Odličan nastup ekipe Saše Obradovića i još jedna pobeda na strani u Evroligi!

ZVEZDA ZABLISTALA I PO NAVICI POBEDILA ARMANI: Trijumf crveno-belih tamo gde NIKAD ne gube! Izvor: MN PRESS

Neverovatnih 4/4!

To je skor Crvene zvezde na evroligaškim gostovanjima Armaniju, koga su pobedili u svih šest međusobnih mečeva u Evroligi u 21. veku. Uključujući i večeras!

Armani - Zvezda 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21)

Crveno-beli su u prvom poluvremenu hvatali zalet, a onda su u drugoj preuzeli potpunu kontrolu i od 18. do poslednjeg minuta konstantno imali prednost! Džordan Lojd ponovo je bio lider Obradovićevog tima sa 17 poena, Kori Volden je bio uobičajeno uporan i zapažen na obe strane parketa sa 15, ali je u večerašnji Zvezdin mozaik sastavljen i delovima koje su dodali igrači sa klupe.

U prvom poluvremenu je Emanuel Teri posle ofanzivnih skokova pokretao Beograđane, Tejlor Ročesti dao je tada važne koševe prodorom i šutem za tri poena, Džoni O'Brajant se potpuno podredio ekipi i završio meč sa 11 poena, a u završnici je jako bitne poene dao Marko Simonović - trojkom, pa trkom kraj čeone linije.

Obradovićev tim je konstantno gradio prednost do "plus 13" koje je postavio Volden tri minuta pre kraja (83:71). Tu je bio kraj, iako su igrači Armanija pokušali da se vrate trojkom Malkolma Dilejna i Majkla Rola... Večeras je bolji tim ipak bio onaj ko tradicionalno pobeđuje u ovom rivalstvu.

Posle druge "vezane" pobede u gostima, Zvezda sada sa skorom 4-5 putuje u Barselonu, gde će u petak igrati protiv lidera Evrolige.

Sa druge strane, Armani je doživeo prvi poraz u svom "Forumu" ove sezone i sada ima skor 3-3. U čuvenoj milanskoj hali Obradovićev tim večeras je odigrao zrelo, uporno i potvrdio da autoritativni trener sklapa kockice.

ARMANI: Panter 10, Ledej 11, Micov 13, Moraskini, Rol 10, Rodrigez 11, Tarzuski 6, Biliga, Dilejni 8, Šilds 6, Bruks 2, Hajns 2.

ZVEZDA: Ročesti 9, O'Brajant 11, Hol 7, Volden 15, Lojd 17 (5 as), Davidovac 4, Lazić, Dobrić, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić 2, Teri 9 (7 sk).

Barselona - Olimpijakos ODLOŽENO

Tabela: Barselona 7-1, Bajern 7-2, CSKA 6-3, Olimpijakos 5-3, Valensija 5-3, Real 5-4, Žalgiris 5-4, Efes 4-4, Zvezda 4-5, Fenerbahče 4-5, Zenit 3-2, Armani 3-3, Baskonija 3-4, Makabi 3-6, Panatinaikos 2-5, Alba 2-5, Himski 2-6, Asvel 1-6.

22:42

Kraj utakmice, pobeda Zvezde 87:79

22:40

Crveno-beli idu ka pobedi

Volden sa linije penala donosi crveno-belima maksimalnih "plus 12", 83:71, a Armani potom smanjuje minus trojkama Dilejnija i Rola (77:83).

Volden je potom iznudio prekršaj i minut i 19 sekundi pre kraja pogodio penale za 85:77 crveno-belih.

22:34

Simonović gura Zvezdu ka pobedi!

Uhvatio je ofanzivni skok, a onda poentirao trkom uz čeonu liniju!

Traajao je ovaj Zvezdin napad skoro minut, a do kraja je ostalo još dva i po minuta! Crveno-beli vode 81:71!

22:28

Džordan Lojd, ponovo!

Posle Simonovića, i prvi Zvezdin šuter daje jako važnu trojku u potencijalno presudnim momentima!

Na četiri i po minuta do kraja, crveno-beli vode 79:71.

22:27

Armani je prepolovio vođstvo Beograđana

Uoči poslednjih pet minuta, Armani je prišao crveno-belima na "minus 5" (71:76), a onda je Rodrigezova trojka izašla iz obruča

22:24

Zvezda povela "plus 10", Panter joj odmah odgovorio

Bivši šuter crveno-belih dao je trojku na isteku 34. minuta za 69:76.

Ekipe odlaze na tajm-aut

22:22

Odličan momenat za Zvezdu, Teri zakucava za "plus 9"

Kuridža je uhvatio ofanzivni skok, pa asistirao za sada velikih 73:64!

Na drugoj strani je Ćaćo Rodrigez ipak ukrao loptu crveno-belima i položio za "minus 7" domaćih na početku 34. minta.

22:20

Važna trojka Simonovića, 71:64!

Jako bitan pogodak iskusnog krila, da odbije nalet domaćih!

Počinje 33. minut.

22:19

Koš za koš na početku 4/4

Rodrigez daje trojku za domaće, Volden poentira "flouterom" na početku poslednje četvrtine.

Zvezda na devet minuta pre kraja vodi 68:63.

22:15

Sjajan pogodak Lojda - o tablu, uz zvuk sirene!

Zvezdin šuter igrao je "jedan na jedan" sa Dilejnijem, gađao u padu i dao koš o tablu, za rezultat na kraju treće četvrtine 60:66 u korist srpskog tima.

Još 10 minuta do kraja!

22:14

Lojd "časti" domaće, Armani to ne koristi

Dve uzastopne greške plejmejkera crveno-belih nisu bile kažnjene jer je Lojd bio dobar u odbrani, pa u napadu. Zaustavio je zicer Dilejnija, a onda iskoristio asistenciju Davidovca.

Zvezda je opet na četiri razlike, (64:60), na početku 30. minuta.

22:11

Armani se vratio, odbranom i košem Micova

Obradović je pozvao tajm-aut pri vođstvu Beograđana 60:56 u 27. minutu.

22:05

Zvezda išla i na "plus 9"

Imali su crveno-beli i "plus 9" posle pogotka Lengstona Hola (56:47), a Micov je smanjio tu razliku košem posle ofanzivnog skoka.

U toku je 25. minut.

22:01

Serija Zvezde 14:1 na prelazu dva poluvremena!

Hol i Kuzmić su sa linije penala doneli crveno-belima dosad maksimalnih "plus 8" - 52:44.

Odmah potom Armani je reagovao trojkom Zeka Ledeja za 47:54.

U toku je 23. minut.

21:41

Voldenova trojka uz zvuk sirene!

Zvezda ima prednost 48:44 na kraju prvog poluvremena, koje je trajalo 56 minuta! Lojd mu je asistirao, napravio je grešku pri vođenju lopte, ali su mu sudije progledale kroz prste, što je plejmejker iskoristio.

ARMANI: Panter 7, Ledej 2, Micov 7, Rol 2, Rodrigez 5, Tarzuski 6, Dilejni 5, Šilds 6, Bruks 2, Hajns 2. Timski; 11/19 za dva, 3/8 za tri, 13/14 sl. bacanja, 9 skokova (7-2), 4 asistencije, 2 ukradene, 5 izgubljenih lopti.

ZVEZDA: Ročesti 7, O'Brajant 7, Hol 3, Volden 4, Lojd 10, Davidovac 4, Simonović 2, Kuridža 4, Teri 7. Timski: 11/20 za dva, 6/10 za tri, 8/12 sl. bacanja, 11 skokova (8-3), 8 asistencija, 0 ukradenih, 3 izgubljene lopte.

21:35

Ročesti u poslednjoj sekundi napada - izjednačenje!

O'Brajant se našao u gužvi, okrenuo oko sebe i video Ročestija usamljenog na distanci, a on je ubacio trojku za 43:43.

Zvezda je potom imala napad za vođstvo, ali nije šutnula u predviđenom vremenu. Mesija traži tajm-aut. Prvo poluvreme će trajati duže od 50 minuta.

21:32

Trojke Armanija i odličan prodor Simonovića

Panter, pa Micov dali su trojke za "plus 6" domaćih (41:35), na šta je Simonović odgovorio utrčavanjem u reket i pogotkom pod prekršajem.

I on je potom promašio slobodno bacanje (6/10 iz izvode Beograđani) u 17. minutu, pa ostaje 41:37 za domaće.

21:27

Armani je opet poveo, "tvrda" druga četvrtina

"Klackalca" u Milanu. Kuridža je sa linije penala mogao da donese još jedno vođstvo, ali je iskoristio samo jedno slobodno bacanje. Zvezda se muči za sada sa crte i promašila je tri pokušaja od devet. Još jedno izjednačenje (33:33), pa na drugoj strani lak pogodak Micova za vođstvo Armanija, 35:33.

Obradović sada zove tajm-aut, u 15. minutu. Biće ovo dugačak meč.

21:20

Zvezda je opet u igri - i opet vodi!

Našli su ritam crveno-beli u napadu!

Lengston Hol i Marko Jagodić-Kuridža postigli su trojke, primakli Zvezdu na "minus 1" (28:29), a onda je u "plus" preveo Džordan Lojd, pogotkom za 29:30 uz prekršaj.

Mesina je pozvao tajm-aut u 14. minutu.

21:16

Crveno-beli imaju sve više faulova, "plus 3" za Armani

Hol, Volden i Lazić napravili su po dve lične greške sa 11 minuta utakmice i to bi mogao da bude problem za goste.

Emanuel Teri vraća Zvezdu u "egal", a svih šest poena postigao je posle ofanzivnih skokova. I on ima dve lične greške.

U toku je 12. minut, a arbitri često "seckaju" meč svirajući sve prekršaje.

21:10

Česte izmene i "plus 5" za Armani na kraju 1/4

Italijani imaju vođstvo 23:18 posle prve četvrtine. Očekivano ujednačen početak susreta.

21:02

Italijani odgovaraju Beograđanima - 15:15

Majkl Rol poentirao je za Armani u svom stilu, sa poludistance, za još jedan uzvraćeni udarac domaćih nakon vođstva crveno-belih.

20:58

O'Brajant daje trojku - 13:11 za Zvezdu

Ponovo je Amerikanac poentirao. U igru je prvi put za domaće ušao Micov.

U toku je 7. minut.

20:57

Zvezda prvi put vodi, O'Brajant za prvi "plus"

Krilni centar crveno-belih rešio je šutem situaciju "jedan na jedan" protiv Šildsa i doneo Beograđanima prvu prednost - 10:9.

U toku je 6. minut.

20:50

Teri poveo Zvezdu u meč - 7:4

Centar crveno-belih postigao je prva četiri poena Beograđana, Armani je odgovarao, pa poveo trojkom Serhija Rodrigeza.

Večerašnji meč sudiće...

Slovenac Matej Boltauzer biće glavni sudija, a sa njim će raditi Džozef Bisang i Petri Mantila.