ABA liga 7. kolo Cibona Partizan

Partizan igrao protiv sebe i pobedio Cibonu: Neshvatljivo prazna igra u trećoj četvrtini i na kraju trijumf

Partizan vodio, "na tacni" predao rivalu prednost, pa morao da se "čupa"

ABA liga 7. kolo Cibona Partizan Izvor: ABA liga/Partizan NIS, Dragana Stjepanovic

Pobeda Paritzana 82:75 (27:21, 23:19, 17:25, 15:10)

Kakva, slobodno možemo reći, sumanuta utakmica Partizana! Odličan šut, dominacija u skoku i na kraju igranje po ivici provalije, bez ikakve potrebe.

Partizan je krajem prvog poluvremena imao 15 poena prednosti, drugo je počeo sa 10, a onda u trećoj deonici gubio pet. Na kraju, sigurnost i stabilnost doneli su crno-belima Nemanja Gordić i Nikola Janković.

Gordić je imao samo šest poena, ali i 10 asistencija. Janković je meč završio sa 15 poena i 12 skokova, dok je najefikasniji bio Markus Pejdž sa 16 poena. Nemanja Dangubić je postigao 13 poena.

Cibona je prva povela i stekla prednost 5:1, ali je Partizan preokrenuo i posle rezultatske "klackalice" stekao šest poena prednosti, a na kraju prvog poluvremena i 10. Odlično su crno-beli šutirali tada: 10/16 za dva, 8/16 za tri, uz 21 skok od čega sedam u napadu. Partizan je imao i 14 asistencija.

Te brojke sakrile su probleme u odbrani, a pogotovo u reketu, gde ih je mučio Filip Bundović. Cibona je jako loše šutirala, tako da su crno-beli otišli na odmor sa 10 poena "viška", 50:40.

Partizan je početkom drugog poluvremena imao i tehničku grešku i 10 poena prednosti, ali je onda krenuo da greški maltene non-stop. Ređale su se izgubljene lopte, stala je i odbrana, a Cibona je posle četiri i po minuta preokrenula i povela 54:53.

Partizan je trojke šutirao 11/24, a za dva 18/33, a imao je 42 skoka, više nego duplo od Cibone, koja je imala 20.

Cibona: Bilinovac 1, Radovčić 3, Marić, Bundović 20, Vucić, Novačić 2, Prkačin 16p, 10sk, 3as, Gnjidić 2, Drežnjak 15p, 4uk, Mur 6p, 5as, Markota 8, Nakić 2.

Partizan: Mika 8p, 8sk, Miler-Mekintajer 5, Zagorac 6p, 5as, Pejdž 16, Dangubić 13p, 4sk, Gordić 6, 10 as, S. Janković, Angola, Veličković 2p, 4sk, N. Janković 15p, 12sk, Tomas 11p, 8sk, Trifunović.

Cibona je napravila seriju 16:3, odnosno 20:5 pre nego što se Partizan trgnuo.

Cibona je bila mnogo borbenija i tek kada je Gordić uzeo kontrolu meča, a Filipovski vratio u igru Jankovića, Partizan se stabilizovao.

Posle penala Jankovića i trojke Pejdža, Partizan je konačno vratio vođstvo, 62:60. Nakon toga je nastala "klackalica", a onda su crno-beli poveli pred kraj treće deonice i u četvrtoj četvrtini nastavili da igraju kako je trebalo i na kraju sačuvali pobedu.

Koja je trebalo da bude mnogo ubedljivija, a meč mnogo ranije rešen.

18:59

Kraj!

Pobeda Paritzana 82:75

Partizan je u poslednji minut ušao sa sedam poena prednosti, nije uspeo da pogodi iz dva puta, ali Nikola Janković hvata jako važan ofanzivni skok 43 sekunde pre kraja i ide na liniju penala. Pogađa oba i to je 73:82

Janković ima 15 poena i 12 skokova do sada.

Nakon toga Veličković je dobio tehničku grešku, Cibona daje bacanje i promašuje napad i to bi bilo to.

18:53

Opuštanje u finišu

1.26 Partizan je jeftino "prodao" dve lopte, sada ima 19 izgubljenih i Filipovski traži tajm-aut, 73:80

18:51

Mika aut, Partizan i dalje vodi

2.20 Prkačin daje trojku! Sedam minuta i 18 sekundi je trebalo Ciboni da postigne poen u ovoj četvrtini. Posle toga Mika ponovo pravi faul u napadu, što mu je maltene zaštitni znak, posle toga američki centar pravi faul na Bundoviću i mora na klupu.

Janković se nije odmarao ni minut na klupi. Bundović daje oba i to je 70:80

18:49

Cibona i dalje bez poena

3.39 Janković nije iskoristio napad, a Cibona u svom promašuje dve trojke, to je 6/23 za tri! Neshvatljivo zašto insistiraju toliko kad im loše ide. Veličković daje poluhorog i Partizan vraća maksimalnih +15.

To je serija 13:0 Partizana, 65:80

Neverovatno greši Cibona.

18:47

Cibona pet minuta bez koša

5.16 Gordić 10. asistencija, Pejdžova četvrta trojka – 65:78.

Posle toga Bundović je probacio loptu kroz obruč iza linije za tri poena, ali je posle pregledanja snimka utvrđeno da je faul bio pre šuta. U novom napadu Bundović promašuje trojku, a onda i Prkačin

18:42

Opet je dvociren Partizan

6.26 Nikola Janković hvata ofanzivni skok i postiže koš. Partizan je ponovo "dvocifren". Bundović pravi faul u napadu, sad je Cibona "u bunilu" i ne može da pronađe put do koša. 65:75

Janković i Gordić su definitivno pokrenuli Partizan

18:40

Ponovo osetnije vođstvo Partizana

7.30 Dobra odbrana crno-belih, kao da ih je prošla ona magla u glavi iz treće četvrtine. Ovu deonicu su počeli serijom 6:0. 65:73

Cibona i dalje bez poena.

18:37

Crno-beli sad imaju osetniju prednost

9.01 Gordić je sada dao koš za 65:71 i Velić mora da traži tajm-aut

18:35

Počelo je poslednjih 10 minuta

Gordić je lepo pronašao Jankovića koji postiže "zicer". To je deveta asistencija Partizanovog pleja i vođstvo gostiju 65:69 na početku poslednje četvrtine.

18:34

Deluje da ćemo gledati nepotrebno napetu završnicu

Pejdž gubi loptu, Drežnjak daje koš, a onda Dangubić postiže svoju treću trojku iz trećeg pokušaja za izjednačenje, 65:65.

Posle toga Cibona gubi loptu, a Pejdž daje koš za 65:67. Cibona ima poslednji napad, ali ga ne koriste. Kraj četvrtine, 65:67

Partizan je počeo deonicu sa 10 poena prednosti, imao je nesportsku protivnika, ali Cibona je u jednom trenutku imala pet poena prednosti.

Ne bi smeo Partizan ovako da se muči sa Cibonom, ali tako je.

18:31

Sprema nam se nova "klackalica"

1.37 Brzih 7:0 Partizana, gledali smo tajm-aute kao da je završnica plej-of utakmice. Bundović na drugoj strani daje koš uz dodatno bacanje i Cibona opet vodi, 63:62

18:29

Novi preokret

1.55 Janković pogađa oba bacanja i Partizan prilazi na pola koša, 60:59. Centar crno-belih je vratio svoj tim u igru, konačno je ekipa agresivna u odbrani i odmah nagrada: trojka Pejdža! 60:62

Tajm-aut Velića.

18:26

Konačno dobar napad Partizana

3.01 Konačno dobar napad Partizana! Janković polaže i to su prvi poeni iz izgrađenog napada crno-belih u ovoj četvrtini, posle sedam minuta. Dangubić gubi loptu, mnogo je borbenija Cibona. 60:57

18:24

Raste prednost Cibone

Sad Bundović lagano "rešava" Tomasa, raspali su se gosti, samopouzdanje je nestalo. Krilni centar Cibone daje i doatno bacanje za 59:55

Potom Tomas pravi faul u napadu, a pošto je Partizan izašao iz bonusa, to su bacanja za Bundovića. Filipovski uvodi Jankovića. Cibona vodi 60:55

18:23

Partizan nije dao koš iz izgrađenog napada

3.51 Odlučile su sudije da je bio faul i Pejdž pogađa oba penala za 56:55

To je koš iz kontre i tri bacanja u ovoj četvrtini.

18:21

Sumanuta serija grešaka Partizana

3.51 Teško je objasniti koliko nepotrebno komplikuju igrači Partizana u napadu. Lopta kruži, ali bez ideje, prave se nepotrebne rotacije, niko ne uzima šut. I treći put u ovoj četvrtini se gleda snimak da se vidi da li je istekao napad crno-belih ili je faul dosuđen na vreme. Partizan je dao tri poena za nešto više od šest minuta igre!

Neshvatljiv pad u igri crno-belih

18:18

Postaje teško za gledanje

4.48 Greška za greškom Partizana u napadu i potpuno šuplja odbrana doveli su do toga da Cibonavodi 56:53

16:3 serija Cibone, posle toga nova izgubljena lopta Partizana i novi tajm-aut Filipovskog!

18:16

Neverovatno!

5.33 Mika je faulirao Drežnjaka, koji koristi oba bacanja i Cibona vodi! 54:53

Imao je Partizan 15 poena prednosti krajem prvog poluvremena

18:14

6.04 Konačno koš iz igre Partizana, ukradena lopta, kontranapad i polaganje Mike! 49:53

Na drugoj strani brljotina gostiju, Miler-Mekintajer potpuno nepotrebno faulira Mura, koji je šutirao za tri "iz očaja" na isteku napada. On koristi sva tri poklonjena bacanja i to je samo poen razlike 52:53

18:12

Serija Cibone 9:1 za tri minuta treće četvrtine

7.04 Mika gubi loptu jer je proveo tri sekunde u reketu, a onda Markota daje koš. Posle toga Kodi gubi loptu, a Drežnjak sam istrčava i privodi Cibonu samo na koš zaostatka 49:51

Tajm-aut Filipovskog koji urla na svoje igrače!

18:10

Stali su gosti i u napadu

8.22 Ogromnu rupu u odbrani primetio je Tomas i krenuo u prodor. Sudije su pokazale da je to nesportski faul i to su potvrdile posle dugačkog gledanja snimka. Usledilo je objašnjenje Markoti – udario je protivnika po glavi.

Tomas je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje, prvi poen Partizana u drugom poluvremenu, posle 100 sekunudi. Nakon toga Partizan gubi loptu, a Prkačin daje koš i Cibona se vratila 44:51

18:06

Cibona kreće u napad

8.56 Toni Nakić počinje drugo poluvreme još jednom promašenom trojkom za Cibonu, dok je Partizan na drugoj strani prekomplikovao i istekao mu je napad. Na drugoj strani je Prkačin prodro pored Mike, koji ga je faulirao za dodatno bacanje, koje nije iskoristio. Prvi poeni u drugom poluvremenu, 42:50

17:50

Odličan šut, efikasan napad, ali slaba odbrana

Sjajan je Partizan u napadu – 10/16 za dva, 8/16 za tri, uz 21 skok od čega sedam u napadu. Ekipa ima i 14 asistencija. Opet, Beograđani se muče u odbrani, nemaju rešenja za Bundovića, imaju osam izgubljenih lopti, što je već standardni problem crno-belih ove sezone.

Cibona za dva šutira 8/14, a za tri 5/15, što je previše, jer ona nije izrazito šuterska ekipa i ne oslanja se obično toliko na šut.

17:48

Kraj poluvremena!

Dobra odbrana Cibone, Pejdž je promašio trojku, ali Tomas hvata ofanzivni skok, a lopta završava kod Kodija, koji je dugo čuvao loptu, ali je Tomas proveo tri sekunde u reketu. Cibona je imala devet sekundi za napad, ali je Prkačin promašio 40:50

17:45

Dobra odbrana Cibone, ali Partizan čuva prednost

37'' Mur se vratio u igru i brzo pogodio trojku, ali na drugoj strani Tomas daje koš uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. On ima već sedam skokova. Cibona je pronašla put do koša preko Novačića i tako uveo poluvreme u poslednji minut.

Kodi baca "lenji" pas, Drežnjak krade loptu, a Kodi ga faulira. Igrač Cibone je siguran oba puta za 40:50.

Tajm-aut Filipovskog

17:42

Trojka, trojka i opet trojka!

2.08 Kodi daje trojku, sedmu za Partizan, koji je ponovo dvocifren 33:45. Čim je Bundović izašao, stao je napad Cibone. Mika nema problema da zaustavi 18-godišnjeg Roka Prkačina u odbrani. Onda Dangubić daje trojku, 33:48 i to je maksimalna prednost Partizana.

17:40

Nema rešenja za Bundovića

3.22 Posle tajm-auta Filipovskog, Mika daje koš, a onda Partizan rotira u odbrani, ali Filip Bundović daje preko Tomasa ovog puta. Imaju Beograđani problem da zaustave 26-godišnjeg krilnog centra Cibone. Srećom po crno-bele, on pravi treći penal i Velić mora da ga izvodi iz igre. Kodi pogađa oba bacanja 33:42

17:37

Prvi tajm-aut Filipovskog

4.22 Roko prkačin daje koš, vreme je za prvi tajm-aut Partizana! 31:38

17:35

Ne daju se "vukovi"

5.14 Seriju gostiju prekida Tomas košem i dodatnim bacanjem za 27:38, a onda opet Bundović preko Mike postiže koš. Krilni centar izgleda zna da "reši" Partizanovog Amerikanca u napadu. 29:38

17:33

Bolja odbrana, mini-serija Cibone

6.16 Cibona konačno postiže poene u drugoj četvrtini – Radovičić za tri! To je 24:35, a Ciboni su trebala dva minuta i 47 sekundi da postigne neki poen u drugoj četvrtini. Bilinovac je poslao dao jedno od dva bacanja, a onda je u narednom napadu izgubio loptu. To je mnogo bolja odbrana domaćina. Bundović protiv Mike daje i privodi Cibonu na 27:35. Mini-serija "vukova" 6:0 posle tajm auta.

17:29

Raste prednost gostiju u Draženovom domu

7.39 Nikola Janković daje koš, a onda Gordić krade loptu i polaže sam u kontri za 21:35. Cibona nema poen u drugoj četvrtini, a Partizan bolje šutira za tri (6/11) nego sa penala (3/6)

17:28

Partizan konačno dvocifren

8.51 Druga četvrtina počela je trojkom Pejdža (posle promašaja Marića), a onda je Nikola Janković pogodio jedno od dva bacanja i to je već dvocifrena prednost Partizana 21:31

17:25

Činjenice posle prve četvrtine

Partizan je pogodio pet trojki u prvoj četvrtini iz 10 pokušaja, dok je za dva šutirao 5/9. Kada se tome doda i 13 skokova (4 ofanzivna) naspram Ciboninih 7, lako je pronaći uzroke vođstva. Partizan je fizički jači i ako Cibona ne popravi šut spolja, teško da će moći da ugrozi goste.

17:23

Partizan stiže do vođstva na kraju prve

Markota je dao dva penala, a onda je Gordić sjajno uposlio Jankovića koji pogađa, a onda smo videli nešto što se retko viđa – Vucić je promašio zakucavanje. Na drugoj strani Janković promašuje, a onda je Gnjidić otišao na liniju za slobodna bacanja i pogađa drugo, 21:25, 34 sekunde pre kraja. Tomas je nekako uspeo da pogodi poluhoror, a onda i blokirao Gnjidića i to je kraj prve četvrtine – 21:27

17:20

Konačno osetnije vođstvo Partizana

1.43 Pejdž je dao trojku, a onda sledi serija promašaja i faulova na obe strane, da bi Tomas konačno pogodio trojku i doneo Partizanu malo osetnije vođstvo, 18:23

17:17

Smenjuju se timovi u vođstvu

3.39 Bundović daje trojku, a onda Mika daje iz okreta, da bi Drežnjak sa penala pogodio oba puta. Prava klackalica: 18:17

17:14

Ujednačeno u Zagrebu

4.33 Cibona je izašla iz bonusa, Dangubić pogađa jedno od dva bacanja, a onda Zagorac opet daje trojku za novi preokret. Onda Markota pogađa trojku za 13:12, da bi Dangubić posle blokade Mike pogodio za tri - 13:15.

17:12

Sad Cibona pravi preokret

6.25 Posle tajm-auta Drežnjak daje trojku, a onda Veličković gubi loptu, da bi na kraju tog poseda i skoka u napadu, Drežnjak dao još jedan koš i sad Cibona vodi 10:8.

17:10

Preokret!

7.15 Erik Mika pravi faul u napadu i to je već tema ove sezone Partizana: izgubljene lopte, faulovi u napadu. Prkačin opet daje koš, a onda Mika posle faula u napadu daje prvi koš iz igre. Posle odbranjenog napada Cibone, Zagorac pogađa trojku! Sviran je i faul, tako da su crno-beli dobili i loptu sa strane, ali je nisu iskoristili. Nakon dobre odbrane, Dangubić istrčava i to je 5:8

17:05

Cibona je povela

9.19 Počelo je penalima Dangubića, koji je pogodio samo prvi. Odgovara Cibona košem i prodorom Roka Prkačina, velike nade hrvatske košarke. On to korsti i domaći vode 3:1.