Madriđani slavili u hali "Aleksandar Nikolić"

Zvezda nije izdržala, Real pobedio u "pioniru": Crveno-beli videli Tavaresa i kraljevsku odbranu! Izvor: MN PRESS

Imala je Crvena zvezda u tri momenta prvog dela meča dvocifrenu prednost ("plus 11"), ali nije uspela da skalpira i Real na svom terenu.

Madriđani su se u poluvremenu konsolidovali, smanjili broj izgubljenih lopti, zaigrali čvršće u odbrani i ipak kontrolisali rezultat u uzbudljivoj i na momente haotičnoj završnici:

ZVEZDA - REAL 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14)

Ekipa Saše Obradovića nije odustajala, uoči finiša je nakratko povela 65:64, ali je četiri minuta pre kraja ipak ostala bez rešenja u napadu. Pre svega za visokog Valtera Tavaresa, mada su i Serhio Ljulj i Rudi Fernandez veoma namučili lidera crveno-belih Džordana Lojda (22 poena).

Dok se bližio kraj, Zvezdini košarkaši su gubili lopte i nisu nalazili rešenje za Madriđane, kojima je put ka pobedi pokazao večeras napadački odlični Trej Tompkins, strelac 14 poena i jako bitne četiri trojke.

Saša Obradović je pozivao tajm-aute, pokušao da vrati tim u ritam sa početka utakmice kada je "leteo" i vodio 19:8 i 38:27, ali nije uspeo, jer se u tim momentima ipak više pitao "kraljevski klub".

Zbunivši napad crveno-belih kada se meč "lomio", Real je ograničio domaćina na samo dva poena u poslednja četiri minuta i tako izjednačio svoj broj pobeda i poraza u Evroligi, 4-4.

Sa druge strane, Zvezda je sada na skoru 3-5 i sledeće nedelje će je ponovo čekati teški mečevi - protiv Armanija i Barselone u gostima u utorak i četvrtak. Posle toga će igrati "večiti derbi" protiv Partizana, a pre toga će u nedelju u "Pioniru" ugostiti Split.

ZVEZDA: Ročesti, O'Brajant 7, Hol 2, Volden 16, Lojd 22, Davidovac 6, Lazić, Rit 4, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 6, Teri 4.

REAL: Rendolf 13, Fernandez 6, Abalde 3, Kampaco 8, Laprovitola, Alosen, Dek 3, Garuba 4, Kerol 9, Tavares 4, Ljulj 9, Tompkins 14.

20:48

Kraj utakmice, pobeda Reala 73:63

20:46

Real na "plus 6", još 10 sekundi

Ljulj koristi oba penala na 10 sekundi do kraja, postavlja vođstvo Reala 73:67, a Obradović zove tajm-aut.

20:42

Haotičan kraj meča!

Sudije su potpuno "olabavile" kriterijum u završnici i ne sviraju kontakte koji preko kamere deluju kao prekršaji.

Lojd je zbog jednog takvog prišao sudiji i žalio se, pa dobio tehničku. Kerol nije iskoristio kazneni penal pri vođstvo Madriđana 70:65, na 35 sekundi do kraja.

20:38

Uzastopne izgubljene lopte Zvezde

Kori Volden je ispustio dva poseda, a između toga loptu je izgubio i O'Brajant.

Još dva minuta do kraja i Real i dalje vodi 70:65.

20:34

Tompkins odmah vraća "plus" Realu - 65:70

Još jedna promena vođstva. Zvezdina prednost nije trajala ni jednu odbranu, jer su Madriđani dali još jednu trojku, a onda i još jednu.

Obe je postigao Trej Tompkins, a Obradović je pozvao tajm-aut na tri minuta do kraja.

20:32

Zvezda opet vodi!

Ekspresna serija crveno-belih 6:0!

Teri je poentirao posle ofanzivnog skoka, Lojd je potom iskoristio "puklu" odbranu Madriđana trkom kraj čeone linije, a Volden posle toga nije čekao, već je brzo realizovao kontru i vratio Zvezdi prednost.

Srpski tim vodi 65:64, a do kraja još četiri minuta!

20:29

Real odbija Zvezdine nalete - 59:64

Rudi Fernandez ubacuje tešku trojku uz zvuk sirene, a Tavares poentira posle ofanzivnog skoka.

Počinje 36. minut, a Zvezda je sačuvala posed posle dva ofanzivna skoka.

20:26

Davidovac dribla Rendolfa - 57:59

Lep potez Zvezdinog krila, prodor u "drugoj brzini" i reakcija sa klupe Reala, tajm-aut Pabla Lasa.

U toku je 33. minut i Madriđani vode "plus 2".

20:25

Lojd je požurio... Zvezda se opet vraća

Šuter crveno-belih realizovao je kontru, a onda šutirao za tri iz kontre i promašio. Real vodi 59:55 na početku 33. minuta.

20:23

20:20

Ovo će boleti crveno-bele, trojka Abaldea uz zvuk sirene

Madriđani su u trećoj četvrtini dali pet trojki, zaključno sa Abaldeovom u poslednjem trenutku 30. minuta.

Ekipe su otišle na kratak odmor pred četvrtinu odluke, Real vodi 59:53.

Zvezda je u ovoj četvrtini dala samo 11 poena i zastoj u napadu je odmah bio kažnjen.

20:19

Lojd budi Zvezdu

Lojd ubacuje jako bitnu trojku da održi Zvezdu u životu u ovim trenucima, za 51:56.

Real za sada ne dozvoljava crveno-belima da priđu bliže, jer je Ljulj utrčao u reket i pogodio posle prodora.

Počinje 30. minut.

20:13

Raste prednost Reala, veliki problemi Zvezde

Prisustvo Realovog centra Valtera Tavaresa potpuno je "odseklo" Zvezdinu unutrašnju igru. Rendolf to kažnjava još jednom trojkom iz ugla, za 54:46 gostiju.

U toku je 27. minut.

20:10

Real je sada definitivno u ritmu - još jedna trojka i "plus 5"

Sada je ubacio Serhio Ljulj, za vođstvo Madriđana 51:46 i tajm-aut Saše Obradovića u 26. minutu.

20:08

Real je bolje počeo drugo poluvreme , opet je nerešeno

Entoni Rendolf i Fakundo Kampaco postigli su trojke Madriđana kojima je njihov tim ponovo stekao prednost - 46:44.

"Kraljevićima" je odgovorio O'Brajant, pogotkom iz reketa za izjednačenje, 46:46.

19:49

Poluvreme, Zvezda - Real 42:36

ZVEZDA: O'Brajant 5, Hol 2, Volden 10 (2/4 za tri), Lojd 13 (2/4 za tri), Davidovac 2, Rit 4, Kuzmić 4, Teri 2. Timski: 10/18 za dva, 4/11 za tri, 13 skokova (10-3), 8 asistencija, 2 ukradene, 5 izgubljenih lopti.

REAL MADRID: Rendolf 5, Fernandez 3, Kampaco 4, Dek 3, Garuba 4, Kerol 9, Tompkins 8. Timski: 6/11 za dva, 6/20 za tri, 6/7 sl. bacanja, 18 skokova (10-8), 10 asistencija, 4 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

19:41

Ovako Pionir izgleda večeras

19:40

Fernandez u svom stilu - trojka, pa pogled ka sudiji

Španski veteran Rudi Fernandez vratio je svom timu zaostatak na "minus 8" (30:38), a Saša Obradović je pozvao tajm-aut.

Naravno, legendarni as Reala odmah je u svom stilu gledao ka arbitru i žalio se na prekršaj.

U toku je 28. minut.

19:34

Zvezda čuva prednost - 38:27

Dobre stvari rade u napadu crveno-beli, igraju strpljivo i to im se vraća novom dvocifrenom prednošću - 38:27!

Lojd i O'Brajant odigrali su akciju na vrhu reketa, krilni centar je pogodio uz zvuk sirene i Pablo Laso je pozvao još jedan tajm-aut.

U toku je 16. minut.

19:25

Lojd je u fenomenalnom ritmu - još jedna trojka

Zvezdin šuter našao je malo, ali dovoljno prostora u ćošku kraj klupe domaćih. Ubacio je svoj 13. poen, nakon što je Kerol na drugoj strani takođe ubacio još jednu trojku.

Crveno-beli vode 31:24 u 12. minutu.

19:22

Volden trojkom završava 1/4!

Sjajna ofanzivna igra Zvezde u prvih 10 minuta. Ubacila je 26 poena uz šut za tri 4/7!

Rezultat posle prve četvrtine je 26:21.

19:17

Real se brzo potpuno vratio - Obradović zove tajm-aut

Trej Tompkins pogodio je svoj udrugu trojku večeras, za Realovu seriju 11:0.

Madriđani su minut i po pre kraja prve četvrtine prišli na posed zaostatka - 19:21.

19:15

Tehnička za Sašu Obradovića

Žalio se Saša Obradović na odluku arbitra u osmom minutu i sudija Hristodulu kaznio ga je tehničkom.

Real koristi sada svoj bolji trenutak i primiče se trojkom Džejsija Kerola na "minus 5" (21:16).

19:12

SJAJAN početak Zvezde!

Džordan Lojd je pogodio trojku, onda se nadovezao trojkom i Kori Volden, a onda je Emanuel Teri pogodio iz reketa, uz faul!

Novo maksimalno vođstvo Beograđana, 21:8 u 7. minutu!

19:08

I Zvezda pogađa prvu trojku, Lojd!

Odličan start srpskog tima!

Lojd je pogodio i iz daljine, a onda se nadovezao i Hol - 13:5 za crveno-bele!

Trener Madriđana Pablo Laso pozvao je tajm-aut posle prvih pet minuta.

19:07

Prva trojka na utakmici - Trej Tompkins

Madriđani su poentirali iz distance, a Lojd je odmah uzvratio prvim pogotkom - 8:5.

U toku je peti minut.

19:05

Bolji početak crveno-belih, Real već u bonusu

I dalje je rana faza meča (4:2), ali je značajnije od rezultata to da su Madriđani za dva i po minuta iskoristili bonus.

Ognjen Kuzmić je postigao prve poene za crveno-bele.

18:32

Zvezda i Real sretali su se u Evroligi i 2000.

Igor Rakočević Aleksandar Saša Đorđević

18:27

ISTORIJA

Zvezda i Real odigrali su devet međusobnih mečeva u Evroligi u 21. veku. Skor je 6:3 za "kraljevski klub" a Zvezda je poslednju pobedu ostvarila 1. decembra 2017 - u Madridu.

Ukupan međusobni skor je 13:6 za Madriđane.