjednačenje sa linije penala, 21:21.

Počinje 12. minut.

21:10

Kraj prve četvrtine - 21:17

21:02

Volden za tri, ali lako "puca" odbrana

Zvezdin plejmejker je gađao u ranoj fazi napada, u kontri, i vratio crveno-bele na posed zaostatka (16:19).

Međutim, Bako je na drugoj strani rutinski poentirao za 21:16.

U toku je deveti minut.

20:58

Previše prostora za Frimena, Asvel vodi 17:11

Američki bek Alerik Frimen "vezao" je trojke u uzastopnim napadima i primorao Obradovića na prvi tajm-aut.

U obe situacije je dobio više prostora nego što bi smeo...

U toku je peti minut.

20:53

Dok je pauza, kratko sećanje na prošlu sezonu

Ovako je Zvezda tada pobedila Asvel u gostima

20:52

Težak pad sudije Kovalskog

Srušio se ispred Zvezdine klupe i teško je ustao. Potrebno mu je vreme da dođe sebi, pa je utakmica nakratko prekinuta.

Lajti je arbitra "pokosio" sa dve noge sa leđa, u poteri za Džordanom Lojdom.

20:50

Egal početak - 4:4

Zvezda "visokim pikenrolom" napada Fala, a Rit sa distance pogađa i izjednačuje rezultat na početku trećeg minuta.