Partizan opet sebi napravio dramu, ali je sad slavio: Crno-beli zakomplikovali, pa ipak pobedili!

Još jedna važna pobeda crno-belih!

Evrokup Partizan Huventud Izvor: Dragana Stjepanović/KK Partizan NIS

Pobeda Partizana 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

Vrlo dobro je igrao Partizan tri četvrtine, vodio je ubedljivo, ali je na kraju sam sebi napravio dramu, baš kao i u prvom meču protiv Huventuda.

Crno-beli su serijom grešaka u poslednjoj četvrtini dali gostima napad za vođstvo, ali su uspeli nekako da "prežive". Tu nije samo sreća imala uticaja, već i njihova istrajnost i karakter i na tome im treba čestitati.

Treba reći i da su gosti igrali bez Anta Tomića, Pau Ribasa i Nenada Dimitrijevića, dok Partizan ni večeras nije mogao da računa na Erika Miku, kao i na duže povređenog Ognjena Jaramaza.

Huventud je bolje krenuo, poveo 7:2, Partizan se vratio i izjednačio 8:8, a onda su timovi ređali poene na obe strane, da bi gosti na prvi mali odmor otišli sa pola koša prednosti 18:19.

Partizan je preokrenuo serijom 8:0 u drugoj četvrtini, pa stekao prvu osetniju prednost 26:19. Ipak, Huventud se nije dao i nije dozvoljavao crno-belima da se "odlepe".

E, onda je usledila sjajna treća četvrtina i prvo dvocifreno vođstvo Partizana, Gordiću i Dangubiću su se priključili Zagorac i Kodi, a crno-beli su poveli 49:36, da bi na poluvreme otišli sa +14, 63:49.

Onda je došla "crna rupa" zvana poslednja četvrtina. Partizan je već posle par minuta izašao iz bonusa, počeo je da komplikuje u napadu, a Huventud se malo po malo vraćao, a onda imao i šut za vođstvo pri 72:70.

Ipak, Partizan je našao načina da "preživi" dramu, pre svega sa penala, ali nije uspeo da nadoknadi -3 iz prve utakmice i bude bolji u međusobnom skoru.

PARTIZAN: Miler Mekintajer 13, 4sk, 3as, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, 4sk, Gordić 16, 4as (4/5 za dva, 2/3 za tri), S. Janković, Veličković, N. Janković 6, 4sk, Tomas 11, 5sk, Trifunović 1, 5sk, Mozli 6 (3/3 iz igre).

HUVENTUD: Doson 19, Lopez-Arostegi 16, Morgan 8, Brodzijanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, 11as, 6izg, Birgdander 4, 5sk, Para, Maronka.

22:22

Kraj!

78:75

22:20

Traje triler

Brodzijanski brzo daje koš, a Morgan pravi faul 9,9 sekundi pre kraja. Mozli daje oba 78:74

22:19

Još malo!

Basas promašuje trojku, Kodi baca loptu preko celog terena, ali je Dangubić bio na pogrešnoj nozi i Partizan odmah gubi loptu.

Do kraja je ostalo 13,8 sekundi, domaćin vodi 76:72

22:16

Hoće li preživeti Partizan?

28'' Raširio je Huventud odbranu posle tajm-auta, Kodi gubi loptu i daje priliku Huventudu da povede u poslednjem minutu, ali se iskupio odmah.

Igra se na dva poseda

2.08 Nepotreban faul Tomasa, ali Morgan daje samo jedno bacanje, a na drugoj strani Mozli zakucava! Trebalo je to Partizanu, ali onda Morgan zakucava, to su laki poeni Huventuda. 74:69

22:09

Napet finiš bez ikakve potrebe

3.00 Tomas je dao dva bacanja, a onda je Ventura promašio tri, pa "častio" Partizan faulom u napadu. Vreme prolazi, ali Partizan ne daje koš iz igre. Lopez-Arostegi daje koš, a onda Partizan gubi loptu u napadu. Huventud traži tajm-aut.

Partizan skoro tri minuta bez koša iz igre… 72:66

22:06

Neprijatna sećanja na prvi meč

4.27 Basas daje koš iz reketa i to je 68:61. Ovo budi sećanja na prvi meč, kada je Partizan imao 15 poena prednosti, a na kraju izgubio.

Ipak, Tomas daje koš posle dobrog napada, a onda i brani dobro, ali Basas daje novu trojku – 70:64

22:02

Stao napad Partizana

6.06 Doson je pogodio oba bacanja i sa 17 poena postao najefikasniji igrač meča do sada. Dobro igra Partizan odbranu, ali je napad malo "zaribao" trenutno, već dva minuta nije dao poene, a Huventud je prišao na 68:59

Filipovski traži tajm-aut posle još jednog "bačenog" napada Partizana.

21:57

Diktira Partizan tempo

8.23 Doson daje novu trojku, a Janković postiže prvi koš za dva u poslednjoj četrtini 68:55

Zagorac je za manje od dva minuta poslednje četvrtine napravio tri penala, koliko ima ukupno, pa ga je Filipovski izveo iz igre.

21:55

Razmena trojki

9.09 Poslednja četvrtina počela je trojkom Dosona, ali je Gordić ODMAH uzvratio! Sjajno je raspoložen plejmejker Partizana, 66:52

21:52

Dobro izdanje Partizana do sada

Lopez-Arostegi je dao oba bacanja, kao i Gordić na drugoj strani. Crno-beli su presekli napad, a onda imali ceo do kraja deonice, da bi Gordić uz zvuk sirene, posle "nećkanja" lopte po obruču došao do maksimalnih +14, 63:49

Partizan ima 10 ofanzivnih skokova, a šest više ukupno. Domaći za tri šutiraju 5/17

21:49

Gordić, pa Mooooozliiii!

56'' Pejdž pogađa trojku posle tajm-auta, posle čega Lopez promašuje, a na drugoj strani Gordić daje trojku iz trećeg pokušaja u jednom napadu – 57:45

Brodzijanski zakucava, Mozli uzvraća posle eli-upa sa Gordićem! 59:47

Falila su ova zakucavanja Partizanovog Amerikanca.

21:46

Istopila se prednost Partizana

2.54 Brodzijanski je dao dva bacanja, a onda Doson koš iz daljine. Filipovski traži tajm-aut 51:45

21:44

Drži se Huventud

3.38 Basas prekida agoniju Huventuda i postiže trojku, što su prvi poeni za Huventud posle skoro četiri minuta igre. Tomas gubi loptu, a onda Mozli pravi svoj treći faul, a Brodzijanski daje oba penala za 49:41. Dangubić, međutim, vraća dvocifrenu prednost, iz igre šutira do sada 4/4

51:41

21:41

Da li je to proradio šut Partizana?

5.42 Mučio se Partizan u početku u napadu, grešio, baš kao i na početku meča, prišao je Huventud na 43:36, ali onda su Zagorac i Kodi vezali dve trojke i doveli Partizan do maksimalnih +13, 49:36

To su tri trojke Partizana na meču do sada.

21:37

Bolji početak gostiju

9.24 Huventud je počeo drugo poluvreme presingom po celom terenu. Zagorac je istrčao, pronašao Jankovića, koji je fauliran pod košem, a onda je promašio oba bacanja. Crno-beli sada imaju pet promašenih bacanja, 8/13.

Na drugoj strani, Lopez posle dosta muke postiže trojku, 41:36

21:17

Da su postigli još neku trojku, bilo bi bolje

Partizan je u napadu ponovo imao svu petoricu igrača van linije za tri poena. Posle promašaja Dangubića i ofanzivnog skoka, Kodi je napao iz mismeča, a Brodzijanski je morao da ga pošalje na liniju za slobodna bacanja. Plej crno-belih je siguran – 41:33.

Huventud je imao 18 sekundi za poslednji napad, ali je Doson napravio faul u napadu 3,4 sekunde pre kraja, ali ih nije iskoristio.

Partizan dobro igra na oba kraja terena, ali mu fali šut za tri. Dao je samo jednu trojku iz osam pokušaja, a ima više skokova i manje izgubljenih lopti.

Kodi i Dangubić su dali po osam poena, Gordić šest.

21:12

Nije zadovoljan Sašo

48'' Greši Zagorac, Basas grade loptu i daje do Lopeza koji postiže lake poene. Filipovski traži prvi tajm-aut.

21:09

Nova maksimalna prednost Partizana

1.35 Kodi i Dangubić donose Partizanu 39:31, što je nova najveća prednost. Novi tajm-aut gostiju.

Dangubić iz igre šutira 3/3 do sada, a Partizan za tri 1/6

21:07

Čuvaju crno-beli vođstvo, ali nikako da prelome

2.16 Postiže Huventud koš posle dva minuta. Parado je kroz reket uspeo da položi, ali gosti odmah prave faul, a Dangubić daje oba bacanja - 35:29

Nije preterano lepo, mada Partizan ima igru do sada, ali ne može da prelomi. Brodzijanski daje koš, a onda Tomas pravi faul u napadu. Fali šut za tri crno-belima. 35:31

21:03

Rastrčao se i Gordić, Partizan čuva prednost

3.35 Gordić ponovo pogađa, dobro je raspoložen večeras, na drugoj strani Tomas blokira Lopeza i to je tajm-aut za goste. 33:27

21:01

Partizan i dalje ne može da se odlepi

5.11 Trifunović je dao jedno bacanje, a onda Gordić i Janković dovode Partizan do najveće prednosti, 31:24, ali Brodzijanski odmah daje trojku! 31:27

20:57

Vraća se Huventud

8.06 Tomas je prodro, dao koš sa dna reketa i dodatno bacanje, to je već osetnija prednost Partizana, 26:19

20:55

Probudio se Partizan

20:53

Partizan dobar u odbrani

8.40 Odbranio je Partizan dva napada, treba da pronađe i ritam na drugom kraju terena. Trude se crno-beli, ali kao da se vidi umor.

Pejdž postiže trojku, svoju prvu večeras i prvu za Partizan, 23:19

20:52

Počela je druga četvrtina

9.41 Pik en rol Pejdža i Jankovića i eto lakih poena za Partizan, 20:19

20:49

Sporo i sa mnogo grešaka posle prvih 10 minuta

Mozli je za kratko vreme napravio dva penala i morao da izađe. Lopez vraća Huventud u vođstvo, Tomas izjednačuje, a onda opet Brodzijanski daje koš. Gordić je promašio sa poludistance, a Birgander je sa penala pogodio samo jedno. Četvrtinu je završio Gordić pogotkom iz prodora: 18:19

Huventud je bio bolji u prvih 10 minuta, odnosno manje je grešio, mada je Partizan imao priliku da povede. Utisak je kao da meč još nije zaista počeo.

20:46

Nerešeno, Partizan mogao da povede

1.40 Birgander je dao jedno bacanje, Dangubić uzvratio košem, a posle dobre odbrane, Mozli je "popravio" Tomasa za izjednačenje, 14:14.

Posle toga je Partizan odbranio napad, a Tomas promašio oba bacanja. Šteta.

20:42

Partizan je samo na kratko izjednačio

3.32 Brodzijanski je postigao jedno od dva bacanja, imao je Huventud dva šuta za tri, ali je promašio i konačno je Kodi postigao koš pošto je pretrčao ceo teren. To je bio koš posle više od minuta. Ali, posle Kodija odgovorio je Doson, a onda i Dangubić. Nerešeno 10:10

Malo se ubrzao meč sada, a Lopez konačno daje trojku za Huventud, 10:13.

20:37

Borbeno!

5.48 Posle koša Kodija, obe ekipe su "zategle" odbranu i zaustavile rivala, a Zagorac je prekinuo period od skoro dva minuta bez poena. 6:7

20:35

Huventud je bolje startovao

9.13 Meč je počeo lakim poenima Morgana, a na drugoj strani je Zagorac uhvatio ofanzivni skok i dao prve poene za Partizan, 2:2