Nije moglo dramatičnije!

Partizan promašio, Zvezda pobedila: Dramatičan derbi i trijumf crveno-belih u poslednjim sekundama! Izvor: MN PRESS

Čelični živci Crvene zvezde! Imali su crveno-beli osam poena prednosti u samom finišu, Partizan se vratio, imao šut za pobedu, ali nije iskoristio.

Na kraju, Partizan – Crvena zvezda 85:86 (19:22, 21:28, 25:24, 20:12)

Kodi Miler Mekintajer je pokušao uz zvuk sirene da donese domaćima pobedu i preokret posle Zvezdinih "plus 8" u 36. minutu, ali je promašio! Odahnuli su crveno-beli u tom trenutku, a posebno Tejlor Ročesti, koji je na drugoj strani promašio i otvorio domaćima šansu da slave na isteku vremena.

Tako je završen uzbudljiv, prvi "večiti" debi ove sezone, koji će ostati više ostati upamćen po drami i po praznim tribinama nego po kvalitetu često "iseckane" igre najboljih srpskih timova.

Pogledajte poslednje sekunde.

Partizan je prvi dao koš, a onda je Jagodić-Kuridža vezao pet poena i doveo Zvezdi prednost, koja je dalje samo rasla, da bi sredinom četvrtine postala i dvocifrena, 5:16.

Zvezda je u tim trenucima potpuno "živela" od šuta, za prvih 10 minuta ih je dala šest. Partizanu je predah doneo Vil Mozli, ali i odustajanje od šuta sa distance i spuštanja pod koš. Crno-beli su bili sjajni u ofanzivnom skoku i vratio se u meč potpuno.

Zvezda je imala 12 poena prednosti, ali se Partizan u drugoj četvrtini vratio na samo pola koša zaostatka, a onda je i poveo. Najviše zahvaljujući Mozliju, koji je doneo čvrstinu u reketu na oba kraja terena, ali i raspucanom Tomasu.

Ipak, Zvezda je uspela da se vrati trojkama i do kraja poluvremena se vodila velika bitka. Problem za crno-bele bili su penali Dangubića, koji je došao do četvrte lične pre kraja prvog poluvremena.

Zvezda je u drugom poluvremenu igrala odlično nošena Voldenom, koji je iskoračio svaki put kad bi se Partizan primakao.

Zvezda je u poslednju četvrtinu ušla sa 10 poena prednosti, tri minuta pre kraja utakmice imala je osam 76:84 i delovalo je po dešavanjima na terenu da je na putu ka sigurnoj pobedi.

Ali onda je Pejdž dao koš, pa Kodi oba bacanja posle faula, pa onda još dva posle još jednog faula i to je bilo 82:84 98 sekundi pre kraja. Obradović je zatražio tajm-aut, posle koga je O'Brajant dao koš, da bi na drugoj strani Zagorac dao trojku 30 sekundi pre kraja za 85:86!

Tada su Zvezdi trebali čelični živci, Obradović je uzeo svoj poslednji tajm-aut, Ročesti je probao da reši, ali je promašio šut.

Miler-Mekintajer je uhvatio loptu, imao je šest sekundi, pretrčao je teren, ali onda je usporio, oko linije za tri video da ima vremena, spustio se u reket i "flouterom" šutirao – i promašio! Teri je uhvatio loptu i to je bio kraj meča.

Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Zvezda je trojke šutirala 15/32, a za dva 15/30, dok je Partizan za tri imao šut 5/25, od čega je četiri trojke dao u drugom poluvremenu. Crno-beli su promašili šest slobodnih bacanja, 32/38, a Zvezda samo dva.

Osim toga, ostali parametri su bili prilično ujednačeni: Partizan je imao 30 skokova, Zvezda 28; Partizan 10 izgubljenih, Zvezda 11; Partizan 16 asistencija, Zvezda 18.

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 15, 5sk, 4as, Zagorac 12, 4sk, 3as, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 9, 6as, S. Janković, Veličković, N. Janković 3, Tomas 19, 6sk, 2uk, Trifunović, Mozli 13, 6sk.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 9, 8sk, Ročesti 8, Hol 5, 5as, Volden 16, 4as, Lojd 18, 3as, Davidovac 7, Lazić 6, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić Kuridža 10, 5sk, Teri 7, 9sk.

FMP - Zadar odloženo

Tabela: Zvezda 8-0, Mornar 6-1, Mega 6-2, Cedevita Olimpija 5-1, Budućnost 5-0, Igokea 4-2, Partizan 4-4, Split 3-5, FMP 2-3, Cibona 2-6, Krka 2-6, Zadar 1-5, Borac 1-6, Primorska 0-8.

23:10

Kraj, pobeda Zvezde 86:85!

Posle tajm-auta Obradovića, Partizan je uspeo da se odbrani, Miler-Mekintajer je imao šest sekundi, pretrčao je do protivničke polovine, ušao u reket, a onda malo oklevao pri šutu, tako da je na kraju izašao neki lenji "flouter". To je promašaj i trijumf Zvezde!

22:55

ZAAAGORAAAC!!!!

Zagorac daje trojku! Njegova prva, preko ruke O'Brajanta, pola koša razlike! Tajm-aut za Obradovića, do kraja je ostalo 30,6 sekundi.

85:86

22:53

O'Brajant daje jako važan koš!

Lojd se snašao i dodao O'Brajantu koji postiže važne poene. Partizan je tražio duplu, sudije su pokazale da je pleju Zvezde bila lopta izbijena.

Kodi pogađa, a Volden pravi faul u napadu, to je njegov peti. Još 35 sekundi, 82:86

22:49

Drama u finišu!

Kodi ponovo ide na penale i dao je oba! To je 11/11 sa penala od njega. 82:84

Do kraja su ostale 82 sekunde.

22:48

Kodi daje nadu Partizanu

38. minut: Ulazimo u poslednja dva minuta. Zvezda je sjajno umrtvila igru i potpuno kontroliše tempo, a u odbrani je jako dobra.

Partizan, sa druge strane, tokom cele utakmice ima problem sa šutom iz daljine i organizacijom napada. Kodi daje oba bacanja i sada je 80:84

22:46

Velika, velika borba

37. minut: Velika borba, vrlo dobar je Partizan u odbranu, ali ne može u napadu ništa da uradi. Zvezda igra mirno i zrelo. Ročesti sa penala donosi crveno-belima prednost 76:83. Do kraja meča ostalo je tri minuta i 13 sekundi.

22:44

Kraj za Dangubića

37. minut: Džoni O'Brajant iz okreta daje koš, lepo izgrađena akcija. Na drugoj strani Pejdž prodire i polaže i to su njegovi prvi poeni iz igre.

Dangubić pravi petu ličnu i mora da izađe

22:42

Primakao se Partizan, da vidimo Zvezdin odgovor

36. minut: Gordić je pronašao Mozlija, a on zakucava! 74:80 i sada Obradović traži tajm-aut.

22:41

Razmena trojki Lojda i Tomasa

35. Lojd pogađa 15. trojku za Zvezdu, ali Tomas odmah vraća, 72:80!

22:40

Malo toga se dešava, osim serije grešaka

34. minut: Pomalo lenja i troma igra sada na obe strane, ali Partizan i dalje nema koš iz igre u četvrtoj četvrtini, posle skoro puna četiri minuta igre.

Volden je napravio četvrtu ličnu grešku, a Gordić je sa linije za slobodna bacanja bio siguran oba puta. 69:77

22:36

Posle dva minuta prvi koš iz igre!

33. minut: Zvezda za prva dva minuta četvrte četvrtine ima dva faula i jednu izgubljenu loptu. Lopta je u Partizanu uglavnom kod plejeva, Gordića i Milera-Mekintajera. Gordić je probao za tri i promašio. Prošlo je dva i po minuta i nijedan tim nije dao koš iz igre, dok Teri nije uhvatio skok u napadu i zakucao. Tajm-aut!

67:77

22:33

Rovovska borba i dalje

32. minut Tehnička za klupu Partizana, Lojd daje bacanje. Na drugoj strani Mozli je fauliran i pogađa oba bacanja, 67:75

22:28

Probudio se Kodi, ali Zvezda i dalje "rešeta"

Jagodić-Kuridža je ostao potpuno sam i daje trojku iz ćoška, baš kao na početku meča. Ali, Gordić daje lake poene odmah posle toga, samo da bi Davidovac dao JOŠ JEDNU trojku za Zvezdu! To je 14 trojki za crveno-bele do sada, uz 12 pogođenih šuteva za dva! 63:74

Miler-Mekintajer pogađa sa poludistance. 65:74

22:24

Fantastično igra Volden!

2.05 Partizan je dobro igrao napad, a onda i odbranu pa Volden daje trojku! Najbolji način da se zaustavi nalet protivnika. Odlična Partija Voldena do sada, ali je na drugoj strani bio previše agresivan i napravio faul daleko od koša. Miler-Mekintajer daje oba bacanja, 61:68.

22:23

Odlična igra Kodija

2.47 Trči Miler-Mekintajer u polukontru, ali ga zaustavlja Davidovac. Proigrao je Partizan od kada se Kodi angažovao, pitanje je šta je radio celo prvo poluvreme?

Partizan je imao dva ofanzivna skoka, a onda je Tomas fauliran: pogodio je oba. Najefikasniji je na meču sa 16 poena. Rezultat je 59:65

22:20

Partizan drži priključak

3.37 Partizanu je isticao napad, Miler-Mekintajer je morao da šutne za tri, ali ga je Lazić faulirao i poklonio rivalu tri slobodna bacanja.

Kodi je siguran i to je 57:65

22:19

LOOOOJDDD!!!!!

3.57 Kodi je odigrao 1 na 1 sa Lazićem i dao koš za 54:60. Mnogo više pozicija se otvara od kada je Kodi krenuo u prodore. Na drugoj strani Zagorac je napravio svoju četvrtu ličnu grešku, ali je ostao u igri, a Lojd postiže trojku, a onda i daje koš! Sjajna serija Zvezdinog pleja i crveno-beli su opet dvocifreni! 54:65

22:15

Zvezda obara tempo, rampa za Partizan

5.13 Lojd daje koš, a onda Kodi vraća posle prodora. Miler-Mekintajer igra znatno agresivnije u drugom poluvremenu, mnogo više na ulaz, dok ga u prvom poluvremenu praktično nije bilo. MJK daje oba penala i to je 52:60.

22:14

Partizan pravi 7:0

6.08 Davidovac pušta Tomasa da šutira za tri, kao što je Zvezda radila tokom celog prvog poluvremena, ali ovog puta je Amerikanac siguran, 46:56. To su dve trojke Partizana u drugom poluvremenu, duplo više nego u celom prvom.

Dangubić pogađa iz teške pozicije, a onda i Zagorac. 50:56

22:11

8.28 Trojka za Partizan i to Dangubić iz tranzicije! Da, Nemanja je u sastavu iako ima četiri lične greške.

Lojd je dao koš uz faul Mozliju, koji sigurno pogađa i opet je +10 za Zvezdu, a posle odbranjenog napada Volden daje trojku i to je maksimalnih +13, 43:56.

22:09

Počelo je drugo poluvreme!

Partizan u drugom poluvremenu mora da počne da pogađa za tri i da malo bolje zagrađuje skok kad nema Mozlija na parketu.

Najveći Zvezdin problem su penali unutrašnje linije i povreda Hola, a najveća prednost fantastičan šut za tri.

Meč je daleko od rešenog

22:01

Pogledajte najatraktivniji potez prvog poluvremena

Zakucavanje Mozlija posle promašaja Pejdža!

21:57

Kako je Zvezda počela, tako je i završila

Zvezda šutira za tri 9/17, a Partizan 1/13. Crno-beli su promašili šest bacanja od 23 koliko su imali.

Dangubić ima četiri lične u prvom poluvremenu, ali Zvezda ima većih kadrovskih problema. Cela centarska linija: O'Brajant, Teri i Rit ima po tri penala, a prvi plejmejker Lengston Hol se povredio pri jednom padu i ne zna se da li će moći da nastavi.

Tomas je dao 9 poena za Partizan, a Volden 10 za Zvezdu.

21:54

Kakav finiš!

Ročesti posle tajm-auta daje trojku, a onda Volden krade loptu i daje još jednu trojku! Dve trojke Zvezde za tri sekunde i to je već 10 razlike! 40:50

21:52

Cela centarska linija Zvezde se nakupila penalima

26'' Teri daje jedno od dva bacanja posle još jednog faula. Na drugoj strani konačno šut iz igre bez faula, ali Kodi promašuje trojku. 1/13 Partizana u tom segmentu do sada. 38:44

Zvezda opet bolja u skoku i to je tako kada na terenu nema Mozlija. Teri dobija penal, tako da sada on, O'Brajant i Rit imaju po tri i to je cela centarska trojka Zvezde.

Miler-Mekintajer daje oba, 40:44. Tajm-aut Obradovića

21:48

Festival faulova

1.52 Volden je fauliran i pogađa oba bacanja, to je pet poena prednosti za Zvezdu, 36:41.

Teri faulira Zagorca, a on daje oba. 38:41

Miler-Mekintajer do sada ništa nije pokazao za Partizan, dok se u Zvezdi "čeka" Lojd.

Dosta slabiji tempo u drugoj četvrtini.

21:45

Pršte faulovi

2.45 Dangubić pravi četvrtu ličnu grešku tri minuta pre kraja poluvremena. Veliki udarac za Partizan jer je on jedan od glavnih defanzivaca u timu.

Davidovac siguran, za četiri poena prednosti. Na drugoj strani MJK faulira Nikolu Jankovića, koji pogađa samo prvo, 36:39

Izvor: Printscreen/TV Arena sport

Partizan je promašio već šest od 19 slobodnih bacanja

21:43

Pomalo haotično, mnogo grešaka na obe strane

3.12 Davidovac vraća prednost Zvezdi košem iz okreta. Na drugoj strani Tomas promašuje za tri, ali ovog puta bez ofanzivnog skoka. Ipak, crno-beli su dobrom odbranom uspeli da spreče lake poene Zvezde.

Lojd je odigrao pik en rol sa MJK-om, položio je uz faul Dangubića, kome je to treći penal.

Promašio je Lojd dodatno bacanje, ali je O'Brajant napravio faul, i njemu je treća i to su penali za Partizan.

Dangubić daje samo prvo, 35:37

21:39

Rovovska borba

4.04 Duop Rit je napravio treći faul i mora napolje. Mozli je pogodio samo drugo bacanje za 34:33.

Vrlo široko sad odbranu igra Partizan, probao je Lojd da se provuče kroz osnovnu liniju, izgubio loptu, a onda je osvojio, da bi Partizan izblokirao šut, a onda izgubio loptu u napadu. Trenutno je prekid, Hol se žali na povredu i šepajući je izašao sa terena. Izgleda da je prepona u pitanju.

21:35

Nerešeno opet!

4.54 Lojd je preko Mozlija pogodio svoje prve poene, posle jako teškog polaganja. Zagorac promašuje tri, ali hvata Tomas i biva fauliran! Partizan ima 1/10 za tri, ali ofanzivni skok radi savršeno! Crno-beli su do sada dali 16 poena posle ofanzivnog skoka.

Tomas je dao oba bacanja, a onda Hol lagano polaže, pa na drugoj strani Tomas, da bi Hol pogodio trojku i doneo izjednačenje, 33:33

Tomas i Mozli dali su zajedno 17 poena.

Tajm-aut Filipovski!

21:32

Kad igra Mozli, igra i Partizan!

6.40 Zvezda je izašla iz bonusa fulom u napadu. Mozli hvata ofanzivni skok i daje koš za 29:26.

Mozli je doneo pravi preokret u skoku na oba kraja terena i prosto se vidi kako je domaćinu skočilo samopouzdanje!

21:30

Gordić za vođstvo Partizana!

7.23 Teri daje koš posle dodavanja Hola, a onda Simonović pravi novi faul. Mozli daje oba bacanja, posle toga se odbranio Partizan, a Gordić pogađa i crno-beli vode! 27:26

21:26

Sad Zvezda traži tajm-aut

8.31 Volden košem prekida seriju Partizana, a Pejdž je fauliran pri šutu za tri i daje dva od tri. Posle promašaja Simonovića, Mozli daje koš iz polukontre i to je pola koša prednosti! 23:24

Tajm-aut Obradovića!

21:23

Gledamo derbi!

Zvezda je imala maksimalnih 12 poena prednosti, pre svega zahvaljujući sjajnom šutu za tri, ali je onda druga petorka to ispustila serijom grešaka i faulova u odbrani, a Partizan je iskoristio te situacije 2+1 i potpuno se vratio u meč.

Bolji početak Zvezde, bolji završetak Partizana!

21:21

Vratio se Partizan na kraju četvrtine!

Kraj prve četvrtine!

Tomas postiže koš uz faul! Konačno se spustio u reket, pošto smo ranije videli da ga igrači Zvezde puštaju da šutira za tri. Promašio je dodatno bacanje, svoje drugo. Ročesti je izgubio loptu, Zvezda ima problem sa organizacijom od kad je on ušao.

Potom Gordić promašuje za tri, ali Zagorac hvata ofanzivni skok, "popravlja" i pogađa uz faul! Vratio se Partizan, 19:22, to je serija 8:0.

21:18

Konačno trojka za Partizan!

58'' Gordić konačno daje trojku za Partizan, šut za tri je sada 1/7. Zvezda za tri šutira 6/11, a to je u jednom trentku bilo 5/8. 14:22

21:17

I Volden za tri!

1.41 Davidovac i Rit promašuju trojke u dva napada, ali Volden posle ofanzivnog skoka popravlja saigrača i postiže ŠESTU trojku za Zvezdu u prvoj četvrtini! 11:22

21:16

Bolja Zvezda do sad

2.24 Tomas je dao oba bacanja, a Partizan je naterao Zvezdu na iznuđen šut. Crveno-beli su vrlo aktivni na skoku. Crno-beli promašuju svoje šuteve i ne mogu da odbrane šuteve za tri. Pejdž promašuje za tri, ali tu je Mozli da popravi i "prikuca". Bolja energija Zvezde do sad. 11:19

21:13

Sad i Ročesti daje trojku, fenomenalan šut Zvezde!

3.25 Dangubić je pogodio sa poludistance, Partizan je odbranio napad, a onda Gordić promašuje posle prodora. Obradović je izmenio četvoricu igrača, a Ročesti je pogodio još jednu trojku! To je peta trojka u prvoj četvrtini, iz osam pokušaja! 7:19

21:11

Laaziiić!!!

4.55 Nema poena za Partizan posle tajm-auta. Crno-beli nemaju nijednu trojku do sada. Zvezda je bolja u skoku, a Lazić sam pogađa novu trojku 5:16!

21:09

Osetno vođstvo Zvezde!

5:51 Pustila je Zvezda Tomasa da šutira za tri, ali Zagorac je popravio i dao nove poene za Partizan, ali Džoni O'Brajant odmah uzvraća! Kodi opet pravi faul u napadu i mora da izađe napolje. Dva brza faula i oba u napadu. Lazić tri! 5:13

Tajm-aut za Filipovskog!

21:06

Rešeta Zvezda

7.24 O'Brajant za tri, psle Holovog dodavanja. Na drugoj strani Kodi prvo promašuje za tri, a onda pravi faul u napadu! 3:8

21:04

Počelo je u reketu

8.12 Jagodić Kuridža pogađa trojku 2:5, dao je sve poene za Zvezdu. Na drugoj strani je fauliran Tomas pri šutu, a onda pogodio samo drugo.

21:02

Počelo je poenima iz reketa

9.13 Počeli smo poenima Nikole Jankovića na asistenciju Kodija. Na drugoj strani Jagodić Kuridža hvata ofanzivni skok i izjednačuje. Počeli smo pod reketom 2:2

21:01

Minut ćutanja za patrijarha Irineja pre meča

21:00

Ovo su petorke za prvi pandemijski derbi

Partizan: Miler-Mekintajer, Dangubić, Zagorac, Tomas, Janković.

Crvena zvezda: Lojd, Hol, Lazić, Jagodić Kuridža, O'Brajant

20:57

Samo što nije!

Pozdrav Saša i Saše nakon predstavljanja timova, još malo!

20:52

Još malo!

Izvor: KK Partizan

Ako se zagledate, videćete da Vil Mozli ima novu frizuru. Da li će mu doneti sreću?

20:48

Sablasno je oko Hale sportova (FOTO)

Nema nikoga oko hale, ulice su puste. Pogledajte i uporedite sa scenama kada se igraju derbiji u redovnim uslovima i kada se obično ne može prići dvorani bez prolaska kroz gužvu.

20:04

Markus se zagreva, sav u masnicama (FOTO)

Hrabri "Marko Pejdžić" nije hteo da ostavi drugove na cedilu. Kad utakmica počne, stavlja masku.

20:02

Ko će pobediti?

19:59

Bakljada za igrače Zvezde

Pogledajte i pročitajte kako su navijači ispratili igrače Zvezde na utakmicu u Hali sportova "Ranko Žeravica".

Izvor: Twitter/KK Crvena zvezda