Evrokup Partizan Uniks UZIVO

Partizan se osvetio posle pravog trilera! Fenomenalan meč protiv Uniksa i važna pobeda crno-belih!

Sjajan meč, prava drama, pravi triler i na kraju pobeda!

Evrokup Partizan Uniks UZIVO Izvor: MN PRESS

Partizan je posle prave pravcate drame u 8. kolu Evrokupa pobedio Uniks 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26).

Zaista retko se gledaju ovakve utakmice, ali to su one zbog kojih ljudi vole košarku. Furiozno prvo poluvreme donelo nam je fantastičan napad Uniksa i dobru odbranu, ali se Partizan nije dao i uspeo je da ostane u igri.

Najviše hrabri ta činjenica, ali ona da se vratio Vil Mozli i istog časa dao doprinos ekipi. Dangubić je nastavio sa sjajnim šuterskim Partijama, ali i Pejdž se potpuno raspucao, šutirao je trojke 8/10 i tako doprineo važnom trijumfu crno-belih.

Ovo je Partizanu treća pobeda u Evrokupu, dok Uniks ima jednu više, ali i meč više.

Ovo je bio debi Saša Filipovskog u evropskim takmičenjima i prošao je sjajno. Nije, naravno, bilo sve savršeno, krajem treće deonice Partizan je prosto poklonio svom rivalu sedam poena i dozvolio mu da se vrati u meč, umesto da proba da prelomi.

Bilo je tu još gluposti i propusta, ali to je sve sada manje bitno, jer je savladana jako dobra, jako kvalitetna ekipa Uniksa, koja u svom timu ima mnoštvo "ubica", a koja je večeras igrala i sjajnu odbranu.

I ne samo to. O tome kako su se gosti spremali dosta govori i činjenica da su večeras prvi put u sezoni igrali zonski presing.

Ali, sve je izdržao Partizan. Pogađao je kad je trebalo, branio se kad je trebalo, Mozli je pokazao da je bukvalno "kičma" ovog tima, dok je Rašon Tomas pokazao šta može "luda glava" kad je u "plus fazi".

Kao što smo rekli, utakmica je bila "triler", a kad smo kod filmskog žargona, ako treba nekom da se dodeli "Oskar" za večeras, to mora biti Pejdž, koji je meč završio sa 25 poena, a da nijednom (!) nije šutnuo za dva! Za tri je šutirao 8/10, a penale 1/2.

Miler-Mekintajer postigao je 15 poena uz četiri asistencije, Zagorac je doprineo sa 14 poena, osam skokova i četiri asistencije, dok je Dangubić postigao osam poena, koliko je dao i Tomas. Mozli je meč završio sa pet poena i pet skokova.

Najefikasniji u Uniksu bio je Kenan sa 19 poena, dok je Braun postigao 16.

Partizan: Miler Mekintajer 15p, 4as, Zagorac 14p, 8sk, 4as, Pejdž 25p (8/10 za tri, 0/0 za dva), Dangubić 8, Gordić 4as, S. Janković, Angola, Veličković 5, N. Janković 6, Tomas 8, Trifunović 3, Mozli 5p, 5sk.

Uniks: Braun 16p, 6sk, Antipov, Kenan 19, Žbanov, Volters 1š, 5as, Vajt 8, Sergejev, Klimenko, Uzinskij 6, Smit 14p, 6as, Morgan 12p, 7sk, Koljesnikov 10

22:11

Kraj meča!

89:86!

22:09

Kakva drama!

Morgan je fauliran, ali daje samo drugo bacanje! Još osam sekundi, tajm-Filipovskog aut, 88:86

22:06

Tomas seče loptu, Kodi krade i zakucava! "Popravljen" je promašeni napad, Partizan ima tri poena prednosti 9 sekundi pre kraja! 88:85

22:05

Neverovatna utakmica

37'' Braun je dao koš, a onda Pejdž daje još jednu trojku! Kenan daje koš, uzvraća Tomas i ušli smo u poslednji minut! Imaće Rašon i dodatno bacanje, koje promašuje, a onda Kenan daje trojku, 86:85

22:03

Peeeeejdž!

1.57 Braun je dao koš uz faul, ali je promašio dodatno bacanje. Eto malo sreće za Partizan u finišu, a onda Pejdž pogađa trojku! 81:78

22:00

Tomas vraća Partizan u vođstvo!

2.43 Pejdž je blokirao Smita, ali je lopta došla do Kenana, koji u poslednjoj sekundi daje trojku sa osam metara! Novo vođstvo Uniksa 75:76

Posle toga Tomas je zgazio aut liniju, ali se Partizan odbranio, a onda Tomas daje trojku! 78:76

21:58

Kodi vraća Partizan u vođstvo!

4.04 Uzvratio je Kodi sa četiri vezana poena i dobrom odbranom i Partizan ponovo vodi, 75:73. Printis traži tajm-aut.

Kakva ludnica od utakmice!

21:56

Ponovo vodi Uniks!

5.05 Isticao je napad Uniksa, ali je Mozli faulirao Kenanu, koji je pogodio oba bacanja. Posle toga Dangubić promašuje tri posle nepotrebno ishitrenog napada Partizana, čime su gosti dobili priliku da povedu, što i koriste – Kenan za tri, 71:73!

21:54

Tomaaaaas!

6.12 Tomas polaže i daje dodatno bacanje. To su njegovi prvi poeni, a Partizan ponovo vodi, 71:68

21:53

Partizan u seriji grešaka

6.32 Kodi gubi loptu, a Smit lagano istrčava kontru i polaže. Opet laki poeni za Uniks, opet poeni koje je Partizan poklonio. Nerešeno, 68:68

21:51

Pejdž čuva Partizan

7.09 Isticalo je vreme, Partizan se potpuno spetljao u napadu, ali Pejdž daje trojku uz zvuk sirene! On sada ima 6/8 za tri! Morgan je imao priliku za lako zakucavanje, 68:66.

21:49

Uniks vraća prednost, ali samo na kratko

8.30 Dangubić je promašio trojku, Braun daje levom rukom i Uniks vodi, ali samo na kratko, jer Janković hvata ofanzivni skok i pogađa ispod koša. 65:64

Opet Partizan ima oscilacije u igri, sam je dozvolio protivniku da se vrati.

21:48

Partizan i dalje "čašćava"

9.33 Druga četvrtina počela je penalima Morgana, prišao je Uniks samo na pola koša. To je serija gostiju 7:0, praktično ni iz čega. Može se reći da je Partizan sam vratio Uniks u igru. 63:62

21:44

Čeka nas odlučujućih 10 minuta

Kenan, međutim, daje koš uz dodatno bacanje, a onda i greška pri uvođenju lopte i Uniks krade loptu i daje zicer. Poklonili su crno-belih pet poena Uniksu, 63:60.

Uniks je bio u bonusu, Partizan je imao sedam sekundi za loptu sa strane, ali ne koristi to. Kraj treće četvrtine.

21:42

Peeeeejdž!

43'' Još jedna trojka Pejdža! Partizan stiže do maksimalnih +8! 63:55

21:41

Uniks se vratio, Pejdž rekao "ne"!

1.12 Ne odustaje Uniks od zonskog presinga 2-1-2, što rešva Pejdž trojkom! 60:55

21:38

Rat nerava

1.31 Koljesnikov je pogodio samo drugo bacanje, a Uniks je prešao na zonski presing. To je usporilo napad Partizana, a gosti su se odbranili, a onda probali promenom tempa, ali bez uspeha. Ovo je stvarno rat živaca, a oba trenera prave hokejaške izmene.

Braun daje koš, Filipovski traži tajm-aut. 57:55

21:35

Partizan nekako čuva prednost

3-05 Koljesnikov daje koš za Uniks, ali Pejdž uzvraća trojkom! To je novo najveće vođstvo Partizana, 57:52.

Kada se zna, međutim, kako šutira Uniks (10/18 za tri), jasno je da ovo ništa ne znači. Tajm-aut

21:32

Najveća prednost Partizana do sada

4.34 Džamar Smit je postigao neverovatnu trojku, uzvratio je Zagorac! Posle dobre odbrane Partizana, Veličković daje trojku za za 54:50, što je najveća prednost Partizana na utakmici.

21:27

Koš za koš se igra

6.34 Smit i Dangubić su razmenili trojke, a onda je Uniks napravio faul u napadu, a onda Kodi promašio šut, a onda Vajt još jednom trojkom vraća prednost gostima, ali Dangubić odmah uzvraća! 48:47!

21:25

Klackalica

8.42 Partizan daje prve poene u drugom poluvremenu, Zagorac je šutirao, lopta se "nećklala" i na krajku ušla. Posle toga su i domaći i gosti odbranili napad, a onda Braun daje koš, biće ovde borba do kraja, 42:41

Zanimljivo je da je Uniks stao u zonsku odbranu, prvi put u sezoni!

21:11

Kraj prvog poluvremena

Posle prvog poluvremena vodi Partizan 40:39, iako je Uniks vodio tokom većeg dela poluvremena. Gosti su šutirali 50 odsto za tri, 7/14, ali je taj procenat u jednom trenutku bio mnogo bolji. Partizan je posle toga pronašao svoj šut i vratio se u igru.

Furiozan tempo smo gledali, poluvreme je završeno za nešto više od 35 minuta, bilo je mnogo dešavanja na obe strane. Uniks je je imao više asistencija, ali i više izgubljenih lopti.

Glavni utisak prvog poluvremena je, međutim, povratak Vila Mozlija, koji je za manje od 10 minuta u igri pokazao koliko fali crno-belima.

Posle ovakvih 20 minuta igre, teško je bilo šta previđati za drugo poluvreme, vodiće se ovde bitka do samog kraja.

21:06

Ne da se Uniks

1.55 Koljesnikov pogađa JOŠ JEDNU trojku, ali Janković uzvraća, gledamo "klackalicu"! 38:39

21:03

Pronašao je Partizan šut za tri!

3.34 Zagorac pogađa koš za prvo vođstvo Partizana večeras, to je serija 7:0 domaćina 33:32. Prekida to Koljesnikov košem, ali Kodi uzvraća trojkom! 36:34

20:58

Partizan prilazi na pola koša

5.52 Pejdž pogađa trojku, a Partizan uspeva da odbrani napad posle ofanzivnog skoka gostiju. Zagorac daje koš i Partizan je na pola koša zaostatka, 31:32

Tajm-aut!

20:56

Uniks nastavlja da teroriše trojkama

7.36 Uzinskij pogađa trojku, Uniks šutira 6/8 za tri! 26:32

Igra se u jako brzom tempu, kao na video-igrici!

20:53

Furiozan početak druge četvrtine

9.05 Partizan drugu četvrtinu počinje trojkom Pejdža, ali Vajt odmah uzvraća! Uniks šutira za tri 5/7! Ipak, Trifunović odmah vraća i to je 26:29

20:50

Kraj prve četvrtine!

Tomas se zaleteo u gužvu, bacio težak šut i, naravno, promašio, ali tu je Mozli da "prikuca"! Za ovih nekoliko minuta prve četvrtine se videlo koliko je Amerikanac falio Partizanu u prethodnih mesec dana.

Mozli ide na liniju za slobodna bacanja 32 sekunde pre kraja i pogađa samo drugo bacanje za 20:24, 32 sekunde pre kraja. Posle toga je Braun uspeo da postigne koš iz reketa, a Partizan za preostalih pet sekundi nije uspeo da postigne koš. 20:26

20:46

Furiozni Uniks!

1.19 Dobar je Uniks u odbrani, igra široko i agresivno, tera Partizan na teške šuteve. Posle trojke Okara Vajta, Uniks vodi 17:22. To je bila šesta asistencija gostiju u prvoj četvrtini! Probao je Tomas da vrati trojku, ali je fauliran, pa Partizan gubi loptu jer nije uspeo za pet sekundi da je ubaci u igru.

U sledećem napadu Braun sa poludistance pogađa i to je 17:24.

Uniks se ponovo odlepio i Filipovski traži tajm-aut.

20:43

Bolja odbrana Partizana

3.00 Mozli je ukrao Uniksu dva poena, a onda pokupio "otpadak" u napadu i postigao svoje prve poene posle više od mesec dana. Smit i Zagorac su razmenili trojke, a onda je Vajt napravio korake u napadu, agresivnija odbrana Partizana. 17:19.

20:41

Mooooozliiiii!

3.41 E, zato je falio Mozli! Uniks je izgradio kompletan napad, krenulo se na polaganje, ali je PartizanovAmerikanac rekao "ne"! Posle toga, Kodi poentira pored Brauna, a onda i Mozli daje koš i to je 14:16

20:38

Nemilosrdni Uniks samo rešeta

5.13 Morgan je dao koš uz faul, iskoristio slobodno bacanje, a onda je Veličković napravio faul u napadu. Evo Mozlija, posle 33 dana pauze. Smit pogađa i Uniks vodi 8:16.

20:37

Kakva podrška za Partizan!

Željko Obradović gleda svoj nekadašnji tim!

Izvor: KK Partizan NIS

20:36

Ubitačan tempo utakmice!

6.28 Fenomenalno Uniks igra napad, jako brzo trči i ima prostora, pa sa dve vezane trojke stiže do prednosti. 6:10 u Hali sportova, a Miler-Mekintajer daje prvu trojku za Partizan večeras.s

20:34

Prvi poeni Partizana

7.55 Dangubić je pogodio uz zvuk sirene za prve poene Partizana, ali Uniks je istog časa istrčao kontru i Morgan zakucao, da bi Veličković uzvratio, 4:4

20:32

Počeo je meč!

Meč je počeo poenima Morgana posle ofanzivnog skoka, Uniks prvi poveo 0:2, dok je Partizanu istekao napad.